İnternete bağlanmanın günümüzü yönettiği ve veri planlarının bir cep telefonu paketinin en değerli parçası olduğu bir zamanda, ücretsiz Wi-Fi (kablosuz internet) işareti akıllı telefonlarla bağlı insanlar için parlayan bir deniz feneri gibidir.

Çoğu durumda, bir işarete bile ihtiyacınız yoktur, çünkü aygıtların kendisi ücretsiz Wi-Fi taraması yapabilir ve müşterileri doğrudan kapınızdan içeri sokabilir. Neden? Çünkü onlara, hareket halindeyken kullandıkları pahalı cep telefonları veri planlarını harcamadan istedikleri çevrimiçi erişimi ücretsiz sunuyorsunuz.

Müşteriler Wi-Fi’yi özellikle ücretsiz olduğunda çok sever. Ve birçoğu, mobil bilgi çağı yaşam tarzlarını desteklemek için ona güvenir. Restoranınız ücretsiz Wi-Fi ağına sahipse, her gün düzenli müşterilerinizden başka, birkaç oradan geçerken uğrayan insanları görmeye başlarsınız.

Aslında, insanlar rahat bir koltuk, lezzetli yemekler ve harika ücretsiz veri erişimine doğru telefonları ve burunları ile yöneldiklerinde, hem tamamen yeni bir tür düzenli müşteri ve hem de oradan geçerken uğrayan insanlar kazanma olasılığınız çok yüksektir.

Dizüstü Bilgisayar Kullanan Çalışanlar:

Ücretsiz Wi-Fi mekanınıza tamamen yeni bir çekim merkezi oluşturur. Bunlardan biri insanlar bağlantı kurmak için gelirler ve bir şeyler yemek isterler. Birçok çalışan insan, dizüstü bilgisayarları ile geziyor ve yaşamlarınının önemli bölümünü ofisler ve Wi-Fi bölgeleri geçiriyor.

Bu insanlar içinde, dizüstü bilgisayarları ve diğer mobil cihazlarıyla uzaktan gerçekleştirilebilecek gerçek işlerle hayatlarını kazananlar var ve sayıları artıyor. Belirli bir yere bağlı olma zorunluluğu olmayan bu mobil çalışanlar, evden çalışabilirlerdi, ancak ya bir iş ofisinin katı ortamı içinde olmayan insanlar tarafından kuşatılmış bir alanda olmayı ya da yolda olmayı tercih ediyorlar.

Ücretsiz restoran Wi-Fi hizmeti onları ateşe güveler gibi çekebiliyor ve ücretsiz kahve veya benzer ikramlar size ömür boyu müşteriler kazandırabiliyor.

Öğrenci ve Çalışma Grupları:

Teknoloji ilerledikçe, eğitim de ilerliyor. Okullar giderek artan oranda uzaktan bitirilip çevrimiçi (online) teslim edilebilecek çok sayıda ödev sunuyor. Bu, özellikle ileri yaşta bir öğrencinin tek başına ve büyük arkadaş gruplarında ücretsiz Wi-Fi ve uygun ortam sunan herhangi bir yerde toplanabileceği anlamına gelir.

Bu yemek isteyen genç insanlar sık sık toplanmaya ve hazır alkolsüz içecekler, mezeler ve paylaşım için büyük yemekler olan restoranlarda çalışmaya isteklidirler. Masalarını bir araya getirip hesaplarını ayrı tutmaya yardımcı olarak mekanınızı bu çalışma grupları için tercih edilir yaptığınızda, ders çalışmak birincil hedef olmadığında bile kolayca yeni favori mekan ve buluşma noktası olabilirsiniz.

Yolculukta Olan Gezginler

Düzenli gelen müşterileriniz muhteşem olsa da, kapılarınızdan giren her insan restoran genel başarınız için önemlidir. Gezginler uzun zamandır dostane yerel restoranlar için mükemmel bir iş kaynağı olmuşlardır, çünkü bir süre dinlenecek bir yere ve bir sonraki duraklarına kadar onları idare etmek için bir yemeğe ihtiyaçları vardır.

Bununla birlikte, modern zamanın yolcusu ilave olarak mesajlarını kontrol etmek, yol rotalarını yeniden yüklemek, sosyal medyada paylaşım yapmak ve muhtemelen birkaç dakika boyunca en sevdikleri çevrimiçi oyunları kontrol etmek için bir yere ihtiyaç duyar. Bu, ücretsiz Wi-Fi sunan restoranların şu anda yollarda olan müşterilerin beklenen paylarından daha fazlasını çekebildikleri anlamına geliyor.

Aileler ve Arkadaşlar:

Ailenin nereye götürüleceğini belirlerken, gittikçe daha fazla insan halka açık ücretsiz Wi-Fi sunan yerleri tercih ediyor. Her yaş kesiminin internette gerçekleştirmek istediği eylemler (haber, e-posta, eğlence, sohbet vs) farklıdır.

Çocukları mobil oyunlarla ya da çevrimiçi sohbetle eğlendirmek, ücretsiz Wi-Fi hizmetinizin fark yaratmasının bir yoludur, ancak olumlu çevrimiçi incelemelerin (Google / Facebook) ya da Facebook’ta paylaşılan ortam ve yemek fotoğraflarının inanılmaz değerini düşünün. Paylaşımı yapan kişinin arkadaşlarını, restoranınızdan içeri girip eğlenmek için etkilemenin ve teşvik etmenin harika bir yoludur.

İlave Bonus – Müşteri Ölçütleri (Metrikleri):

Ücretsiz restoran Wi-Fi hizmetiniz yalnızca müşterileriniz için değil, pazarlama ve operasyon ekipleriniz için de bir değerdir. Gelişmiş ölçümler ve davranışsal bölümleme (segmentasyon) ile Wi-Fi, tüketicileri izlemek ve geri dönüşlerini sağlamak için güçlü bir araç olabilir.

Sadakat programları ile bütünleşme (entegrasyon) ve tetikleme temelli veya takvimlenmiş otomatik pazarlama kampanyaları, tüketici tabanınızı anlamada ve uygun zamanlarda onlara harika teşvikler sağlamada size yardımcı olabilir.

Akıllı bir Wi-Fi çözümü, anlayışlı restoranlar için günümüzün en iyi pazarlama aracıdır ve öngörücü analizler sayesinde akıllı operasyon yöneticilerine talep tahminlerine göre planlama ve sipariş verme konusunda yardımcı olabilir.

Ücretsiz Wi-Fi’nin restoran işinizi artırabilmesinin pek çok yolu var, çünkü mekanınızı mobil cihazlarıyla çevrimiçi dünyaya bağlı modern müşterilere daha ilgi çekici ve tercih edilir hale getiriyor.

Yeni müşterilerinizin sizi bulmasına yardımcı olmak için ücretsiz Wi-Fi hizmetinizi mümkün olan her şekilde duyurduğunuzdan emin olun. Web sitenizin açılış sayfasına yerleştirin, pencerenize parlak bir ücretsiz Wi-Fi işareti koyun ve ağınıza ‘Restoran Adınız Ücretsiz Wi-Fi’ gibi bir ad verin, böylece gezginlerden ve yaya trafiğinden kimin geleceğini öngörebilin.

Dizüstü bilgisayar ile yaşam tarzı olan çalışanlardan çocuklarını cep telefonları ile meşgul tutmaya çalışan ebeveynlerine, Wi-Fi hizmetiniz erişilebilirlik için harika bir araçtır. Tüketicilerinize çevrimiçi bağlantı ve gerçek dünyada harika bir yemek olarak çift deneyim yaşatın. İşletme sahibi ve yöneticisi olarak siz de gerçek zamanlı ölçümler elde edin ve bunları müşterilerinizi anlamada ve onlara uygun pazarlama kampanyaları yürütmede kullanın, müşteri sayınızı ve gelirlerinizi artırın.

Sorularınız var mı? Bu konu hakkında başka neler öğrenmek istersiniz?

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN