Gıda endüstrisi, özellikle benzersiz ve çeşitli özel yemek restoranları için, daha az yer ve daha az kârın olduğu ve çok rekabetçi bir dünyadır. Hepimizin sevdiği ve var olmasını istediği semt veya mahalle yemek mekanlarından (yerinde, gel al veya paket servis) bahsediyorum.

Peki restoran websitesinden değil de, 3. taraf sitelerden online sipariş vererek gıda çeşitliliğinin zarar görmesine yardımcı mı oluyoruz?

Genel tablo şudur: 3. taraf online sipariş sağlayan benzer yazılım veya platform çözümleri, restoranlara işlerini sürdürmeleri için yeni müşteriler vadediyorlar. Bunun için siparişlerin hepsinin genellikle %10-%20’sini komisyon olarak almayı bekliyorlar ve restoran müşterilerini kendi platformlarından yönlendiriyorlar, yani müşteri iletişimi ve ilişkisine sahip olan taraf olarak kalıyorlar, bir anlamda o platformdaki kitleyi kiralar durumda işliyorlar.

Kısa vadede yeni müşteriler hoş gelebilir, ancak, uzun vadede, bu 3. taraf kontrolünde online (çevrimiçi) sipariş dünyasına özellikle küçük restoranlar, başka seçenek yaratmadıkları zaman “esir” olurlar. Eski ve sadık müşteriler de dahil olmak üzere giderek daha fazla müşterisi siparişlerini online vermeye başlar. Böylece, yavaş ama kesin şekilde, bu tür restoranlar pahalı sistemde devam etme / bakım ücretleri içeren sipariş sistemi satıcılarına (3. tarafa) bağımlı hale gelirler.

Bu işletme yöneticisi ve sahibi için önemli bir karar anıdır: Ya karlarını kendileri elde etmeye karar verirler. Ya da ironik bir şekilde ödedikleri satıştan komisyonları çıkarmak için fiyatlarını artırmaya başlarlar ki bunun da siparişlerin hacmi üzerinde bumerang etkisi vardır (yükselen fiyat – azalan talep).

Ama bu şekilde olmak zorunda değildir. Alternatif mümkündür.

Butik İnternet Ltd. olarak iş ortaklarımızla size sunduğumuz online sipariş sistemi, herkes tarafından kolayca idare edilmek üzere tasarlanmış küçük ve orta ölçekli restoranlar için “basitleştirilmiş” online sipariş deneyimini temsil eder.

Gıda endüstrisinde, ne ilk, ne de son yenilikçilik (inovasyon) olmamamıza rağmen, bizi ve çalıştığımız yurtiçi ve yurtdışı partner işletmeleri ayıran şey, küçük restoranların müşteri tabanları, finansal bağımsızlıkları ve karları üzerinde kontrol sahibi olmalarına yardımcı olma taahhüdümüzdür.

İş yapmak özgür olmalıdır. Rekabetçi olacağınız işletme alanlarınızı başkalarının kontrolüne teslim ederek gelişmek ve büyümek çok zordur.

Bu nedenle Butik İnternet Ltd. ve iş ortaklarının online yemek siparişi sisteminin yemek yiyenlere ve restoranlara satıştan komisyonsuz olarak sunulması gerektiğini düşünüyoruz. Buna ek olarak, restoranların sadık müşterileriyle ücretsiz ve rahatsız edici şekilde olmayan bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olmak için sürekli yeni yollar arıyoruz. Faaliyetlerimizi, katma değer sağlayan hizmetlerimiz ve fayda gördükleri için çok özel (premium) özellikler seçen ve ödeme yapan restoran müşterilerimizin yardımıyla finanse etmek için çalışıyoruz.

Görüşümüze göre, restoranların fiyatlarını yükseltmelerine veya karlarını düşürmelerine gerek yoktur. Giderek daha fazla gelirleri online dünyadan gelmeye başladıkça, restoran sahipleri, şimdi çevrimdışı dünyada harcadıkları pazarlama bütçesinin daha fazlasını çevrimiçi (online) pazarlamaya harcama seçimine sahiptir. Butik İnternet Ltd.’in ve iş ortaklarının sunduğu online hizmetler ile, kullanılabilir hale gelen bu fonlar daha etkin bir şekilde harcanabilir.

Ayrıca, personel süresini daha etkin kullanarak, sipariş sürecini kolaylaştırarak ve telefon üzerinden “sipariş sevk” faaliyetlerini ortadan kaldırarak, ek operasyon ve zaman tasarrufları sağlanır. Siparişten vazgeçme sayısı azalır ve sipariş başına değer, telefon siparişine göre dört katına kadar artar.

Bu şekilde yemekler lezzetli kalır, fiyatlar göreceli düşük kalır ve favori restoranlarımız hizmet vermeye devam ederler!

Restoran Ödül | Online Sipariş Sistemi

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!