Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular2021-02-05T19:43:50+03:00
Siparişleri veya müşterileri nasıl silebilirim?2021-02-07T10:44:01+03:00

Kaydedilmeyen Test Siparişleri

Sistemimiz, restoranın birkaç durumda test siparişleri oluşturmasına izin verir:

 • Yönetim panelinde ”Menü Ayarları” bölümünden >> “Menü kurulumu” >> “Önizleme” düğmesi ile sipariş vermek
 • Yönetim panelinde “Pazarlama” bölümünden >> “Promosyonlarınız” >> “Önizleme” düğmesi ile sipariş vermek
 • Sipariş alma mobil uygulamasında >> “Siparişi test et” seçeneği ile sipariş vermek

Bu tür test emirleri raporlara kaydedilmez.

Ve sipariş alma uygulamasından yapılan test emirleri dışında uygulamaya aktarılmaz, e-posta onayları tetiklenmez.

Kaydedilen Siparişler (Diğer Tüm Siparişler)

Ancak restoranlar bir web sitesinde, Facebook sayfasında veya mobil uygulamasında yayınlanan dijital menüden, uçtan uca bazı testler gerçekleştirirse, bunlar sistem tarafından gerçek sipariş olarak kabul edilir ve gerçek bir müşteriden gelen bir sipariş gibi davranır.

Sistem, ister sipariş ister müşteri olsun, herhangi bir geçmiş kaydın silinmesine izin vermez.

Bu, herhangi bir hesap çıkarma / faturalama yazılımı için temel bir ilkedir.

Ancak gelecekte, bir siparişi test / iptal edilmiş bir sipariş olarak “işaretlemek” için bir şeyler ekleyebiliriz ve daha sonra bunu biraz daha sonra “arşiv” durumuna taşıyabiliriz. Zamanımızda nadiren talep edildiği için sistemimizin ürün yol haritasında bitirme tarihimiz olmayan bir istek durumundadır.

Neden Windows için sipariş alma mobil uygulamanız yok?2021-02-07T10:44:51+03:00

Mobil alanda Windows işletim sistemleri söz konusu olduğunda, üzerinde çalışmaya başlamadan önce ne olacağını görmek için biraz beklemek istiyoruz. Windows’un mobil uygulamalar ve PC’ler için gerçekten birleşik bir ortam sağlayıp sağlamayacağı henüz net değil.

Ayrıca, Windows telefonların % 1’den daha az nüfuz etme (penetrasyon) oranı var.

Yani akıllı telefon kullanıcıları arasında gerçekten önemsenecek bir “şey” değil.

Aşağıdaki bağlantıda güncel kullanım yüzdeleri var, kontrol edebilirsiniz.

Dünya çapında akıllı telefon işletim sistemi pazar payı tahmini: http://www.idc.com/prodserv/smartphone-os-market-share.jsp

Dolayısı ile, sipariş alma uygulamanızı iOS ve Android mobil cihazlar için sunmaya devam ediyoruz.

Neden siparişleri otomatik olarak kabul etme seçeneği sunmuyorsunuz?2021-02-07T10:45:26+03:00

Siparişlerin otomatik olarak kabul edilmesini desteklemiyoruz veya önermiyoruz.

İşte nedeni:

 • Yemek pişirme ve teslimatı bazı otomatik makineler, otomatlar ve dronelar tarafından değil, insanlar tarafından yapılıyorsa, online müşteri (tıpkı diğer herhangi bir insan gibi) birinin (bir şeyin değil) siparişi kabul etmesini, istediği gibi hazırlanmasını ve kendisine teslim edilmesini, süreçte oluşabilecek herhangi bir sorunla ilgilenilmesini bekler. Dolayısı otomatik onay veya otomatik reddetme nedeni veya otomatik paket servis süresi, insanlar bu tür sahte (gerçek kişi ile olmayan) iletişimleri fark etme eğiliminde olduklarından ve hizmet işinde robotlarla konuştuklarını fark ettiklerinde üzüldüklerinden veya rahatsızlık duyduklarından dolayı, siparişin hiç onaylanmamasından daha kötüdür.
 • Bu tür talepler, %100 sipariş otomasyonunu (asla kimseyi aramamak) hedeflemektedir; bu, bizim deneyimlerimize göre, müşterinin seçimini en az üç kez kontrol eden ve bazı bulanık (net olmayan) sipariş taleplerinin geçmesine izin vermektense satışları reddeden bir sistem tasarımı gerektirecektir. Bu özellikleri yaparsak, işletme yöneticisi olarak beklediğiniz oranda iyi satış yapamayacağınızdan ve yakında sistemi terk edeceğinizden eminiz.
 • Buradaki zorluk, müşterilerin restoran personelinin “belki” yazdırmasını, bu siparişi okumasını ve sonra cevap vermesini bekleyen bir sistemden 10-20 dakika onay beklemek yerine başka bir restoranı aramayı tercih etmeleridir. Müşteri, kötü bir sipariş kabul edilme deneyimine maruz kaldıktan sonra asla geri dönmeyecektir. Sipariş almanın bu “alternatif” yollarını uygularsak, restoran çok az online iş yapacak ve sonunda müşteri kaybedecektir.
 • Benzersiz süper güvenilir kalp atışı ölçmeye benzer teknolojimiz aracılığıyla siparişlerin restorana gerçek zamanlı olarak gönderilmesini sağlıyoruz. Sipariş alma uygulaması, restoranın online ortamda bulunduğunun nihai online “garantisidir”. Restoranın bağlantısını kaybetmesi, cihazı kapatması, oturumu kapatması vb. durumlarda müşteriye anında sipariş veremeyeceği bildirilir. Bu, insanları “tatsız” sipariş sürprizlerinden uzak tutar. Bunu restoran, iş ortakları ve müşteri için başka hiçbir teknoloji daha basit, daha ucuz ve daha kolay yapamaz, bu nedenle başka hiçbir sistem bizimki gibi yüksek performanslı satış sağlayamaz.

Bir siparişi reddetmek için önceden tanımlanmış bazı nedenler sağlama konusunda ne diyoruz?

Bu mesajların özelleştirilmesini desteklemiyoruz ve bu tür bir yeteneği sunmayacağız.

Çünkü yine de müşterinin sipariş verdiği ortamda, örneğin tarayıcıda ve e-posta yoluyla bazı olası ret nedenleri sunuyoruz.

Örneğin müşterinizin sipariş verdiği ortamda göreceği mesajlar şuna benzer:

Genellikle bu şu nedenlerle olur:

 • İşletmenin paket servis alanı dışındasınız
 • Sipariş verdiğiniz yemek ürünü işletmede kalmamıştır
 • Bunu dışında geçici operasyon sorunları yaşadık

Cevapsız siparişler için müşterinizin aldığı mesaj öncekine benzerdir:

 • Restoran personeli fazlasıyla meşgul ve siparişinizle ilgilenemeyecek durumdadır
 • İşletme anlık olarak ciddi internet bağlantı sorunu yaşamamaktadır
 • Bunun dışında başka teknik sorunlar geçici olarak oluşmuştur

Restoran personeli bir siparişi reddederse veya kaçırırsa, müşteriyi aramanızı, geciken cevap için özür dilemenizi ve siparişi orada telefonla istemenizi / almanızı öneririz. En çok satan restoranların yaptığı budur.

Bu tür bir otomatik mesajı göstermek, restoran personelinin siparişleri reddetmesini veya kaçırmasını daha kolay ve daha rahat hale getirir. Ayrıca ilave herhangi bir müşteri hizmetleri çabasını tamamen ortadan kaldırır.

Dolayısıyla siparişi önceden tanımlanmış bir nedenle reddetmek müşteri açısından ne daha iyidir ne daha saygılıdır…Müşteriler bundan da hoşlanmayacaktır, tepki gösterecektir ve online satışlar düşecektir.

Bir siparişin yalnızca bazı kısımlarını reddetmeye ne diyoruz?

Bu bizim sistemimizden mümkün değil.

Kısmi reddetme söz konusu olduğunda, başka sorular ortaya çıkıyor. Müşteri ne kadar ücretlendirilmelidir?

Öyle ya da böyle, restoran personelinin standart dışı bir “pazarlık” başlatması ve müşteriyle bir “ortak zemine” ulaşması gerekir:

 • Müşteri tüm siparişi iptal etmek istiyor
 • Müşteri bu ürünün başka bir ürünle değiştirilmesini ister
 • Müşteri “tamam, o şey olmadan getir” diyor ve yine de yeni toplamın onaylanması gerekiyor

Yani hala bir telefon görüşmesi gerekiyor.

Belirli öğelerin mevcudiyetiyle ilgili bir sorun varsa, en iyisi, birisi sipariş vermeden önce o çevrimiçi öğeyi (ürünü) gizlemektir, çözmek için insan telefonuyla etkileşimden daha iyi bir yol yoktur.

Siparişleri görüntülemek için yazıcı olmadan, yani kağıtsız otomasyon mümkün mü?2021-02-07T10:46:20+03:00

Nasıl yapılırsa yapılsın, baskı (yazıcı kullanmak ve kağıt çıktı almak) yavaş ve hantaldır. Vakit nakittir. Zamandan ve kağıt için ağaç kesiminden tasarruf etmek için dilerseniz yazıcıda yazdırmayı atlayabilirsiniz ve iki e-postaya dayalı yol kullanabilirsiniz!

Siparişleri alan ana tablet / akıllı telefondaki siparişleri kabul edin ve ardından mutfakta bulunan bu diğer tablet / akıllı telefon için online sipariş sistemimizden otomatik olarak gönderilen sipariş onayı e-postalarını almak için 2. tablete e-posta programını (istemcisini) kurun / ayarlayın.

İkinci tablet / akıllı telefon e-posta istemcisini onaylanan siparişleri e-posta yoluyla alacak şekilde ayarlamak için restoran hesabı yönetici panelinin gelişmiş ayarlar sekmesindeki bildirim seçeneklerini kullanın. Yani online sipariş sistemimizde, ilk kurulumdaki e-postanıza ilave ek bir e-posta tanımlayın.

Yani, 2 ayrı mobil telefon / tablet (örneğin biri restoran sahibi / yöneticinde, diğeri mutfakta aşçıda) ve e-posta ile bildirim almak da bir yoldur, kağıt çıktı alma dışında size elektronik iletişime dayalı bir seçenektir.

Ayrıca, örneğin, ikinci e-postayı G-mail olarak ayarlarsanız, G-mail e-posta programının ücretsiz uygulamasını kurarsanız ve her e-posta geldiğinde bildirim gönder seçeneğini işaretlerseniz, sipariş e-postası G-mail hesabınıza geldiğinde mobil bildirim de alırsınız.

Sipariş sisteminizde envanter veya stok ayarları var mıdır?2021-02-07T10:46:53+03:00

Sistemimiz envanter özelliklerini içermemektedir.

Esas olarak satış odaklı bir online sipariş sistemidir.

Büyük olasılıkla bir restoranın, mekana gelme, telefon ve online gibi çeşitli sipariş kaynakları olabilir.

Personel tüm farklı kanallardan gelen siparişleri mevcut POS sistemine eklediği için bu tür bir sistem stok raporları için daha doğru bir kaynaktır.

Sistemimizde, bazı menü öğeleri (ürünleri) artık mevcut değilse, geçici olarak menüden gizlenebilirler. (tek tıkla – gizle / tekrar aç)

3 dakika sipariş kabul süresi nedir? Süre değiştirilebilir mi?2021-02-07T10:47:28+03:00

Sipariş alma mobil uygulaması, her yeni sipariş göründüğünde bir uyarı oluşturur.

Siparişi kabul etmek veya reddetmek için mevcut süre 3 dakikadır ve bu süre zarfında zil çalmaya devam eder.

Lütfen unutmayın, bu süre bir müşteri telefonu kapatana kadar bekleyeceği sürenin yaklaşık 6 katıdır.

Müşteri bu 3 dakika boyunca ekranda onay için beklemektedir.

3 dakika sonra, sipariş işleme alınmazsa, siparişi “cevapsız” olarak işaretler ve müşteriye restoranın telefon numarası da dahil olmak üzere bir mesaj görüntüler ve aramanızı öneririz. Çoğu restoran, tüm siparişlerin %95’ini 60 saniyeden daha kısa sürede kabul eder.

Tableti işletmede uygun bir yere yerleştiriyorlar, birkaç çalışanı siparişin nasıl kabul edileceği ve POS sistemine nasıl ekleneceği konusunda eğitiyorlar.

Bu zaman aralığı yönetim panelinde ayarlanabilir mi?

Restoran hesabı sahibinin 3 dakikalık aralığı değiştirme imkanı yoktur.

Ayrıca zamanlayıcıyı 3 dakikadan fazla olarak değiştirmeyeceğiz.

Yemek müşterileri sipariş onayı için ekranda bekliyorlar ve teslimatın veya teslim almanın ne kadar sürdüğünü hemen görmek istiyorlar. Bu gerçek zamanlı, ekran deneyiminin müşterilerin çok değer verdiği bir şey olduğunu gördük, bu nedenle daha fazla sipariş vermek için tekrar tekrar geliyorlar.

Önerilen yazıcılar nelerdir?2021-02-07T10:48:23+03:00

Müşterilerimiz tarafından kullanılan en popüler yazıcıları inceledik ve en iyi performans gösterenleri seçtik.

Aşağıdaki tüm yazıcılar güvenilirdir, kurulumu kolaydır ve görüntü baskısını destekler.

Ayrıca, bunları test etmek için ofisimizde bulunduruyoruz ve sorun olması durumunda ilk olarak hata ayıklamayı yapıyoruz. Bu nedenle, sipariş alma uygulamasına bağlanmak için bir termal yazıcı satın almak istiyorsanız, bu listeden birini şiddetle tavsiye ederiz.

Piyasada herhangi bir yerden bir yazıcı satın alırken, yalnızca adı aldatıcı olabileceğinden özelliklerine çok dikkat edin.

Aynı isim altında birkaç model vardır ve genellikle sadece renk ve arayüze (nasıl bağlanabildikleri) göre farklılık gösterirler.

Örneğin

EPSON TM-T20II, 2 modelli bir seridir.

Sipariş alma uygulamasına bağlamak istiyorsanız, Ethernet olanı satın almanız gerekir. USB + Seri modeli tamamen işe yaramaz.

sipariş sistemi en çok önerilen yazıcılar

Desteklenen diğer yazıcılar

Bu yazıcılar iyi çalışıyor ve onları da aktif olarak destekliyoruz:

 • EPSON TM-m30, modelleri: Ethernet sadece, Ethernet + Bluetooth, Ethernet + WiFi
 • EPSON TM-T20, model: Ethernet
 • EPSON TM-T20III, model: Ethernet
 • EPSON TM-T20X, model: Ethernet
 • EPSON TM-T70II, model: Ethernet, WiFi
 • EPSON TM-T88IV, model: Ethernet
 • EPSON TM-T82III, model: Ethernet
 • EPSON TM-T82IIIL, model: Ethernet
 • EPSON TM-T88VI, bütün modellerde Ethernet var, ayrıca WiFi
 • STAR TSP143
 • STAR MCP31, model: Ethernet

Neden Bluetooth’u önermiyoruz?

Sipariş alma uygulaması, Bluetooth aracılığıyla bir termal yazıcıya bağlanmanıza izin verse de, bunu önermiyoruz.

İşte nedeni:

Yazıcıyı Bluetooth aracılığıyla keşfetmek çoğu zaman oldukça zordur. Ayrıca birçok yazıcı için bağlantı kesildiğinde otomatik olarak yeniden kurulamaz.

Bluetooth, maksimum 10 metrelik bir menzile sahiptir ve diğer EM dalgalarından (mikrodalga fırın veya bazı WiFi ağları gibi) kaynaklanan parazitlere eğilimlidir.

Farklı üreticilerin yazıcılarında (Star TSP650II gibi) boyut sınırlamalarıyla karşılaştık.

Neden artık USB’yi desteklemiyoruz?

USB bağlantısının oldukça güvenilmez olduğu ortaya çıktı, bu yüzden onu Sipariş Alma Uygulamasından kaldırmaya karar verdik. Aynı anda yazdırmaya ve şarj etmeye devam etmenin zor olduğu ortaya çıktı:

Cihaz şarj olmuyorsa, Android sistemi cihazı uyku moduna geçirir, bu nedenle siparişler düzgün şekilde gelmeyebilir.

Kablo hareket ettirildiğinde, Android sistemi yeni bir USB bağlantı noktası atayabilir. Yazıcıyla olan bağlantı kesilir, bu nedenle aygıtın ve yazıcının onarılması gerekir. Pratikte onarımın günde birkaç kez yapılması gerekir.

Neden artık SMS yazdırmayı desteklemiyoruz?

Ayrıca SMS yazdırmayı da kesmek zorunda kaldık. Bazı siparişler SMS sınırını aşacak kadar uzun. Sonuç, çıktının tüm öğeleri içermemesidir.

Restoran makbuzu nasıl özelleştirilir?2021-02-07T10:49:12+03:00

Makbuzlarınızı özelleştirmek için, bu şablonlardan birinden (müşteri şablonu veya mutfak şablonu) başlayın.

Ve uygun gördüğünüz şekilde ayarlamalar yapmak için restoran makbuzu oluşturucuyu kullanın.

Şunları yapabilirsiniz:

 • Makbuzdaki her satır için yazı tipi boyutunu değiştirin
 • Basit sürükle ve bırak ile bölümleri yeniden düzenleyin
 • İhtiyacınız olmayan bölümleri kaldırın
 • Metinsiz bölümleri kullanarak kendi içeriğinizi ekleyin

En iyi yanı, tüm bu değişiklikleri yaparken restoran makbuzunun nasıl göründüğüne dair gerçek zamanlı bir önizleme görebilmenizdir.

Sipariş türü (teslimat, teslim alma, önceden sipariş), ödeme yöntemi (nakit, çevrimiçi kart vb.) veya tamamlama süresi (en kısa sürede veya daha sonra) ile oynayarak farklı gerçek yaşam durumları için önizlemeler bile oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde, tonlarca test siparişi yazdırmak zorunda kalmadan her şeyin tam olarak ihtiyacınız olan gibi görünmesini sağlarsınız.

Not: Yazıcınız yalnızca metin yazdırabiliyorsa (resimleri de değil), fiş, özelleştiremeyeceğiniz bir düz metin biçiminde çıkar.

Restoran makbuz şablonları çeşitleri ve içeriği nedir?2021-02-07T10:49:53+03:00

Yönetim Panelinde, sizin için hazırladığımız, Müşteri Makbuzu ve Mutfak Makbuzu olarak adlandırılan 2 restoran makbuz şablonu bulabilirsiniz.

Müşteri makbuzu şablonu şunları içerir:

 • Müşteri tarafından seçilen ödeme yöntemi (nakit, kredi kartı vb.)
 • Siparişi teslim etme / teslim alma süresi
 • Tahmini sürüş süresi ve talimatları (paket servis siparişleri için)
 • Müşterinin iletişim bilgileri
 • Sipariş ayrıntıları (öğeler, fiyatlar, vergiler ve toplam dahil)
 • El notunda müşterinin imzası için onay kutusu

Mutfak Şablonu şunları içerir:

 • Sipariş türü (teslimat, teslim alma veya ileri tarihli sipariş verme)
 • Müşterinin adı ve yorumları
 • Tam sipariş detayları (uygun özelleştirmeleri, miktarları, yorumlarıyla birlikte ürünler)
 • Paketleme istasyonunda son kontrol için kalite kontrol kutusu

Not: Bu şablonları kullanabilmeniz için görüntü yazdırma yeteneklerine sahip bir yazıcıya ihtiyacınız vardır.

Yazıcınız yalnızca metin yazdırabiliyorsa, siparişi yine de yazdırabilirsiniz, ancak varsayılan bir düz metin şablonunda.

Sipariş alma uygulamasıyla siparişleri yazdırma nasıl olur?2021-02-07T10:50:31+03:00

Sipariş alma uygulamamız birden çok Epson ve Star termal yazıcıya bağlanabilir.

Termal yazıcılar restoranlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sağlamdırlar, hızlıdırlar, toner değişimi gerektirmezler ve kâğıt maliyetleri neredeyse sıfırdır. Epson ve Star, bu segmentte lider üreticilerdir.

Uygulama, üç tür yazıcı bağlantısını destekler:

 • LAN (Ethernet)- termal yazıcı, ağ kablosuyla bir WiFi yönlendiriciye bağlanır ve sipariş alan cihazla aynı WiFi ağına erişir;
 • WLAN (WiFi)- termal yazıcı, sipariş alan cihaz tarafından kullanılan aynı WiFi ağına kablosuz olarak bağlanır;
 • Bluetooth- termal yazıcı, Bluetooth aracılığıyla doğrudan sipariş alma cihazına bağlanır.

Bir yazıcı eklemek için sipariş alma uygulamasını açın ve menüden Termal Yazıcı’yı seçin.

Uygulama, bir LAN, WiFi veya Bluetooth yazıcı eklemede size rehberlik edecektir.

Bir LAN / WiFi yazıcı eklerken, yazıcının ve sipariş alma cihazınızın aynı ağa bağlı olduğunu iki kez kontrol edin.

Bir Bluetooth yazıcı eklerken, önce yazıcıyı cihazla eşleştirin ve ardından yazıcıyı uygulamaya ekleyin.

Birden fazla çalışma istasyonunuz varsa, birkaç yazıcı ekleyebilir ve siparişlerinizin hepsinin üzerine yazdırılmasını sağlayabilirsiniz. Sipariş Alma Uygulamasının iOS sürümü, farklı bağlantı türlerine sahip birden çok yazıcı eklemeyi destekler. Android’de, tüm yazıcılarınız aynı bağlantı türüne sahip olmalıdır (tümü LAN / WiFI veya tümü Bluetooth).

Ayrıca, online sipariş sisteminizin Yönetici Paneli’ne gidip her bir yazıcıya tam olarak neyin yazdırılacağına karar verebilirsiniz:

 • hangi şablon
 • kopya sayısı
 • dil

Salt metin yazıcılar için yalnızca metin içeren makbuz şablonuyla sınırlı olacaksınız. Ancak görüntü yazdırmayı destekleyen yazıcılar için, özel restoran fişleri oluşturabilir ve bunları yazıcılara göre gerektiği şekilde atayabilirsiniz.

Özel Baskıdan yararlanmak için şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Sipariş Alma Uygulaması sürümü: Android için 1.2.21, iPhone / iPad için 1.1.40 – veya üstü.
 • Telefonunuzun/tabletinizin yazılım sürümü: Android için 4.4 veya üstü, iOS için 9.0 veya üstü;
 • Görüntü yazdırmayı destekleyen uyumlu bir termal yazıcı.
İşletme web sitemin mobil uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?2021-02-07T10:51:04+03:00

Google, restoran web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için bir Test Aracı sunar.

Adres: https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr

Sadece web sitesi URL’sini girin ve sonuçları analiz ettikten sonra Google, web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını belirleyecektir.

Aksi takdirde Google, web sitesinde nelerin düzeltilmesi ve iyileştirilmesi gerektiğine ilişkin eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlar.

Sonuç “Sayfa mobil uyumlu değil” gösteriyorsa, web sitenizin mobil uyumluluk testini geçememesi için farklı nedenler olabilir:

 • Okunamayacak kadar küçük metin
 • Sayfa görüntü alanı ayarlanmadı
 • İçerik, ekrandan sınırların dışına çıkıyor
 • Birbirine çok yakın bağlantılar

Butik İnternet Ltd. olarak bizim size sunduğumuz web siteleri hem mobil uyumlu, hem de duyarlıdır (cihazın ekran şeklini alma).

İşletmeme ait web sitesinde site ve sayfa hızı işletmemi nasıl etkiler?2021-02-07T10:52:08+03:00

Sayfa hızı, sitenizdeki tek bir sayfanın hızıdır. Site hızı, sitenizdeki tüm sayfaların hızını ölçer.

Site ve sayfa hızı, bir kullanıcının (potansiyel ve gerçek müşterilerinizin) deneyiminin kalitesinin kritik ölçüleridir ve doğrudan bir kullanıcının sitenizde ne kadar etkileşimli olduğuna ve sitenize geri dönme olasılığına bağlıdır.

Hız, olumlu ticari sonuçlara katkıda bulunur ve kullanıcı deneyiminin çeşitli boyutlarından biridir.

Diğer önemli kalite sinyalleri – veya ‘Temel Web Vazgeçilmezleri’ – kullanıcıların sayfalarınızla ne kadar hızlı etkileşime girebileceğini ve içeriğin ne kadar kararlı olduğunu içerir.

Bu Temel Web Yaşamsal Değerlerini optimize etmek, web’de (internette) müşterilerinize (kullanıcılara) iyi bir deneyim sunmak ve etkileşimi ve elde tutmayı artırmak için çok önemlidir.

Sayfa hızı ile site hızı için büyük olasılıkla farklı sayılar gösterecektir. Bunun nedeni, site hızı için sitenizdeki tüm sayfaların hızına bakılırken, sayfa hızında tek bir sayfanın hızına bakılmasıdır. Sitenizin hızı, son ayda toplanan saha verileriyle belirlenir.

Sayfa hızı ise isteğe bağlı olarak toplanan bir laboratuvar metriğinden türetilir.

Sitenizi genel olarak hızlandırmak için, önerilen optimizasyonları kullanarak tek tek sayfaların hızını artırın.

Bu soruyla ilgili Google sayfasını da ziyaret edebilirsiniz: site ve sayfa hızının işletmeme etkileri

Sistemde düzenli müşterilerim için hangi tanımlama ve hedefleme seçenekleri var?2021-02-07T10:53:05+03:00

Online sipariş sistemimizde yapabileceğiniz promosyonlar arasından seçtiğiniz herhangi bir promosyonu, düzenli müşterileriniz (yani tekrar gelen veya sadık) için ne tür tanımlar ile yapabileceğinize bakalım.

Bu konuda detaylı bir yazı hazırladık, lütfen tıklayıp okuyunuz:

Düzenli Müşterilerinize Promosyonları Tanımlama Seçeneklerini Görün

Yazıda anlattıklarımızdan gördüğünüz gibi sipariş sistemimizde akıllı hedefleme ve müşteri gruplama (segmentasyon) vardır.

Tek bir seçenek her şeye uymaz, dolayısı ile müşterilerinizi davranışlarına göre hedeflemenizi mümkün kıldık:

İlk kez satın alanlar (yeni müşteriler), uzun süredir düzenli gelenler (düzenli müşteriler) veya belki belirli bir satış kanalı aracılığıyla sipariş veren müşteriler. Ortalama sipariş değerini artırmak için üst (yukarı) satış stratejileri bile oluşturabilirsiniz (hamburger yanında patates kızartması teklifi gibi).

Sistemimizi analitik ve pazarlama araçlarıyla olması gerektiği gibi kullanarak satışlarınızı artırmak sizin elinizde, online sipariş sistemimiz ile size bu bağlamda güçlü bir teknoloji ve satış aracı sunuyoruz. Gösterdiklerimizi uygulayın, işinize olumlu katkısını kendiniz deneyimleyin!

Online sipariş sisteminizin restoranın kullanacağı bir e-ticaret çözümüne göre farkı nedir?2021-02-07T10:54:22+03:00

Bu çok genel ve geniş bir cevap gerektiren sorudur. Açıkçası, herhangi bir özel alternatif çözümün her ayrıntısına ilişkin sürekli güncellenmiş bir görünüm tutamayız. Piyasada birçok firma, birçok ürün var.

İlgilendiğiniz çok özel bir konu varsa, somut sorularınızı cevaplayabilir veya bulabiliriz, ancak muhtemelen o kadar uzun olacak ki zaten çalışmak için vaktiniz olmayacak bir 360 derece analizi burada sağlayamayız.

Yazılım pazarında binlerce çözüm var, hiç kimse bunların hepsini takip edemez.

Birçoğunun çok pahalı olma (toplam sahip olma maliyeti, sadece ilk kurulum bedeli değil) veya olması gerekene göre düşük özellikli / performanslı çözümler olması söz konusudur. Örneğin perakende sektörü için olan bir yazılımın kodunu kopyalayarak, restoran tipi işletmeye sunmak, o bedene uygun elbise değildir, yolda mutlaka zorluklar veya sorunlar veya ilave maliyetler çıkar.

Bizim sunduğumuz çözümle ilgili bildiğimiz öncü noktalarımız şunlardır:

BİRİNCİ NOKTA:

Online sipariş sistemimiz, online satışları, tekrarlanan siparişlerin sıklığını ve ziyaretçiden sipariş verene (müşteriye) dönüşümünü en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır, küçük ve orta ölçekli restoranlar için “basitleştirilmiş” bir online sipariş deneyimini önemser ve öncelikli görür.

İKİNCİ NOKTA:

Ayrıca, sektördeki en iyi promosyon ve kupon modülünü sağlıyoruz – bizimki gibi çok çeşitli ve faydalı promosyonlar oluşturmanıza izin veren bir sistem bulmakta gerçekten zorlanacaksınız.

ÜÇÜNCÜ NOKTA:

Ayrıca performans ve sistem kararlılığı konusunda da lideriz. Çözümümüz, bir Amazon AWS şebekesinde oturan ve diğer birçok üçüncü taraf hizmetle (Amazon push, Google, push, Apple push, ödeme işlemcileri, Twillio ve benzeri) birbirine bağlı HA bulut tabanlı bir sistemdir.

Sunucunuza indirip kurabileceğiniz basit bir yazılım veya geliştirme kiti değildir.

Karar verdiğimiz mimari tasarım için stratejik bir değiş tokuş yaptık:

Bu tür sistemin kalitesine, uygun fiyatına ve güvenilirliğine ulaşmak genellikle daha az esneklik anlamına geliyordu. Genel olarak bir değişiklik, tüm restoranın sipariş alma akışı için mantıklıysa, bunu muhtemelen ürün geliştirme yol haritasına dahil edeceğiz.

Bir değişiklik mantıklıysa bunu herkes için yaparız. Değilse yapmayız.

Aksi takdirde, sonunda şöyle bir ürün elde ederiz ve size sunarız:

sipariş sisteminde istemediğimiz durum

Bu nedenle, sizin isteğinize bağlı özel şeyler yapma becerimiz çok sınırlıdır.

Diyelim ki bir şey gerçekten ihtiyacınız olan şekilde çalışmıyorsa, ona bir göz atabiliriz ve bir çözüm mümkünse size önerebiliriz. Ve eğer zaten böyle bir şey yapmayı planlıyorsak, ne zaman hazır olabileceğini size söyleyebilir veya bunu nasıl ve neden yapmamız gerektiğini daha fazla tartışabiliriz.

Eğer bir restoran buna benzer bir yazılımda bir şeyler üzerinde ince ayar ve fazlasıyla özelleştirme yapmak ister ise, woothemes ve / veya opencart seçeneklerine bakabilirler. Çok özelleştirmenin diğer maliyetlerini de göz önüne almanızı tavsiye ederiz.

DÖRDÜNCÜ NOKTA:

Ayrıca, devam eden bakım / onarım ve toplam sahip olma maliyetinin (kurulum ve aylık maliyetler toplamı) alabileceğiniz en iyi tekliflerden (en düşük maliyetlerden) biri olması için herkes tarafından işlenmesini kolaylaştırmak için büyük çaba sarf ediyoruz.

Gıda endüstrisinde ne ilk, ne de son yenilik (inovasyon) yapan biz olmamamıza rağmen, bizi ayıran şey, küçük restoranların müşteri tabanları, mali bağımsızlıkları ve karları üzerinde kendilerinin (başkalarının değil) yeniden kontrol sahibi olmalarına, sipariş başına komisyon talep etmeden ve çok zengin bir ürün teklifi sunarak yardımcı olma taahhüdümüzdür.

Sistemimizde göze çarpan pek çok şey var, ancak çeşitli özellikler, detaylar söz konusu olduğunda ürünün kendi adına konuşmasına izin vermenin en iyisi olduğunu düşünüyoruz. İnceleyin, en uygun toplam satın alma maliyetli ve söz verdiği işi çok iyi yapan bir ürün olduğunu göreceksiniz.

Özet olarak online işletmeler için site hızı neden önemlidir?2021-02-07T10:55:00+03:00

Online işletmeler için site hızının neden önemli olduğunun en hızlı özeti şudur:

daha hızlı web sitesi = daha iyi kullanıcı deneyimi (UX) = daha fazla dönüşüm (sipariş / satış)

İnternet bağlantı hızları artıyor. İnsanlar her zamankinden daha sabırsız.

Çevrimiçi rekabet etmek istiyorsanız web siteniz hızlı yüklenmelidir. Ve bunun ölçütleri vardır, örneğin Google sayfa hızı aracında görebilirsiniz.

Pek çok insan bu farkındalığa yeni uyanıyor. Bunun en büyük nedeni, Google’ın 2020 yılında Temel Web Vazgeçilmezleri (Core Web Vitals) puanının web siteleri için bir sıralama sinyali olacağını 2020 yılında duyurmasıdır. 2021 yılında uygulamaya başlayacaktır.

Ancak site hızı, en az 10 yıldır başarı için çok önemli bir faktör olmuştur.

Neyse ki, çoğu işletme hala bu gerçek üzerinde umursamaz şekilde yattığı için, web sitenizin yüklenme süresini iyileştirerek büyük bir avantaj elde edebilirsiniz.

Bunu, çeşitli teknikler uygulayarak ve birden çok araç kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz. Ancak bunu doğru yapmak için çok zaman, çaba ve teknik beceri gerekir.

Diğer tarafta, size sunduğumuz SOW (satış optimize web sitesini) kullanabilirsiniz.

Ancak SOW yerine kendi daha yavaş web sitenizi kullanacaksanız, ayrı bir hizmet olarak site hızlandırma hizmetimiz var, size sunabiliriz. Tüm site hızı sorunlarınızı bu yazılım kurulduktan sonra 5 dakika içinde çözebilirsiniz. Hızlıdır, kolaydır ve kodlama gerektirmez. Bu hizmetimizi risksiz bir şekilde başlangıçta ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Seçiminiz ne olursa olsun, site hızı ilgilenmeniz gereken bir şeydir. Ve bunu daha sonra değil daha erken yapmalısınız.

temel web vazgeçilmezleri - Google sayfa deneyimi değerlendirmesi

Açıklayıcı Not:

Temel Web Vazgeçilmezleri, Google’ın bir internet sitesinde, son kullanıcı deneyimi açısından önemli olduğunu düşündüğü bir takım özel teknik faktörlerdir. Google’ın genel sayfa deneyimi değerlendirmesinin bir parçasıdır.

Daha öncekilere ilave olarak, 3 özel sayfa hızı ve kullanıcı etkileşimi ölçümlerinden oluşuyor. (LCP, FID, CLS) Bu ölçümlerin web siteniz için ne olduğunu Google sayfa hızı test adresinde görebilirsiniz. Adres: Google Sayfa Hızı İçgörüleri

Sayfa deneyimi puanınızın en büyük bölümünü oluşturacağını öngörmekteyiz, 2021 yılı içinde uygulanması sonrası daha net göreceğiz.

Sipariş sisteminde ek hizmet olan otomatik pilotta satış nedir?2021-02-07T10:55:34+03:00

Bir benzetme ismiyle, otomatik pilotta veya otopilot satış hizmeti Kasım – Aralık 2020 döneminde sunmaya başladığımız hizmetlerden biridir.

Online sipariş sistemimize, ek hizmetlerden biridir (dijital pazarlama).

Bu hizmet hakkında detaylı bilgi için şu yazımızı okuyunuz:

Sipariş sisteminde otopilot satış hizmeti : nedir, nasıl çalışır, hangi kampanyalar vardır, ücreti nedir?

Mobil ve dijital dünyada ana hatalar yapan işletme web sitesi örneği verir misiniz?2021-02-07T10:56:35+03:00

Tabii, bir örnek verelim, daha başka birçok örneği de bulunabilir.

Vaka Çalışması – Fiziksel dünyada ismi ve geçmişi olan, ancak mobil ve dijital dünyada ana hatalar yapan işletme örneği:

Yanlış ve hatalardan ders alma adına bu örneği sunuyoruz.

Bu işletme web sitesinde online sipariş sistemi sunmuyor, bu olmadığında bile yaptığı büyük eksik ve yanlışlar var.

Videoda göreceğiniz üzere, bu işletmenin web sitesi ile ilgili büyük ve temel hatalardan bazıları şunlar:

 • Güvenli bağlantı sağlamamak (SSL)
 • Mobilde hızının (çok) yavaş olması
 • Sitenin duyarlı olmaması (cihazın ekran şeklini almıyor)
 • Menünün zor bulunması ve yavaş açılması
 • Menünün harika tasarım düşüncesi ile kitap şeklinde yapılmış olması, ancak bunun şu sorunlara yol açması: Okunamama, gezinememe, istediğini bulamama, uzun bekleme süreleri, lafın özü kötü kullanıcı (müşteri) deneyimi

Dersimiz şu:

Fiziksel dünyada ne kadar uzun süredir var olan ve ne kadar iyi bilinen bir işletme olursanız olun, dijital ve mobil ağırlıklı dünyanın oyun kurallarını bilmezseniz, kötü müşteri deneyimi yaşatırsınız, ki bu da bir hizmet işletmesi için kayıp demektir.

Toplamda iyi bir kullanıcı deneyimi ve hız, güvenlik, kolay kullanım ilk sırada yer alır, olmazsa olmazdır (tasarımdan da önce gelir, çeliştiğinde öncelik sırasına göre hareket edilir.)

Umarız işletme sahipleri ve yöneticileri, bu tür temel konularda da doğru olanları yapar ve fiziksel dünyadaki başarılarını dijital dünyada da sürdürebilirler. Aşağıdaki bir dakikalık videoda mobil telefonda nasıl göründüğü izlyeebilirsiniz.

NOT: Bu paylaşım belirli bir işletmeyi kötüleme amacı taşımamaktadır.

Google sayfa hızı ölçütlerinde yavaş bir site, hız endeksi 8 saniye!

sahan restoran web sitesi hız puanı

Dilerseniz buraya tıklayarak Google hız aracında bu siteyi test edebilirsiniz.

Satış için optimize web sitesinin tasarımında büyük değişiklikler yapabilir miyiz?2021-02-07T10:57:56+03:00

Satış için optimize edilmiş web sitesinin (kısaca SOW) düzenini, stilini veya şablonunu özelleştirmek mümkün değildir.

Bu tür bir web sitesi şunlarla ilgili değildir:

 • çok içerik yayınlamaya dayalı marka oluşturma
 • uzun hikaye anlatımı
 • bir web tasarımcısının sanatsal vizyonu

Bu web sitesiyle ilgili her bir parça, restoranın web sitesi ziyaretçilerini alıcılara dönüştürmesine yardımcı olmak için oluşturuldu.

Ana yapım ölçütleri, hız, kullanım kolaylığı, güvenlik ve dönüşümü artırmaktır.

Dönüşümden kasdettiğimiz, her bir web sitesi ziyaretçisini sipariş veren (satın alan) müşteriye dönüştürmektir.

Dolayısıyla SOW online satışlarınızı artırmak için eniyilenmiştir (optimize edilmiştir).

Satış optimize web sitesinin öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Mobil cihazlarda çok hızlı yüklenir
 • Mobil cihazlarda harika çalışır
 • Google’da ve diğer arama motorlarında iyi sıralama elde eder
 • Sezgisel bir kullanıcı deneyimine sahiptir
satış için optimize edilmiş web sitesi - sipariş sistemi

Bu örnekte gördüğünüz gibi SOW, Google hız ölçütlerinde mobilde 90 puan ve üzeri almaktadır.

Hız endeksi 2 saniyedir.

Tıklayıp burada görebilirsiniz.

Güçlü olmasına rağmen, web sitesi editörü herhangi bir kişiselleştirmeye izin verecek şekilde oluşturulmadı.

Bu satış için optimize edilmiş web sitesi, yalnızca tek bir ana amaç için oluşturuldu: Restoranın çevrimiçi satış yapmasına yardımcı olmak

Tasarım ve arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından aldığımız her karar, öncelikle bu amaca hizmet etme düşüncesiyle verildi.

Bu amaç ile çatışan diğer ihtiyaçlar göz ardı edildi veya sadece ilk hedefe (online satışlar ve SEO) zarar vermeyecek şekilde uygulandı.

Son olarak, bunu uygun bir fiyata sunmak istedik ve bu hizmeti (SOW) aylık düşük bir ücrete sunabiliyoruz, çünkü bu hizmet herhangi bir özelleştirme desteği olmayan bir self servis hizmettir. Yalnızca self servis arayüzü aracılığıyla sınırlı kişiselleştirme mümkündür.

Bu söylediklerimize rağmen, ölçütleriniz ve öncelikleriniz farklı ise, tabii ki başka platformda (örneğin WordPress) daha gelişmiş / size daha uygun tasarım yapabiliriz veya başka platformda zaten var olan web sitenize online sipariş sistemimizi entegre edebiliriz. Farklarını biliniz!

İşletme kendi websiteme sizin online sipariş düğmesi nasıl eklenir ve özelleştirilir?2021-02-07T10:59:10+03:00

Çevrimiçi sipariş düğmesini websitenizde yayınlamak normalde bir kopyala yapıştırma meselesidir.

Websitesi oluşturucunun sınırlamalarına girdiğinizde, özellikle düğmeyi düzeninize ve tasarımınıza en iyi uyacak şekilde özelleştirmek istiyorsanız, işler biraz daha karmaşık olabilir.

Yüzlerce sipariş düğmesi ve bunları işletmelerin websitelerinde nasıl kullandığı zaman içinde gördük. Geri bildirimleriniz sayesinde, sitenize eklemenizi istediğimiz html kodunu sürekli olarak geliştirebildik ve en yaygın websitesi oluşturucularına hitap edebildik.

Bu yazıda, çevrimiçi sipariş düğmenizden en iyi şekilde yararlanmaya yönelik ipuçlarımızı ve nasıl yapacağınızla ilgili bilgileri bir araya getirdik.

Çevrimiçi sipariş düğmenizin fark edilmesini sağlayın

Siparişlerin gerçekleşmesi için websitesi ziyaretçilerinizin düğmeyi fark etmesi ve tıklaması gerekir. En çok online satışlar başka türlü olamaz. Bu en iyi uygulamalar listesini gözden geçirin ve hepsini kontrol ettiğinizden emin olun.

Ana sayfada düğmeyi gösterin:

Sitenin diğer sayfalarını hariç tutmuyoruz, ancak çevrimiçi sipariş düğmenizin veya harekete geçirici mesajınızın ana sayfada bulunduğundan emin olun.

Ayrıca, en üst alana (websitesi açıldığında aşağı kaymadan görünen alana) yerleştirin. Müşterilerinizin, onların siparişlerini gerçekten gördüğünüzden ve siparişlerinin göz ardı edilmeyeceğinden emin olmak için bunu hemen görmesi gerekir.

Ayrıca, birçok gıda müşterisi sayfayı aşağı kaydırma eğiliminde değildir.

Gördüğümüz kötü bir örnek: Düğme yalnızca iletişim sayfasının altına yerleştirilir. Bu, herhangi bir çevrimiçi sipariş alma şansını önemli ölçüde azaltır.

Diğer önemli sayfalarda düğmeyi gösterin:

Websitenizin diğer ilgili sayfalarında (menü, iletişim, en alt bölüm gibi) gösterin. Ziyaretçinin en sık ziyaret ettiği sayfaları bilin ve ona göre yerleştirin.

Düğmeyi öne çıkarın:

Çevrimiçi sipariş düğmesi görünür olmalı ve dikkat çekmelidir (renk / büyüklük / tasarım). Sadece websitenizin kalabalık bir köşesine “atmayın”.

Ona yer verin ve rengin arka plandan ve çevreden ayrıştığından emin olun.

Boyut önemlidir:

Çevrimiçi sipariş düğmenizi sayfadaki diğer düğmelerden veya bağlantılardan biraz daha belirgin hale getirmeniz gerekir.

Ancak abartmamaya dikkat edin. Çok büyük bir düğme, sayfadaki içeriğinizin geri kalanını öldürür.

Eylem odaklı metin:

Müşterinizi istediğiniz hedefe yönlendirmeniz gerekir: çevrimiçi sipariş. Düğmeye basarken, müşteriniz alacağı sonuç hakkında şaşırmamalıdır.

Metniniz davetkar ve bundan sonra ne olacağı konusunda açık olmalıdır.

Örneğin “Menüyü Gör ve Sipariş Ver” veya “Online Sipariş” kullanımı iyi etiketlerdir.

İçlerinde En Önemli Noktayı Tekrar Vurgulayalım: Sipariş tuşu sitenizde üst alanda görünür olmalıdır.
sipariş sistemi websitesinde nerede olmalı

Online sipariş sisteminde, düğmeleri ana sayfada, ekranın üst kısmına yayınlayın.

Sipariş tuşunun yerleştirilmesi online satışlarınızı artırabilir veya kesintiye uğratabilir.

Sipariş tuşu, ana sayfada, ekranın üst kısmında, görünür şekilde, dikkat dağıtıcı başka öğeler olmadan, oldukça görünür bir şekilde yerleştirilmiş olan websitesi, ortalama 60%’lık bir tıklama oranı elde eder.

Bu tuşu, “gizleyen” websiteleri 10% veya daha az bir tıklama oranı elde eder.

Web sitenize özel düğme nasıl eklenir?

Daha önce belirtildiği gibi, düğmeyi eklemek için kodu sayfanızda kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

Ancak, websitesi oluşturucularının çoğu bazı kısıtlamalarla gelir. Görsel örneklerimiz aşağıda ve bu website oluşturuculardan birini kullanıyorsanız bize bildirin ve kurulumla ilgili ilave önerilerimizi size yollayalım:

web sitesi oluşturma altyapı platformları

Son zamanlarda, websitesi oluşturucularının sınırlamalarına yönelik bazı iyileştirmeler yaptık.

İşte bazı örnekler:

 • WordPress ile tamamen uyumludur, yani daha fazla eklentiye gerek yoktur. Kodu metin modunda kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
 • Otomatik açma özelliği, özellikle Wix kullanıcıları için yararlıdır. Wix üzerinde çalışıyorsanız, büyük olasılıkla “Menüyü Gör ve Sipariş Ver” düğmesini  yerleştirdiğiniz yeni bir sayfa açan bir düğme oluşturdunuz. Bu harika bir akış değildir – kullanılabilirlik açısından – ve biz bunu düzelttik. Wix talimatları sayfamızda size menüyü otomatik olarak nasıl açacağınızı öğretiyoruz, böylece son gereksiz tıklamayı atlıyoruz.
 • Düğmemiz, herhangi bir sorun yaşamadan aynı sayfaya birden çok kez eklenebilir.
 • Düğme ve çevrimiçi yemek menüsü daha hızlı yüklenir.

Özel kodunuzun en son sürümünü bize sorarak almanızı ve websitenizde güncellemenizi öneririz.

Menüyü Gör ve Sipariş Ver düğmesi nasıl özelleştirilir?

Varsayılan turuncu renkli Menüyü Gör ve Sipariş Ver düğmesinin websitenizde iyi gitmemesi / görünmemesi söz konusu olabilir.

Örneğin renk göze çarpmıyor, boyut yerleşime uymuyor, yazı tipi veya düğme stilinin kendisi diğer web sitesi öğelerinizle eşleşmiyor olabilir.

Bu gibi durumlarda çevrimiçi sipariş düğmesinin görünümünü ve şeklini değiştirmeniz gerekir.

“Kendi işini kendin yap” türünde bir kişi iseniz ancak bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, bu bölümü okumaya devam edin.

Düğme kodunuz şu an benzer görünür (bu örnekte düğme metni İngilizce’dir):

menüyü gör online sipariş ver düğmesi

Düğmenin geçerli görünümü ve hissi class = “glf-button” ile verilir.

Bu sınıfta (class), düğmenin turuncu görünmesini, yazı tipinin beyaz olmasını ve benzeri olmasını sağlayan özellikleri tanımladık.

Düğme stilini şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 • glf-düğme sınıfını kendi düğme sınıfınızla değiştirmek
 • İstediğiniz satır içi stil (style inline) tanımlamak

İşte oynamak için bazı özellikler:

onlin sipariş tuşu özelleştirme seçenekleri

İstediğiniz tasarıma ulaşmak için özellikleri bir araya getirin.

Örneğin, aşağıdaki stil:

style=”padding:15px; font-size: 16px; border-radius:40px; background-color:#008F00″

Düğme koduna şu şekilde eklenir:

düğme yazılım kodu

Aşağıdaki sonucu verecektir:

menü ve sipariş tuşu tasarımı

Düğmenin yer aldığı kabındaki (container) konumunu ayarlamak için style özelliğini de kullanabilirsiniz.

Düğmenin yatay olarak ortalanmış ve 100 piksel aşağı üstten nasıl yerleştirileceğine ilişkin bir örnek:

style: “position: absolute; left: 50%; transform: translateX(-50%); top: 100px;”

Son bir ipucu:

Bir parça kodla oynamanıza izin veren güzel bir araç (JS Bin) var.

Adresi: https://jsbin.com/?html,output

Hemen sonucu gösteriyor.

Açın, sol sütunda zaten mevcut olan kodu silin ve kendi düğme kodunuzu yapıştırın. Kodda değişiklik yaptığınızda, sağ sütun otomatik olarak yenilenir.

Bir deneyin, size zaman kazandıracak.

Düğmenizi özelleştirerek eğlenin, ancak akıllıca yapın!

Bu yazının başında konuştuğumuz en iyi pratik uygulamaları lütfen aklınızda bulundurun! Sorularınızı bize iletin.

İşlerinizde kolaylıklar dileriz.

Yazılım Teknik Ekibi | Restoran Ödül – www.restoranodul.com

Online restoran menünüz işletmeniz için neden bu kadar önemli?2021-02-07T10:59:32+03:00

İnsanlar bilgi aramak için giderek daha fazla internete yöneliyor.

Restoranınız hakkında bilgi edinme yöntemleri web siteniz ve hatta sosyal medyadır, bu nedenle kendinizi online olarak sunma şeklinizin artık daha fazla müşteri edinme ve onları daha fazla sipariş vermesi üzerinde büyük bir etkisi var.

Online bir restoran menüsü, potansiyel ve gerçek müşterilerinizin web sitenizde muhtemelen ilk gittikleri yer olmasından dolayı, sizin için çok güçlü bir pazarlama aracıdır, iyi kullanın.

Web sitesinde online sipariş sunan, ama site altyapısı zayıf olan bir örnek verir misiniz?2021-02-07T11:12:58+03:00

Tabii, dilerseniz siz de internette dilediğiniz işletmenin web site adresini Google sayfa hızı aracında test edebilirsiniz.

Online sipariş sistemi ve web sitesi bizim sistemle kurulmamış ve soruya cevap örneklerden birini aşağıdaki resimde görüyorsunuz.

Bu örnekte, web sitesinde online sipariş sunan, ama Google sayfa hızı içgörüleri (PageSpeed Insights) aracında zayıf not alan (dolayısıyla ziyaretçi ve dönüşüm oranında azalma sorunu yaşayan) bir işletme sitesini görüyorsunuz.

Bu araç, siteyi hangi faktörlerin zayıflattığı en altta tek tek nedenleri ile gösteriyor. Kritik sorunlar kırmızı renkle gösteriliyor.

Online sipariş sistemi üzerinde bulunduğu sitenin performansından daha iyi performans gösteremez.

Dolayısıyla, web sitesindeki sorunlar, online siparişe ziyaretçi kaybı ve sipariş (müşteri) kaybı olarak yansır.

Bir online sipariş sistemi, her şeyden önce satışı engelleyen / azaltan faktörleri azaltmalıdır, yani ayak bağlarından kurtulmalıdır.

Eğer bizim size sunduğumuz satış optimize web sitesi ARTI online sipariş sistemini kullanırsanız bu sorunları yaşamazsınız.

Yeşil bölgede, yani tam not alan site ve online sipariş altyapısına kavuşursunuz.

Yavaş web sitesi ve online sipariş sistemi - butik internet vaka çalışması
Müşterimin işletmemden ortalama sipariş değerini nasıl artırabilirim?2021-02-07T11:13:52+03:00

Bunun için farklı stratejiler vardır. Bunlardan birini örnek olarak ele alalım.

Ürün demetleri ve aile fırsatları sunun:

Makul bir fiyata üç çeşit yemek gibi paketler her zaman popülerdir.

Tüm bir arkadaş grubuna hizmet edebilecek aile için ürün demetleri veya teklifler de öyle.

İndirim nedeniyle bunun ters etki yarattığını düşünebilirsiniz. Yine de öyle olsa bile, nihai ödeme değeri muhtemelen müşterinin bu teklif olmadan ödeyeceğinden daha yüksek olacaktır. Üç çeşit yemek demeti olmasaydı, müşteri sadece ana yemeği sipariş edebilirdi.

Müşteriler bir şeyi tek bir kişi için çok pahalı buldukları için sipariş etmekte tereddüt ediyorlarsa, her zaman başkalarıyla paylaşmayı önerin. Daha az ödeyeceklerini bilirlerse, masaları için bu teklifi kullanmayı kabul edebilirler.

Bu ve buna benzer diğer promosyon türlerini, online sipariş sistemimizde kurup işletebilirsiniz.

ortalama sipariş değerini artırmak - butik internet limited
SMS pazarlama hizmeti nedir? Sizden bu hizmeti alabilir miyim?2021-02-07T11:14:38+03:00

SMS pazarlama, en popüler mobil pazarlama stratejilerinden biridir.

Diğer işletmelerin hizmetlerinden bahseden SMS almış olmalısınız. Daha fazla yiyecek müşterisi kazanmak için aynısını yapmanız gerekebilecektir.

Temelde, bir işletmeyi SMS yoluyla tanıtmak için izin almayı gerektiren bir tekniktir.

İletişim numaralarını WiFi giriş sayfasından veya restoranınızın geri bildirim formundan alabilirsiniz.

Aşağıdaki SMS türlerini göndererek numaralarını işletmenizi pazarlamak için kullanabilirsiniz:

 • “Masa hazır” hatırlatıcısı
 • Rezervasyon hatırlatıcısı
 • Yeni yemek menüsü
 • Düzenli müşteriler için özel indirimler
 • Özel etkinliklerin kutlaması
 • Paket servis veya gel al hizmetleri
 • Doğum günü, yıldönümü vb. için rezervasyon

Bu kısa mesajlar, müşterilerinize hizmetlerinizi hatırlatmada yardımcı olur.

Gerçekten uygun bir fiyata toplu SMS gönderebilirsiniz.

Bizim şirketimizde – Butik İnternet Limited Şirketi – bu hizmeti vermektedir. Ayrı ve ücretli bir hizmetimizdir.

sms pazarlama - butik internet limited
İşletme web sitem nasıl olmalı? Temel olarak ne bilmeliyim?2021-02-07T11:15:09+03:00
DİJİTAL DÜNYA İÇİN MOBİL UYUMLU, DUYARLI, KULLANICI DOSTU WEB TASARIMI – TEMEL OLARAK NE BİLMELİSİNİZ?

Yalnızca restoran hizmetlerinize özel bir web sitesi oluşturmak büyüme için önemlidir.

Müşterileriniz, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi web sitesinde kolayca bulacak ve restoranınız tarafından sunulan yiyeceklerin ve ortamın kendilerine uygun olup olmadığına karar verecektir. Bu nedenle, organize ve kullanıcı dostu bir mobil web sitesi şiddetle tavsiye edilir.

Web siteniz duyarlı olmalı, bu da müşterilere gereksiz verileri göstermemesi gerektiği anlamına gelir. Çünkü bu durumda, daha az daha fazla demektir. İdeal olarak, menünüzü, adresinizi, özel fırsatlarınızı / tekliflerinizi ve sosyal medya profillerinizi gördüklerinden emin olmalısınız. Ve yeriniz varsa, ortamınızın ve menünüzün ilgi çeken, lezzetli veya istek uyandıran resimlerini ekleyebilirsiniz, o zaman çok iyi olur.

Web sitesi ayrıca ekrana tam olarak sığması için mobil uyumlu olmalıdır, çünkü yüzlerce farklı mobil cihaz ve ekran boyutu var.

Dahası, önerimiz, bizim sizlere sunduğumuz gibi, hem duyarlı, hem de mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmaktır. Bu, sizin için gelirle dönüşecek potansiyel müşterilere değerli bilgiler sunmanıza ve siparişlerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

web tasarımı - mobil uyumlu - kullanıcı dostu - duyarlı tasarım
Sipariş sistemimin başarısız olmasının ana sebepleri neler olabilir?2021-02-07T11:15:39+03:00

Sipariş sistemimiz başarısını birçok restoran tipi işletmede kanıtlamış bir sistemdir.

Bununla birlikte, sipariş sistemi, işletmeniz için gerekli araçlar çantanızda yer alan bir dijital araçtır.

Temel hatalar yaparsanız, yani hakkını vererek kullanmazsanız, beklediğiniz faydalar ortaya çıkmayabilir.

En temel denklem şudur: Ziyaretçi + Dönüşüm = Satış

Yapabileceğiniz en temel hatalar şunlar olabilir:

 • Sipariş sistemine ziyaretçi oluşturmamak: Aynı fiziksel mekanınız gibi, online sipariş sistemine ziyaretçi (kullanıcı) oluşturmak için çaba harcamazsanız, susuz kalan çiçek gibi solar, gelişemez. Yeni kurduğunuz sistemi, potansiyel ve mevcut müşterilerinize tanıtmalısınız (hem ilan dağıtmak gibi geleneksel, hem de Facebook sayfanızda paylaşmak gibi dijital pazarlama yöntemlerini kullanmalısınız.
 • Sipariş sisteminin dönüşüm oranını umursamamak: Sisteme oluşturduğunuz ziyaretçilerin sipariş veren müşterilere dönüşmesi için gerekenleri yapmalısınız (web sitenizde içeriğiniz, web sitenizin hızı, menünüz ve resimli / açıklamalı ürünleriniz, müşteri gruplarına özel teklifleriniz vb).
 • Sipariş sisteminin temel bilgisini / eğitimini vermemek: Müşterilerinizin ve çalışanlarınızın bir kısmı (hepsi değil), bu tür bir sistemin nasıl kullanılacağı konusunda temel eğitime ihtiyaç duyabilir. Bunu birkaç dakikada veya sitenizde paylaşacağınız birkaç foto ve metinle temel olarak yapabilirsiniz. Özellikle ilk uyum aşamasında umursamanız gereken bir konudur.
 • Müşterileri sipariş sisteminizi kullanmaları için teşvik etmemek: Eğer potansiyel veya var olan müşterilerinizi teşvik etmezseniz, uyum ve kullanım oranlarınız olması gerekenden düşük kalacaktır. Bu sistemin hem siz, hem de müşterileriniz için sağlayacağı faydaları düşünerek, onları sisteme girip istediğiniz gibi kullanmaları için teşvik etmelisiniz.
 • Sipariş sistemi raporlarını umursamayıp iyileştirmeler yapmamak: Sistem düzenli ve anlık olarak raporlar üretmektedir. Bu raporları inceleyerek nerede eksik veya yanlışlarınız olduğunu görebilir, gerekli düzeltmeler için eylemler belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu anlık değil, sürekli bir yolculuktur.
online sipariş sistemi - butik internet limited şirketi
Mobil dünyada sitem ve sipariş sistemim için en önde gelen faktörler nelerdir?2021-02-07T11:16:34+03:00

Mobil dünyada en önde gelen faktörler: Hız, kolaylık, güvenlik – Bu faktörleri sağlamadan başka faktörleri öne almayın (tasarım gibi).

Dijital bir varlığınızın mobil deneyimde iyi ve üzeri olması çok önemlidir. Çoğu insan günümüzde mobil cihazlarını kullanıyor.

Yanlış İddia:

Ürünümüzü (örneğin web sitesi veya sipariş sistemi) kimse mobil olarak kullanmıyor, bu nedenle mobil deneyime yatırım yapmamıza gerek yok.

Gerçek:

Kimse sunduğunuzu mobil cihazlarda kullanmıyor, çünkü mobil cihazlarda kullanılamaz durumda, mobil kullanıcı deneyimi tamamen bozuk.

Web siteniz ve diğer dijital varlıklarınız (örneğin sipariş sistemi) mobil dünya öncelikli olarak tasarlanmalı / kurulmalı / işletilmelidir.
mobil deneyim butik internet limited şirketi
Promosyon yapısı en temel halinde nasıl olmalıdır?2021-02-07T11:17:03+03:00

En temel halinde promosyon şunları içerir:

 • Basit (ilgi çekici) bir mesaj
 • İyi bir görsel (resim/video)
 • Net bir harekete geçirme ifadesi

Promosyonu kime sunduğunuzun belli olması da iyidir (örneğin öğrenciler).

Özel bir gün ise o şekilde belirtebilirsiniz (örneğin Öğretmenler Günü’ne özel).

Belirli bir zaman aralığı veya son geçerlilik tarih belirtebilirsiniz.

Promosyondan nasıl yararlanılacağını da belirtmeniz iyidir.

Özel kullanım koşulları varsa onu da göstermeli / yazmalısınız.

basit bir promosyon nasıl olmalıdır
Raporlar bölümünde bulunan web sitesi tünelinde hangi soruların cevabını bulabilirim?2021-02-07T11:18:21+03:00

Size sunduğumuz (veya genelde) bir online sipariş sisteminin ana görevi şudur: Online satışları artırmak.

Bunu yapabilmek için, dijital dünyada veri toplamak (her ana / önemli aşamada), ölçmek, yorum yapmak ve satışı engelleyen nedenleri ortadan kaldırmak, satışı artıran nedenleri güçlendirmek gerekir.

Bu tür sistemde şu tür soruların cevabını bulursunuz:

 • Ne kadar online satış yapıyorum?
 • Dijital varlıklarımı kaç kişi ziyaret ediyor?
 • Bu ziyaretçilerin kaç tanesi menümü / ürünlerimi görüyor?
 • Kaç tanesi sipariş verme sayfasına geliyor?
 • Kaç tanesi siparişini tamamlıyor?
 • Gelen siparişlerin kaçını onaylıyoruz / kaçırıyoruz?
 • Ziyaretçiden siparişe dönüşüm oranım nedir?

Aşağıdaki fotoda örnek bir web sitesinde bulunan online satış sistemimizin verilerini görmektesiniz.

Her aşamada, sistemimizde yer alan işletmelerin ortalama değerlerini, ayrıca size ait sayıları / oranları iyileştirmek için neler yapılacağını da size öneriyoruz / gösteriyoruz.

Kısaca: Daha fazla ziyaretçi, daha fazla dönüşüm, daha fazla satış.

Online Sipariş Satışları Artırma
Rapor kısmındaki web sitesi tünelinde tüm satışlarımı mı görüyorum?2021-02-07T11:20:14+03:00

Hayır, bu kısımda sadece işletme web siteniz ile ilgili verileri görüyorsunuz.

Yani diğer yerlerdeki sipariş ve rezervasyon tuşlarının performansı burada gösterilmiyor.

Örneğin Facebook sayfanıza yerleştirdiğiniz menüyü gör ve sipariş ver tuşunun verileri burada değil.

Bütünsel olarak tüm verileri görmek için Google İşaretleme Yöneticisi (GTM – Google Tag Manager) kullanmanızı öneririz.

Dilerseniz bunun kurulmasını sizin için ek hizmet olarak yapabiliriz.

Böylece menüyü kaç kişi açtı ve kaç kişi sipariş verdi, yani dönüşüm oranınız ne sorusunun cevabını görebilirsiniz.

online sipariş web sitesi ziyaret ve sipariş değerleri

Bu resimde gördüğünüz değerler, örnek olarak, web sitesine girişten siparişin onaylanmasına kadar olan verileri aşama aşama göstermektedir.

İlk kurulduğunda sistemde kaç promosyon türünü ücretsiz kullanabilirim?2021-02-07T11:19:22+03:00

2 tane tanımlayabilirsiniz, bunlar için ücret ödemeniz gerekmez:

 • Promosyonlardan biri hızlı başlangıç için yeni müşterilerimize sunduğumuz toplam sepet değerinden % indirim
 • Promosyonlardan diğeri, promosyon listesinde ücretsiz olarak tanımlanmış olanlardan biri

İlk promosyon dışında ikinci promosyonunuzu aşağıdaki listeden seçebilirsiniz:

menü promosyon ücretsiz olanlar

Bu iki promosyon dışında yeni promosyonlar tanımlamak ve kullanmak isterseniz ücretli paketimizi almanız gerekir.

Ücretsiz İki Promosyon
Müşterim online sipariş verince her zaman bize telefon çağrısı yapıyor musunuz?2021-02-07T11:21:33+03:00

Hayır, her online sipariş için sesli telefon çağrısı almıyorsunuz.

Telefon çağrısı alma, destek hizmetidir, acil durum çağrısı olarak adlandırıyoruz.

Destekleyici hizmettir, ücretsizdir, ancak her sipariş için verilen bir hizmet değildir.

İnternet bağlantı sorunu yaşanılan durumlarda bu uyarı çağrısı devreye girer ve sizi haberdar eder.

Daha detaylı açıklamamız şöyle:

Bir siparişin beklemede olduğunu, ancak siparişi almak için cihazının bağlı olmadığını restorana bildirmek için telefondan uyarı çağrısı başlar, bu nedenle restoran, siparişi almak için sipariş alma uygulamasını tekrar bağlamalı ve siparişi kabul etmelidir.

=> Bu, ilgili restoranın siparişi alacak cihazında internet bağlantı sorunları var olduğunda çalışır.

Yani online müşteriden bir sipariş geliyor, ancak restoranın mobil uygulamasına iletilemiyor.

Bu nedenle, restoranınız için, uyarı çağrısı için sistemde yapılandırılan / girilen telefon numarası, işletmeye ait bir numara olmalıdır (örneğin mutfak / restoran yöneticisinin numarası olabilir).

Dolayısıyla, uyarı çağrısı “kaçırılan siparişler” için bir uyarı değildir.

=> Sipariş restoran tarafından zaten kaçırılmışsa, bir uyarı çağrısı bunun için çok geç olacaktır.

Restorana yaptığımız sesli uyarı çağrısını, siparişlerin kaçırılmasını önlemek için, restoran 3 dakika içinde siparişi kaçırmadan ÖNCE, yemek müşterisi sipariş verdikten 70 saniye sonra, yalnızca restoranın sipariş alma uygulamasına sipariş gönderilemezse (teknik olarak itilemezse) yapmaktayız.

Sipariş Alma Uygulaması / Mobil Cihaz / İnternet Bağlantısı Nasıl Olmalı / Nasıl Kullanılmalı?

 1. Sipariş alma uygulamasını bu işe adanmış bir cihaza yükleyin.
 2. Wi-Fi / internet bağlantısının / verilerinin iyi olduğundan emin olun.
 3. Çalışma saatleri boyunca şarj cihazını her zaman takılı tutun.
 4. Cihazdan tüm pil tasarrufu uygulamalarını kaldırın.
 5. Uygulama ekranda her zaman ön planda tutulmalıdır.
 6. Tercihen cihaz üzerinde başka uygulamaları çalıştırmayın.
 7. Gün başlamadan önce uygulamada oturum açtığınızdan emin olun.
online sipariş sistemi sipariş yönetim mobil uygulaması
Müşterilerimin sipariş verdiği konumları ısı haritası olarak görebilir miyim?2021-02-07T11:23:02+03:00

Evet, müşterilerinizin sipariş verdiği konumları ısı haritası olarak gerçek haritada görebilirsiniz.

Kırmızı ok ile işaretlenmiş yer sizin işletmenizin yerini gösterir.

Mavi lacivert tonundaki daireler sipariş vermiş olan müşterilerinizin konumlarını gösterir.

Isı Haritası - Online Sipariş Sistemi

Bu verileri paket servis hizmetinizi eniyilemek için kullanabilirsiniz (optimizasyon).

 • Hangi bölgelere / konumlara hizmet vermelisiniz?
 • Hizmet vermeyi belirlediğiniz ilk genel alanı değiştirmek gerekli mi (daraltma veya genişletme)?
 • Hangi ücretleri istemelisiniz? (ücretsiz veya mesafeye göre artan ücret)
 • Hangi promosyonları yapmalısınız?

Bu veriler bu ve benzeri ilgili sorularınızın cevaplarını bulmada size yol gösterici olacaktır.

Isı Haritası - Restoran Online Sipariş Sistemi
Yönetim panelinde müşteri siparişimi genel görünümde nasıl görüyorum?2021-02-07T11:23:38+03:00

Size ait yönetim panelinde müşteri siparişlerinizi detaylı bilgilerle görebilirsiniz.

Müşterinizin siparişine tıkladığınızda resimdeki bilgileri görürsünüz:

 • Sipariş numarası
 • Sipariş durumu (kabul / ret)
 • Müşteri adı soyadı ve iletişim bilgileri
 • Müşteri konumu (lokasyonu)
 • Sipariş tipi
 • Sipariş ödeme şekli
 • Tamamlanma tarihi ve zamanı
 • Müşteri adresi (eğer paket servis ise)
 • Sipariş verdiği ürünler
 • Sipariş toplam tutarı
 • Ürün toplam bedeli, paket servis bedeli, vergiler
 • Müşterinin size notu (eğer yazdıysa)
Yönetim panelimde sipariş sisteminin genel görünümü kısmında neler görüyorum?2021-02-07T11:24:51+03:00

Online satış sistemimizde yönetim panelini size veriyoruz, yani kendi bilgilerinizle girip görebiliyorsunuz.

Yönetim panelinin bölümlerinden biri satışlarınızın genel görünümü, aşağıdaki fotoda görüyorsunuz.

Bu bölümde tarihlere (örneğin 7 gün gibi zaman aralığında veya baştan bugüne – tüm zamanlar) göre satışlarınızın sayısını ve miktarını görebilirsiniz.

 • Siparişlerin sayısı
 • Rezervasyonların sayısı
 • Yaptığınız satışların toplam maddi değeri
 • Aldığınız siparişlerin ortalama değeri
 • Web sitenizin ziyaretçi sayısı
 • Web sitenizin marka / işletme isminde Google sırası
 • Yeni ve düzenli müşterilerinizin sayısı
 • Günlere göre yeni müşterilerinizin siparişleri
 • Günlere göre düzenli müşterilerinizin siparişleri

Bu resimdeki örnekte gördüğümüz gibi:

Örnek işletme son 28 günde 87 müşteriye (77 yeni, 10 düzenli) yaklaşık 5665 TL’lik satış yapmış.

Satış optimize web sitesini (SOW) yaklaşık 1800 kişi ziyaret etmiş (günde ortalama 60 kişi).

Restoran Satışlarınızın Genel Görünümü
Google reklam yönetimi hizmeti sunuyor musunuz?2021-02-07T11:25:24+03:00

Evet, Google reklam hizmeti yönetimi sunuyoruz (kurulum, işletme, raporlama). Bu online sipariş sistemimize ilave ve ücretli bir hizmettir.

Google reklam hizmeti - restoran ve cafe için
Bu sipariş sistemi bulut tabanlı mı, yoksa benim işletmemde mi kurulması gerekiyor?2021-02-07T11:26:41+03:00

Piyasada sunulan online yemek siparişi yazılımları tipik olarak aşağıdaki iki kurulum modelinden birine sahiptir. Bizim size sunduğumuz sipariş sistemi bulut tabanlı modeldir:

Bulut tabanlı model:

Yazılımı barındırma ve yönetme sorumluluğu satıcıya aittir ve yazılıma bir tarayıcı veya mobil / web / masaüstü uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Yazılımın kurulumu, geliştirilmesi, onarımı ve bakımı ile uğraşmak istemeyenler için idealdir.

Yazılımı hizmet şeklinde almış olursunuz.

Bununla birlikte, bulut tabanlı yazılımlar genellikle birden fazla sınırlamaya sahip olabilir ve istediğiniz her şeyi özelleştirmek zor olduğunda nispeten daha az esnektir.

Bu seçenek, ülke çapında çok fazla online trafiğe sahip olmayan ve online yemek sipariş dünyasına ayak uydurmak isteyen küçük ve orta ölçekli restoranlar ve kafeler için daha iyi bir seçenek olabilir.

İşletme içinde olma modeli:

Yazılımı barındırma ve yönetme sorumluluğu restorana aittir, bu nedenle bu tür araçları kullanmak için yeterli teknik bilgiye ve biraz BT altyapısına (bir sunucu veya bulut barındırma aboneliği gibi) ihtiyacınız olacaktır.

Açık kaynaklı araçlar bu kategoriye girer ve benzersiz gereksinimlerinize göre ayarlayabileceğiniz için işlevlerinin artırılması için daha fazla alan sunar.

Bu seçenek, bir yazılım (bilişim sistemi) kurulumunun devam eden yüksek maliyetlerini karşılayabilen büyük ve çok şubeli (genellikle 10 veya daha fazla) restoranlar ve kafeler için daha uygun bir seçenek olabilir.

Bulut Tabanlı Sipariş Sistemi Daha İyidir
Websitemin hızlı olması önemli mi? Hızını nasıl ölçerim?2021-02-07T11:26:02+03:00

Online dünyada websitenizin hızlı olması çok önemlidir. Dönüşüm oranlarınızı çok etkiler (yani ziyaret edenin sizden sipariş vermesi süreci).

Ayrıca sitenizden hemen çıkma oranına etkisi vardır (ne kadar yavaşsa o kadar çok ziyaretçi hemen çıkar).

Bu alttaki resim Google’dan ve bu durumu rakamsal olarak ifade ediyor.

İşletme websitenizin hızını (hem mobil, hem de masaüstü için) test edebileceğiniz güvenilir adreslerden biri Google PageSpeed Insights sayfasıdır: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Google websitesi hızınızı çok önemser
Noodle ürünü odaklı yurtdışı asya restoran örnek dijital menü görebilir miyim?2021-02-07T11:27:47+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (yurtdışı asya mutfağı restoran – noodle odaklı işletme).

Cafe Bistro türü işletme örnek dijital menü görebilir miyim?2021-02-07T11:28:08+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (yurtiçi cafe bistro türü işletme).

Çay ve meyve suyu odaklı yurt dışı cafe örnek dijital menü görebilir miyim?2021-02-07T11:28:47+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (yurtdışında çay ve meyve suyu odaklı işletme).

Japon mutfağı odaklı yurt dışı restoran örnek dijital menü görebilir miyim?2020-09-08T20:33:26+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (yurtdışında japon mutfağı odaklı işletme).

Kebap odaklı örnek dijital menü görebilir miyim?2020-09-01T13:33:10+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (Denizli’de bir lokanta, kebap ve et odaklı işletme).

Kahve ve Cheesecake odaklı örnek dijital menü görebilir miyim?2020-08-30T18:04:46+03:00

Bu kısa videoda dijital menü örneği görebilirsiniz (İstanbul’da bir Cafe, kahve ve cheesecake odaklı işletme).

Her Android telefonda QR kod okuyucu var mı?2020-08-26T20:49:56+03:00

Çoğu Android telefonda kameraya yerleşik bir QR kod (karekod) okuyucusu bulunur.

Ancak eğer yoksa (Android dünyasında birçok marka ve model vardır) telefonunuza Google Lens uygulamasını indirebilirsiniz.

Google lens uygulamasını burada görebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra kameranızın odağını mekandaki herhangi bir QR koduna doğrultmanız yeterli, otomatik açılacaktır.

Her Android Telefonda QR Kod Okuyucu Var Mı
Kupon kodu menüde görünür mü, gizli midir? Nasıl kullanılır?2020-08-19T20:34:54+03:00

Kupon, menüde gösterilecek veya gizlenecek şekilde ayarlanabilir.

Gizli olduğu durumda restoranın sahibi müşterilere söz konusu kupon kodunu bildirmek zorundadır.

Menüden gizlenmişse, müşteri sipariş verme son ekranına geldiğinde (siparişi gönder – checkout) kendine söylenen kodu girebilir.

Kuponda sınırlı gösterim süresi, yalnızca promosyon oluşturucu tarafından belirlenen belirli bir süre boyunca menüde gösterileceği anlamına gelir.

Gizli değilse, müşteri restoran sahibi tarafından ayarlanan koşulları karşıladığında menüde otomatik olarak siparişine uygulanacaktır.

Kupon gizli olarak ayarlanmış ise, hiçbir müşteri onu göremez, ancak menüde gösterilmek üzere ayarlanmış ise, kupon, ya tüm müşteriler (yeni ve düzenli) tarafından, ya sadece yeni müşteriler tarafından veya sadece geri dönen (düzenli) müşteriler tarafından görülebilir.

Bu seçim, promosyonu oluşturan tarafından (restoran sahibi) seçilir/ ayarlanır.

kupon kodu
Bu sistemde kupon kodu tanımlayabilir miyim?2020-08-19T20:21:40+03:00

Evet, farklı kupon kodları tanımlayabilir ve müşterinize sunabilirsiniz. Menüde herkese açık veya gizli olabilir.

kupon kodu
İşletmemi online ortama taşımak şart mı?2020-08-19T18:32:22+03:00

Teknolojiye olan iştahın arttığı ve ne olursa olsun büyümeye devam edeceği bir çağda yaşıyoruz.

İşletmenizi online ortama taşımak artık bir seçenek değil.

Bu bir zorunluluk ve en başından itibaren doğru şekilde yapılması gereken bir şey.

Öyleyse doğru yol nedir?

Pahalı kurulumlara, teknolojilere, pazarlamaya ve promosyonlara yüksek ücretler ödemeden önce restoranınızın gelir elde etmesini nasıl sağlarsınız?

Cevabı restoranınıza ait online sipariş sistemidir.

Bu sistem dijital varlıklarınız ile (hangileri var ise) bütünleşik olarak kurulup işletilmelidir.

 • İşletme websitesi
 • Facebook sayfası (Instagram profili ve Messenger sohbet)
 • Google Benim iİşletmem sayfası (harita, bilgiler, yorumlar)
 • İşletme özel mobil uygulamanız (Uygulama dükkanı – AppStore)
İşletmemi Online Ortama Taşımak Şart Mı
Satış için eniyilenmiş websitesi hizmetiniz nedir?2020-08-19T15:55:03+03:00

Online sipariş sistemimizi kullanabileceğiniz dijital varlıklarınızdan biri websitenizdir. Eğer websiteniz yoksa, sunduğumuz hizmetlerden biri de size satış için eniyilenmiş websitesi sunmaktır.

Satış için optimize edilmiş (eniyilenmiş) web sitesi (SOW), yalnızca tek bir amaç için, yani işletmenizin (örneğin restoranınızın) çevrimiçi satış yapmasına yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Tasarım, işleyiş ve arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından aldığımız her karar önce bu amaca hizmet etmek için verildi.

Sistemimiz sayesinde, restoranınız, satış ve arama motorları için son derece optimize edilmiş mobil uyumlu bir web sitesini anında oluşturabilir, yani online sipariş sistemini kurarken verdiğiniz bilgiler dışında bilgi gerekmez. Restoranın web sitesi için bir alan adı yoksa, bu hizmet kapsamında ilave ücret olmadan bir alan adı alınır ve onu kullanabilirsiniz.

Hem masaüstü, hem de mobil cihazlarda Sayfa Hızı (PageSpeed) ​​testinde 99/100 puanımız var. Yan, çok hızlıyız. (Adres: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/)

İstatistiksel olarak 10 bin restoran bazında söylersek, SOW, geleneksel bir web sitesinden %150 daha fazla sipariş üretmektedir, yani %50 ve üzeri satış performansı sağlıyor.

Web sitemizin tasarımındaki her şey, daha fazla çevrimiçi sipariş oluşturmak için oluşturulmuştur.

Dolayısıyla, ilgili diğer SOW ana avantajları:

Ekstra içerik eklemeye gerek kalmadan dakikalar içinde hazır.

Gerektiğinde / eğer gerekirse kolayca düzenlenebilir / genişletilebilir.

Mobil duyarlı ve mobil optimize edilmiştir (cihazda yer alan default bir mobil uygulama hissi verir)

Online satışlar için süper optimize edilmiştir. (genel düzen, harekete geçirme çağrısı, dönüşüm tetikleyicileri vb. gibi başlıklarda satış ilk öncelikli olarak tasarlanmıştır)

Daha derin markalaşma sağlar (benzersiz alan adınızı tüm eklentiler (widget) ve e-postalar için kaynak adresini (URL) gösterir, bizim websitesi adresimizi değil)

Güvenli bağlantı (SSL) ile gelir (uçtan uca ve baştan itibarem açık)

İçinde yerleşik ve yerelleştirilmiş SEO alaka düzeyini ve trafik performansını sağlar.

Satış için optimize edilmiş web sitesi hizmeti ücretsiz değildir, ancak getirdiği değer açısından oldukça ekonomiktir. İlk yapım (inşaat / kurulum) ücreti yoktur, ancak hesaplı aylık ücret ödersiniz.

satış için eniyilenmiş websitesi
Sadece istediğim müşteriye gösterebileceğim promosyon tanımlayabilir miyim?2020-08-18T18:29:07+03:00

Evet, yapabilirsiniz.

Bunu kupon koduna bağlı gizli promosyon olarak sunabilirsiniz.

Yani sadece kupon kodunu bildirdiğiniz müşterileriniz bilebilir ve kullanabilir.

Sadece Belirli Müşterilerin Menüde Göreceği Promosyon:

Online sipariş sisteminde sadece belirli müşterilere promosyon yapabilirsiniz. Bunun yolu, sadece bu müşterilerinizin bileceği kupon kodu kullanmaktır.

Kupon kodunu bilen ve dijital menüde kullanan müşterinizi promosyondan yararlanır.

Diğer müşterileriniz bu kupon kodunu bilmez ve menüde de görmez.

Kupon kodunu müşteriye bildirmek için, sadece o müşteriye götüreceğiniz karekodu taratmasını isteyebilirsiniz.

Veya ağızdan kupon kodunu söyleyebilirsiniz.

Bu örnekte kupon kodu: Öğrenci10

kupon-kodu-örnek
Online sipariş sisteminde iş veya meslek grubuna göre sadakat ayrımı yapılabilir mi?2020-08-18T15:34:38+03:00

Online sipariş sisteminde yeni mi, düzenli mi müşteri olduğuna göre temel ayrım var.

Hangi meslek grubundan veya işletmeden veya topluluktan olduğuna bakılmıyor. Bu tür bir sistemde o ayrıma gerek yoktur.

Sisteme bilgileriyle ilk defa giriş yapan müşteri yeni müşteridir. Sipariş vermeye devam ettikçe düzenli müşteri grubuna girer.

Yani harcama davranışına ve alışkanlığa bağlı ayırımlar var. Örneğin toplam sipariş miktarı, veya sayısı, hangi ürünleri sipariş verdiği gibi.

Meslek grubuna göre veya benzeri bir ayırım şart olmamakla beraber, istenirse ayrı bir sistem olan dijital sadakat kartı sistemi ile sağlanabilir.

 • Örneğin öğrencilere şu kart
 • Belediye çalışanlarına bu kart
 • Beyaz yakalı çalışanlara diğer kart
Online Sipariş Sisteminde İş Meslek Grubuna Göre Ayırım
Ziyaretleri ve dönüşüm oranları ölçebiliyor muyum? Facebook pixel entegrasyonu var mı?2020-08-12T17:11:19+03:00

Evet, var.

Sağladığımız Google Tag Manager entegrasyonunu Facebook Pixel platformuna bağlayabiliyoruz.

Bu da sizin için şu demek:

Sipariş menüsü içerisindeki ziyaretleri takip etmek ve menü ziyaretlerine göre siparişlerinizin dönüşüm oranını ölçmek mümkündür.

Ve menünüzü ziyaret eden farklı insanlara eylemlerine göre Facebook’ta ayrı reklamlar yapabilirsiniz.

Biten ürünleri menüden kaldırabilir miyim? Ne zaman?2020-08-12T14:25:07+03:00

Evet, yapabilirsiniz.

Eğer aynı ürün belirli bir tarihte tekrar menüde yer alacaksa kaldırma yerine ürünü gizleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Böylelikle ürün tekrar geldiğinde hemen menüde açabilirsiniz (tekrar ürün oluşturma yerine).

Menüde yapacağınız bu değişikliklerin hepsini yönetim panelinizden isteğiniz zaman yapabilirsiniz.

İster gün içinde, ister gün sonunda, ne sıklık ve ne zaman yapacağınız sizin tercihiniz.

dijital menüyü istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz
Sipariş saatlerimizi istediğim zaman kendim değiştirebilir miyim?2020-08-12T14:11:01+03:00

Evet, tabii ki.

Online sipariş sistemimizde, işletmelerin müşteri bilgileri, siparişleri ve menülerini görebilecekleri ve istedikleri değişiklikleri anında yapabilecekleri bir yönetim paneli vardır, bu yönetim paneline kendi bilgisayarlarınızdan kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle ulaşabilirsiniz.

Bu yönetim panelinde sipariş saatlerinizi ve günlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Hatta her bir sipariş yöntemi için (paket servis, gel al ve benzeri) ayrı günler ve saatler belirleyebilirsiniz.

sipariş saatlerinizi istediğiniz gibi değiştirin
Müşterim sipariş saatleri dışında sipariş verirse ne olur?2020-08-18T15:35:12+03:00

Bu soruda iki ayrı senaryo ve iki ayrı cevap var.

Eğer online sipariş sistemimizde ileri tarihli sipariş al seçeneğiniz açıksa müşteriniz sipariş verebilir.

Eğer bu özelliği açmadı iseniz, o durumda müşterinizi sipariş veremez, çalışma saatlerinizi beklemek zorundadır.

sipariş sistemine her zaman sipariş gelebilir
Sözleşme süresi ne kadardır?2020-08-12T13:50:38+03:00

Standart sözleşme süremiz bir senedir.

Her sene sonunda sözleşme yenilenir veya aynen devamı konusunda teyitleşilir.

butik internet senelik sözleşme yapar
Sistemi olası hatalara karşı sürekli takip ediyor musunuz?2020-08-18T15:35:29+03:00

Evet, sürekli olarak teknik performansını ve olası sorunlara karşı düzenli takip ediyoruz.

Dolayısı ile sorun çıktığında hemen görebiliyor ve en kısa sürede çözüyoruz.

Yani merkezden kontrol ve gözlem sürecimiz var, siz daha fark etmeden bile sorunları çözebiliyoruz.

uzaktan teknik destek veriyoruz
Sistemi kullanmak için aylık sabit ücret ödemem gerekiyor mu?2020-08-10T18:44:56+03:00

2020 yılı boyunca gerekmiyor, yani aylık sabit ücret almadan size hizmet veriyoruz.

Dolayısı ile barındırma ve bakım ücretlerini de sizin yerinize biz karşılıyoruz.

2020 yılında gastronomi ve konaklama sektörüne çok zorluk yaşatan COVID sürecinde işletmelere destek olarak sunuyoruz.

2021 ve sonrasında da aynı desteği devam ettirmek niyetindeyiz, zamanı geldiğinde bildirimde bulunacağız.

online sipariş sistemimiz 2020 yılı boyunca ücretsiz
Sistem için ne tür donanım kurmamız gerekiyor?2020-08-10T18:35:05+03:00

Bu sistem için donanım gerekliliğiniz minimum seviyededir:

Mobil telefon veya tablet: Sipariş yönetim uygulamanızı (app) kurmak ve kullanmak için lazımdır.

Yazıcı: Eğer gelen siparişlerin çıktısını almak istiyorsanız lazımdır. (isteğinize bağlı, zorunlu değil)

Bilgisayar veya laptop: Sistemimizin arayüzüne masanızdan erişmek için gereklidir (örneğin satış raporları, müşteri listesi vb).

Yazılımımız bizim kendi sunucularımızda barındırıldığı için ayrıca sunucunuz (server) olması gerekmemektedir.

Eğer laptop veya masa üstü bilgisayarınız yoksa, sistem bilgilerini / raporlarını sizle düzenli olarak paylaşabiliriz.

Yani akıllı cep telefonu veya tablet sahibi iseniz, donanıma hiç masraf yapmadan sistemimizi kullanabilirsiniz.

restoran için gerekli donanım
butik internet online menü ve sipariş
Sipariş sisteminizin tamamını değil, yalnızca bir bölümünü kullanmak istersem mümkün mü?2020-08-10T14:45:33+03:00

Tabii, mümkün.

İstediklerinizi seçin ve kullanın (masa rezervasyonu, ön sipariş, paket servis, gel al, ileri tarihli sipariş).

Online sipariş sistemimiz, bu sistemi nasıl kullanacağınızı ve yapılandıracağınızı seçme tercihini size sağlar.

Bu, ihtiyaç duyduğunuzda herhangi bir tek veya çoklu sipariş yöntemini kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, başlangıçta sadece paket servisler için kullanmaya başlayabilir, ilerleyen zamanda gel al hizmeti sunabilirsiniz veya tam tersi.

İşletmenizin durumu ve hedeflerine göre dilediğiniz gibi dilediğiniz zaman ayarlanabilir.

Bizim yemeklerimiz için paket servisi, yani müşterimize teslimat sağlıyor musunuz?2020-08-10T14:12:09+03:00

Kısa cevabı hayır.

Müşterilerinizin işletmenizden online sipariş verebilmesi için bütünsel Online Sipariş Sistemimizi (teknik altyapıyı) sağlıyoruz.

Tıpkı bir telefon siparişi gibi, müşterilerinizden gelen siparişleri nasıl karşılayacağınız size kalmış.

Bu nedenle, paket servisi (müşteriye yerinde teslimatı) kendiniz veya üçüncü taraf bir hizmet veren aracılığıyla gerçekleştiriyorsanız, harika.

Değilse sorun değil, size sunduğumuz sistemi her zaman paket servisi siparişleri için kullanabilirsiniz.

Veya diğer ana alanlarda, ön sipariş, masa rezervasyonu, gel al, ileri tarihli sipariş hizmet verebilirsiniz.

restoranlar için online sipariş sistemi kullanın
Sisteminizde kredi kartı komisyonları veya ücretleri var mı?2020-08-10T13:50:05+03:00

Hayır, online sipariş sistemimizde bu tür ücretler veya masraflar yok.

Öte yandan online ödeme özelliğini etkinleştirmek isterseniz, bizim dışımızda ve bizden bağımsız online ödeme kuruluşu ile (finans alanında – size önerebileceklerimiz var) çalışmanız gerekir ve bu tür kuruluşların kredi kartı işlemleri için genellikle aldıkları ücretler / komisyonlar oluyor.

online sipariş vermek isterseniz doğru sistem seçin
Müşterilerim bu sistemde işletmeme nasıl ödeme yapabilirler?2020-08-10T13:41:51+03:00

Online sipariş sistemimizi kullanan müşterileriniz 3 şekilde ödeme yapabilirler:

 • Nakit ödeyebilirler (işletme içinde olduklarında)
 • Kredi kartı ile ödeyebilirler (işletme içinde olduklarında)
 • Telefonda size kredi kartı bilgilerini vererek ödeyebilirler

Bunların dışında, eğer ilave özelliğimizi satın aldı iseniz, sipariş sistemimiz üzerinden sipariş verdikleri anda (işletmeniz dışında veya içinde iken) kredi kartı ile ödeme yapabilirler. Bu seçenekte, müşteri tarafından yapılan ödeme, seçtiğiniz online ödeme işletmesine gider, oradan sizin ticari hesabınıza en kısa sürede aktarılır.

Müşteriniz ile işletmeniz arasındaki para akışına Butik İnternet Limited Şirketi olarak hiçbir senaryoda ve hiçbir şekilde dahil (aracı veya benzer roller ile) dahil değiliz. Teknoloji ve pazarlama şirketiyiz, finans işletmesi değil.

müşteri kredi kartı ile alışveriş yapar
müşteri kredi kartı ile ödeme yapabilir 01
Bu sistemde e-posta veya SMS pazarlama yapabilir miyim?2020-08-09T22:13:26+03:00

Sunduğumuz online sipariş sistemi, diğer pazarlama hizmetlerimizle ve araçlarımızla kolayca ve hızlıca ilave entegrasyon ücreti olmadan bütünleştirilebilir.

Örneğin e-posta veya SMS pazarlama yapılabilir, anketler düzenlenebilir veya dijital sadakat programımız ile birlikte kullanılabilir.

İşletme ihtiyaçlarına göre, lego tarzında (istene parçaları biraraya getirme) ürün ve hizmet çeşitliliği sağlıyoruz.

sms veya eposta pazarlama mümkün
Sistemden makbuz alabilir miyim? Müşteri için veya işletme içi iletişim için?2020-08-09T22:06:03+03:00

Online sipariş sistemimizde, işletme içi (örneğin mutfak) veya müşteriye dönük farklı makbuzlar hazırlanabilir.

Restoran makbuzlarınız uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilir, bölümleri değiştirilebilir, vurgulanabilir, eklenebilir, kaldırılabilir.

Yani farklı insanların farklı bölümler görmesi sağlanacak şekilde hazırlanıp çıktısı alınabilir.

restoran-makbuzu
Sipariş uygulamasında Kopyala Yapıştır özelliği nedir?2020-08-08T13:02:47+03:00

Sipariş mobil uygulamanızda siparişi kabul ettikten sonra Kopyala – Yapıştır seçeneğiniz var.

Kopyaladığınızda, onu mobil cihazınızda herhangi bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz:

SMS’e: Örneğin, teslimat adresini kaybetmeleri durumunda teslimat görevlinize sipariş ayrıntılarını gönderebilirsiniz.

E-POSTA’ya: Örneğin tüm online siparişler için her gün, her hafta veya her ay bir e-posta arşivi oluşturmak istiyorsanız kullanın.

WHATSAPP’a: Bu çok esnek bir uygulama, farklı insanlarla sohbet grupları oluşturmanıza ve her türlü şeyi paylaşmanıza olanak tanır. Örneğin, siparişi şefinize veya mutfak personelinize iletmek için Whatsapp’ı çok daha hızlı ve kağıtsız bir seçenek olarak kullanabilirsiniz. Ya da, teslimatçınız sipariş ayrıntılarını ve bir sonraki teslimatın adresini görebilir. 🙂

Sipariş Uygulamasında Kopyala Yapıştır Özelliği Nedir
Bu hizmeti neden sunuyorsunuz? Çıkış noktanız nedir?2020-08-07T10:42:03+03:00

Bu hizmeti ile ilgili neden sorumuzun cevabını Manifestomuz – Amaç Bildirgemiz sayfamızda okuyabilirsiniz.

Veya o sayfada yer alan videomuzu burada izleyebilirsiniz.

Temassız yemek yeme deneyimi nedir?2020-08-07T10:35:20+03:00

Temassız Yemek Yeme – Daha güvenli bir yemek deneyimi için yeni bir bakış açısıdır.

Temel olarak nasıl çalışır?

TEMASSIZ MENÜ: Her masada, restoranın dijital menüsünü konuğun akıllı telefonunda hemen açan bir karekod (QR kodu) vardır.

TEMASSIZ SİPARİŞ: Müşteriler telefonlarından sipariş verir (ayrı bir uygulama yüklemesi gerekmez). Herhangi bir ek sipariş veya talep de yapılabilir. Masadaki herkes kendi cihazından kendi siparişini istediği zaman verebilir. Bu da birbiriyle olabilecek temas noktalarını azaltır.

TEMASSIZ ÖDEME: Hesabı istemek ve online kredi kartıyla ödemek, sipariş vermek kadar kolaydır. Sipariş verirken tek tıkla hallolur.

Temassız Yemek Yeme Nedir
Online siparişten gelen online ödemeleri almam için hangi finans şirketleri ile çalışabilirim?2020-08-06T14:42:33+03:00

Uluslararası seviyede güvenilir ve sorunsuz kuruluşları biz size öneriyoruz.

Bizim sistemimizle uyumlu çalışmasına da dikkat ediyoruz.

Ödeme arayüzü veya online ödeme şirketleri olarak adlandırabileceğimiz bu (finans) kuruluşlar arasından siz seçim yapıyorsunuz.

Genellikle en az 2-3 seçenek arasından seçim yapmanızı sağlayacak çeşitlilik için çalışıyoruz.

Zaman içinde mümkün olan başka finans işletmelerini seçenekleriniz arasına dahil etmek için çalışıyoruz.

Güncel şirket isimlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Bir online satış için ödemeyi almam ne kadar sürer?2020-08-06T14:33:32+03:00

Ödemeleriniz bizim şirketimizden geçmiyor, çünkü biz teknoloji şirketiyiz, finans şirketi değiliz.

Size önereceğimiz ödeme arayüzü / online ödeme şirketlerinden dilediğinizi seçiyorsunuz.

Finans şirketlerin performansları bizden bağımsız olmakla beraber şunu söyleyebiliriz.

Bir dijital ödeme arayüzü ve ilgili finans kuruluşunda Ticari Hesap oluşturduktan sonra, siparişler online olarak verildiği anda (gecikme olmadan) ödeme müşteriden (kredi kartından) alınacaktır ve sizin ticari hesabınıza çok kısa sürede aktarılacaktır.

Bu ödemeleri ilgili ticari kuruluştaki ticari hesabınızda izleyebilirsiniz.

Ayrıca bizim sistemimizden online satış raporlarında görebilirsiniz.

Artık telefonlarla uğraşmak ve banka bilgilerini paylaşmanız şart değil – sadece hızlı ve verimli satışlar!

Sadece yerel paket servis sunmak istiyorum. Bu şekilde kurulabilir mi?2020-08-06T09:59:58+03:00

İster ülkenin tamamına, ister sadece yerel şehre veya mahalleye ulaşmak isteyin, cevabınız evettir.

Paket servis (teslimat) hizmet alanınızı kolayca ve hassas bir şekilde tanımlayabilir ve kontrol edebilirsiniz.

İş ortağı dağıtım sistemimizde, hem kullanımı tatmin edici, hem de verimli bir şekilde çalışmanızı sağlayan bir dizi araç ve analitik bulunmaktadır.

Müşterilerimin çoğu mobil cihaz kullanıyor. Bu sistem mobil cihazlar için optimize edildi mi?2020-08-06T09:57:03+03:00

Tüm çözümlerimiz tüm platformlar ve cihazlar için optimize edilmiştir (eniyilenmiştir).

Yani ürünlerinizde nasıl geziniyor olursa olsunlar, müşterilerinize bütüncül ve tutarlı bir marka / işletme deneyimi sunabilirsiniz.

Tüm yemeklerimin fotoğrafları bende yok. Bu bir sorun mu?2020-08-06T09:49:57+03:00

Hayır, sorun değil!

Menü öğelerinizi mümkün olan en iyi şekilde sunmanıza yardımcı olacak çok sayıda çekici stok fotoları kütüphanesine erişimimiz var.

Stok sitesinde yer almayan gerçekten niş bir ürün veya yemeğiniz varsa, deneyimli yaratıcı içerik çalışanlarımız size yardımcı olur.

Sizin için ısmarlama fotolar da oluşturabilirler.

Teknik sorun çözülme süresi ne kadardır?2020-08-06T08:46:53+03:00

Bu yaşanılan soruna bağlıdır. Sorununuzu bize iletir iletmez üzerinde çalışmaya başlarız.

Genel olarak uzaktan, gerekirse yerinize gelerek destek verebiliyoruz.

Genel olarak sorunların çoğu birkaç saat ile birkaç gün arasında çözülür.

Yani 1 saat ile 3 gün arası olarak düşünebilirsiniz.

En istisna durum olarak, bugüne kadar çözüm süresi 1 haftayı geçen bir sorunla karşılaşmadık.

Kullanmaya başladıktan sonra teknik destek iletişim kanalları nelerdir?2020-08-06T08:23:32+03:00

Teknik destek için iletişim kanallarımız konunun önem ve acil olma seviyesine göre şu sıradadır:

 • E-posta
 • Facebook Messenger ve/veya Whatsapp
 • Telefon

Size en uygun hizmet seviyelerini belirleyip ona uygun iletişim kanallarından hizmet sunuyoruz.

Online sipariş sistemi düzenli olarak güncelleniyor mu?2020-08-06T08:19:39+03:00

Evet, düzenli olarak güncelleniyor.

Tüm Butik İnternet Ltd. Şirketi ürünleri gibi online sipariş sistemi de durmaksızın gelişmeye devam ediyor.

Düzeltme ve geliştirmelerin yanı sıra yeni eklenen tüm ek özellikleri ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

pdf formatında menü oluşturma seçeneği var mı?2020-08-05T16:36:13+03:00

Hayır, yok.

Piyasada bu tür sunum olduğunun bilincindeyiz.

Ancak ne bugünün, ne de geleceğin dijital dünya müşterisi deneyimi bu sunumu desteklemiyor.

Şu yazımızda daha detaylı nedenini açıklıyoruz.

Neden pdf formatında menü oluşturma seçeneği sunmuyoruz?

Bu sistemde müşterilerime hediye kartı (gift card) sunabilir miyim?2020-08-03T13:14:37+03:00

Evet, mümkün.

Perakende sektöründe yaygın olan bu uygulama restoran sektöründe de kullanılabilmektedir.

Online sipariş sisteminde hediye kartı da sunabilirsiniz.

Farklı boyutlar belirleyebilirsiniz (örneğin 50 TL – 75 TL – 100 TL).

Hediye kartınız için promosyon yapabilirsiniz (örneğin ikinci kartı alana yüzde 10 indirim gibi).

Hediye kartınızı baskı olarak veya bizim size ayrı bir hizmet olarak sunduğumuz gibi dijital kart olarak hazırlatabilirsiniz.

hediye kartı sunabilirsiniz

Ayrı bir kategori olarak belirlenebilir

çeşitli hediye kartı sunabilirsiniz

Farklı boyutlarda belirlenebilir

Birden fazla konumu olan işletme için de bu online sipariş sistemi kullanılabilir mi?2020-08-02T23:03:28+03:00

Evet, kullanılabilir.

Facebook ile ilgili olarak, birden fazla sekme eklememize izin vermedikleri için (Facebook kuralları), her bir konum için ayrı Facebook sayfası oluşturmanızı öneririz.

İşletme Web sitesi ile ilgili olarak, tüm menü düğmelerini var olan tek bir işletme web sitesinizde yayınlayabilirsiniz.

Böylece online sipariş sisteminizde birden çok konum oluşturabilir ve ardından tek bir web sitesinde her konuma ait menü düğmelerinin tümüne (sipariş ver & rezervasyon yap) sahip olursunuz.

Eğer işletmeniz birden fazla fiziksel konumda çalışıyorsa, her bir konum için kaydınızı yapabilir ve ayrı restoran hesapları oluşturabiliriz.

çok-lokasyonlu-restoran

Neden her bir konum için ayrı hesaplar gerekir?

Her konumun farklı çalışma saatleri, teslimat politikaları ve uygulanacak minimum ücretler olabileceğinden veya bazı menü öğeleri bir konumda bulunabilir, ancak başka bir yerde kullanılamayabilir veya tükenebilir olduğundan bunu sizi ve müşterilerinizi düşünerek gerekli görüyoruz.

Bu, ön planda müşteriniz için ne anlama geliyor?

Her konum için, müşterilerin sipariş konumunu / mekanını seçebilmeleri için web sitesinde ayrı “Menüyü Gör ve Sipariş Ver” düğmeleri görüntülenmelidir. Müşteri A konumu için onun tuşuna, B konumu için onun ilgili tuşuna basarak menüsünü görmelidir.

Müşterinizin görmediği arka planda bunun anlamı nedir?

Her konumun kendi ayrı giriş hesabı, yönetici alanında kendi profili, kendi menüsü ve gelen siparişleri kabul etmek için ayrı bir sipariş alma cihazı olacaktır.

Bu, 3 konumlu bir restoran için, restoranın her 3 konumda ayrı olarak sipariş alabilmesi için 3 tablet veya akıllı telefona sahip olması / satın alması gerektiği anlamına gelir. Her 3 cihazda da sunduğumuz ücretsiz sipariş alma uygulaması yüklü olmalıdır.

çok lokasyonlu restoran cafe
Ön siparişin ana kullanım vakası nedir?2020-08-01T19:55:44+03:00

İnsanların önceden sipariş verme imkanı (ön sipariş) oldukça yararlı bir seçenektir.

Ön sipariş için ana kullanım (restoranda yer ayırmak), örneğin hafta içi öğle saatlerinde işletme civarında çalışan insanların oturmak ve yemek yemek için sınırlı zamanları olduğu zamanlardır.

Yemek yiyip işlerine geri dönen insanlar için masa devir süresini önemli ölçüde kısaltır ki bu işletme için verimlilik ve gelir artışı demektir.

ön sipariş verimlilik artışı demektir
Kendi online müşteri tabanımı oluşturmak için neye sahip olmalıyım?2020-07-31T14:48:22+03:00

Kendi müşteri tabanınızı oluşturmak istiyorsanız, kontrol edebileceğiniz bir online sipariş sistemi ile kendi websitenize ve Facebook sayfanıza sahip olmanız gerekir. Ayrıca müşteri iletişim listesi oluşturmanızı öneririz.

Kendi dijital varlıklarınızı ziyaret eden müşteriler sizindir.

Her sipariş ettiklerinde komisyon ödemeniz gerekmediği için kendi müşteri tabanınızdan daha etkin bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Yemek müşterileri en kolay sipariş yolunu daha az dirençle takip etme eğiliminde olduğundan, iyi bir sipariş sistemi kullanmanız önemlidir.

Kendi Müşteri Tabanımdan Nasıl Yararlanırım
Online yemek siparişi veren müşteriler ne beklerler?2020-08-12T13:53:32+03:00

Sipariş verirken, çoğu müşteri zaten açtır (bundan dolayı huzursuz), dolayısıyla sizden çok hızlı bir geri bildirim bekler ve talep ederler.

Yani siparişlerini gördüğünüz ve kabul ettiğinize dair çabuk onay beklerler ve ayrıca sipariş hazır olana kadar gereken süreye güvenebilmeyi isterler.

Bu onayı beklemek, özellikle bir restorandan ilk kez sipariş verirken can sıkıcı olabilir ve sipariş veren müşterinin ne kadar uzun süreceğine dair hiçbir fikri yoktur.

Örnek olarak bir siparişi onaylamak için 5 dakikadan fazla zamana ihtiyacınız varsa, siparişi pas geçebilirsiniz.

Bu zamana kadar müşteriniz büyük olasılıkla başka bir yerden sipariş vermiştir, çünkü bir başka seçenek bir tık uzaktadır.

Online Yemek Siparişi Veren Müşteriler Ne Beklerler
Müşterim ön siparişi sistemde nerede görür?2020-07-31T10:52:02+03:00

Masa Rezerve Etme ve Ön Sipariş birbirine çok yakındır, aynı noktadan girişleri yapılır.

Eğer işletmeniz için ön sipariş özelliği sunuyorsanız websitenizde yer alan ‘Rezervasyon Yap’ tuşuna basınca, müşteriniz iki seçenekle karşılaşır:

Ya sadece rezervasyon (ürün seçimi yok), ya da ısmarlayacağı ürünleri seçerek rezervasyon (ön sipariş).

Bu ikinci seçenek için, eğer online ödeme bileşenini online sisteme ekletti iseniz, ödemeyi de önden kredi kartı ile alabilirsiniz.

Müşteriniz de tam geldiği veya istediği saatte yemeklerini hazırlanmış masasında bulur. 🙂

ön sipariş ekranı
Paket servis bölgelerimi haritada belirleyebiliyor muyuz?2020-07-31T10:47:52+03:00

Evet, tabii. Dairesel çapa dayalı veya bölge çizmeye dayalı alanlar belirlenebilir.

Online sipariş sistemimizde eğer paket servis sunuyorsanız, hizmet bölgelerinizi çok detaylı (haritada alan işaretleyerek) belirleyebiliyoruz.

Yani sadece dairesel yarıçapa dayalı değil, istenen her detaya dayalı yapabiliyoruz.

Örneğin şu mahalleye hizmet olsun, şu mahalleye olmasın veya farklı ücrette olsun. 🙂

Haritada kırmızı oklu alanlar gibi

detaylı paket servis haritası
Paket servis teslimat bölgem detaylı hazırlanabilir mi?2020-07-31T10:43:06+03:00

Evet, tabii. Teslimat bölgenizi nakış işler gibi detaylı işaretleyebiliriz 🙂 Belirli bir mahalle veya cadde veya konum detayı mümkün.

Teslimat Bölgenizi Nakış Gibi İşler Gibi İşaretleyebiliriz
Ön sipariş hizmeti sunmam faydalı mıdır?2020-07-31T10:32:44+03:00

Evet, kesinlikle. Hem sizin için, hem de müşterileriniz çin (bir kısmı en azından) çok yararlıdır.

Zaman hassas müşterileriniz için (örneğin çalışan ve öğle saatlerinde gelen), sipariş sistemimizdeki Ön Sipariş seçeneği, sıcak yiyeceklerin müşteriniz geldiğinde hazır olacağı sözü verebilmenizi sağlar.

Hem siz, hem de müşteriniz için zaman kazancıdır ve sizin için de hizmette farklılaşmanızı sağlar.

Ayrıca işletme açısından özellikle yoğun günlerinizde, masa doluluk oranızı ve devir hızınızı artırır.

Örneğin yoğun öğle saatlerini düşünün. Sağlayacağınız zaman tasarrufu ile masa devir ve doluluk oranınızın artması ile gelirinizi artırabilirsiniz.

ön sipariş seçeneği
Genel görünüm raporunda neler görmekteyim?2020-07-30T14:48:25+03:00

Sipariş sisteminde görebileceğiniz / alabileceğiniz raporlardan birini görüyorsunuz: Genel görünüm raporu.

Belirli bir zaman aralığında (örnek 7 gün), sipariş ve rezervasyon sayılarınızı, toplam satış miktarınızı, ortalama satış değerinizi, yeni ve düzenli müşteri sayılarınızı, websitesi ziyaretçi sayılarını, temel kelimelerde websitesi Google sıralamasını görebilirsiniz.

Genel Görünüm Raporu
Yapacağım promosyonları fiziksel bölgeye göre belirleyebilirmiyim?2020-07-30T09:14:32+03:00

Evet, tabii ki.

Resimde, sadece yeşil renkli bölgeden gelecek siparişler için özel promosyon tanımlayabilirsiniz.

Birden çok promosyonu da birleştirebilirsiniz.

Örneğin: Eğer bu hafta içinde sipariş verirseniz ve bizden daha önce sipariş vermiş müşterimiz iseniz, 50 TL siparişinizin yanında içeceğiniz bedava. Sadece ilk 20 kişiye özel. Ödemeyi nakit yapanlara ilave 3% indirim.

paket-servis-bölge-01
Sipariş sisteminde sadakat programı özellikleri var mı?2020-07-30T09:03:31+03:00

Evet, temel seviyede vardır.

Online sipariş sistemimizde yeni müşteriler ile düzenli müşteriler (daha önce sipariş vermiş olanlar) arasında ayrım yapılabilmektedir.

Dolayısıyla, dijital menü üstünde sunduğunuz promosyonları yeni veya düzenli müşterilere teklif edecek şekilde sunabilirsiniz.

Bunun üzerine ilave koşul belirleyebilirsiniz (örneğin şu kadar ortalama sipariş tutarı ve üzeri olanlar)

TEMEL SADAKAT PROGRAMI ÖZELLİKLERİ VARDIR
Sipariş sistemine online ödeme dahil edilebilir mi?2020-07-30T08:53:47+03:00

Evet, isterseniz dahil edilebilir.

Bu şekilde kullanan müşterilerimiz var. Bunun için ayrı bir websitesine ihtiyacınız yok.

Zaten olan websiteniz veya Facebook sayfanız yeterli.

Sadece yazılımımıza bu modülü (parçayı) ekliyoruz.

Ve seçeceğiniz ödeme arayüzü şirketi (finans) ile yazılımızı bütünleştiriyoruz (entegrasyon yapıyoruz).

Soru Cevap - Online Ödeme
Kombo ürün promosoyonu örneği verebilir misiniz?2020-07-30T08:48:32+03:00

Menüde yapacağınız promosyondan önce, hedefinizi belirlemelisiniz. O hedefe uygun müşteriye teklifte bulunmalısınız.

Örneğin belirli bir bölgeden (yeşil) gelen siparişlerinizi artırmak isteyebilir ve bunu ürün bazında veya diğerleri ile birlikte olacak şekilde (kombo teklif) düzenleyebilirsiniz.

Örnek paket servis teklifi: A bölgesinde iseniz, 50 TL üzeri yemek artı salata siparişinize içecek 10% indirimli (veya ücretsiz). Birlikte yer alan ürün tekliflerinde birinde a birim indirim, diğerinde b birim indirim yapabilirsiniz.

teslimat-bölgesi-ve-teklif
Menüdeki promosyonlarda hangi sınırlamaları kullanabilirim?2020-07-29T21:56:09+03:00

İşlerin kontrolden çıkmamasını sağlamak için yapabileceğiniz promosyonlarda ek ayarlarınız vardır:

 • Münhasırlık: Promosyon aynı siparişte başka promosyonla birleştirilemez.
 • Stok: Promosyonun kaç kez kullanılacağını sınırlar. Stok veya iş yükü sınırlamaları için kullanılmalıdır.
 • Son kullanma tarihi: Hatırlamak ve kendiniz bunu yapmak zorunda kalmamak için istediğiniz tarihte otomatik olarak sona erer.
Menüdeki promosyonlarda hangi sınırlamaları kullanabilirim
Müşterim kupon kodunu nereye giriyor?2020-07-29T20:36:00+03:00

Kupon Kodu Kullanımı: Müşteriniz, sizin ona verdiğiniz kupon kodunu son ekranda ilgili alana girerek kullanabilir. Kupon kodunu herkese açık (genele duyuru) veya müşteri özel (belirli insanlara haber) şekilde kullanabilirsiniz.

Menüde yapabileceğim promosyonlardan hangileri ücretsiz, hangileri ücretli?2020-07-29T11:46:20+03:00

Menünüzde 13 değişik promosyon belirleyebilirsiniz

Promosyonlardan 7 tanesi ücretsiz temel paket içinde yer alır. Resimde kilitsiz olarak gösteriliyor.

Kalan 6 tanesini kullanabilmek için ücretli kampanya modülünü almanız gerekir. Resimde kilitli gösteriliyor.

Menü Promosyonları - Kilitli ve Kilitsiz Olanlar
13 promosyon türünden hangileri ilave ücret olmayan temel paketinizde yoktur?2020-07-28T21:28:49+03:00

Aşağıdaki resimde gördüğünüz 6 promosyon türünden ilave ücretsiz paketimizde yararlanamazsınız.

Bunlardan yararlanabilmek için aylık sabit ücretli kampanya paketimizi almanız gerekir.

13 promosyon türünden kalan yedisinden ücret ödemeden yararlanmanız mümkündür (aynı anda kullanma sayısı kısıtlı olarak).

ücretli kampanya isimleri
Müşterimin düzenli veya tek sefer belirli sayıdaki ziyaretini ödüllendirebilir miyim?2020-07-28T09:31:56+03:00

Evet, mümkündür.

Resimde gördüğünüz gibi müşterinizin her belirli sayıdaki ziyaretini ödüllendirebilirsiniz.

Örneğin her 5. ziyaret ödülü veya her 10. ziyaret ödülü gibi.

Müşterinizin ziyaret sıklığına veya sayısına göre özel teklifler sunabilirsiniz.

3. ziyaretinizde kahveniz bizden, her 10. ziyaretinizde %25 indirim kuponu gibi.

Düzenli Müşteriler Ödüllendirilebilir
İşletme müşterilerim bu sistemi beğenecekler mi?2020-07-27T20:30:44+03:00

Kısa cevabı evet, dilerseniz deneyip görebilirsiniz.

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de memnun olursunuz.

Sistemimiz hem müşterilerinizi, hem de sizi memnun edecek şekilde tasarlanmıştır.

Her müşteriniz adına konuşamayız, ama bugüne kadar deneyimlerimiz ışığında şunları söyleyebiliriz.

Her gün ve her saat çalışan sistemdir. Mobil ve dijital dünyadaki tüketiciye uygundur.

Nerede olursa olsun (ev, ofis, yol veya mekanınız) kullanabilir ve sipariş verebilirler.

Size sunduğumuz online sipariş sistemini müşterilerinizin beğenme ve kullanma nedenleri resimde gösterilmiştir.

Müşterileriniz Neden Sistemimizi Seviyorlar
Müşterimin verdiği siparişte istek zamanını nasıl değiştiririm?2020-07-27T11:53:55+03:00

Müşteriniz siparişi verdiği zaman kendine uygun günü ve saati belirtir.

Eğer birebir uygunsa kabul edersiniz. Ancak bazen mekandaki doluluğunuzdan / iş yükünüzden dolayı farklı bir zamanın uygun olması söz konusu olabilir. Dolayısıyla müşterinize başka bir zaman önerebilirsiniz.

Bu 40 saniyelik örnek videoda görebilirsiniz.

Sağda Facebook sayfasından sipariş veren müşteri, solda sizde bulunan mobil sipariş uygulaması görülmektedir.

Müşterinin 21:30’a istediği ön sipariş (masa rezervasyonu + yemek siparişi) isteğini 21:45 olarak değiştirmektesiniz.

Müşteri her zaman otomatik bilgilendirilmektedir, ancak bu tür değişiklik veya tamamen red durumlarında kısaca aramanızı veya SMS göndermenizi de müşteri iletişimi açısından tavsiye ederiz.

Websitesinden siparişin demosunu görebilir miyim?2020-07-27T11:54:44+03:00

Evet, aşağıdaki videoda mini demomuzu görebilirsiniz.

Örnek websitesi sayfasından müşterinizin sipariş vermesini ve bu siparişin mobil sipariş yönetim uygulamanıza gelişini ve onay sürecini izleyebilirsiniz.

Daha detaylı demo için buradan canlı demo talep edebilirsiniz.

Facebook sayfasından siparişin demosunu görebilir miyim?2020-07-27T11:56:55+03:00

Evet, aşağıdaki videoda mini demomuzu görebilirsiniz.

Örnek Facebook sayfasından müşterinizin sipariş vermesini ve bu siparişin mobil sipariş yönetim uygulamanıza gelişini ve onay sürecini izleyebilirsiniz.

Daha detaylı demo için buradan canlı demo talep edebilirsiniz.

Restoran müşterileri neden bu sistemi seviyor?2020-07-27T20:26:16+03:00

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de memnun olursunuz.

Sistemimiz hem müşterilerinizi, hem de sizi memnun edecek şekilde tasarlanmıştır.

Size sunduğumuz online sipariş sistemini müşterilerinizin beğenme ve kullanma nedenlerini biliyor musunuz?

Her gün ve her saat çalışan sistemdir. Mobil ve dijital dünyadaki tüketiciye uygundur.

Nerede olursa olsun (ev, ofis, yol veya mekanınız) kullanabilir ve sipariş verebilirler.

Temel 6 nedeni resimde görüyorsunuz.

Müşterileriniz Neden Sistemimizi Seviyorlar
Uygulamada farklı sipariş tipleri nasıl gösterilir?2020-07-26T18:41:19+03:00

Siparişlerinizi yöneteceğiniz mobil sipariş uygulamasında sipariş tipleri, kolayca algılamanız için farklı sembollerle gösterilir.

Resimde 4 farklı sipariş tipi için 4 farklı sembol görüyorsunuz:

 • Ön Sipariş
 • Rezervasyon
 • Paket Servis
 • Gel Al

Ayrıca sembol dışında açıklama şekli de resimdeki gibi değişik şekildedir.

sipariş tipi - mobil sipariş uygulaması
Müşterim siparişi verdikten sonra bunu çevresiyle paylaşabilir mi?2020-07-26T11:37:16+03:00

Evet, paylaşabilir.

Müşteriniz menünüzü açıp ürünleri seçip online sipariş verdikten sonra, bunu Facebook’ta kendi profilinde paylaşabilir.

Tabii, bağlantılı olduğu çevresinin / arkadaşlarının tamamı veya bir kısmı bunu görür.

Ve tıklayarak işletmenizi ve dilerse menünüzü görebilir. Size ücretsiz tanıtım demektir.

Tüm ürünlerimizi görün tuşuna bastığında sizin dijital menünüzü görebilir ve sipariş verebilir.

Bunu yapmadığı durumda bile, işletme isminiz, fotonuz, adresiniz ve telinizi görecektir.

sipariş facebook paylaşımı mümkün

Müşteriniz siparişi verince paylaşma tuşunu görür

siparişi arkadaşı da görür ve tıklar

Bu paylaşımı gören arkadaşı tıklar ve işletmenizi görür

Menüde yaptığım promosyonlarda kupon kodu kullanabilir miyim?2020-07-27T10:22:50+03:00

Evet, mümkün.

Yaptığınız promosyonları sadece kupon kodu olanların görmesini / kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için bir kupon kodu belirlemeniz ve istediğiniz müşterilerle paylaşmanız gerekir.

Genele açık promosyonlarınızı herkes görür ve kullanabilir.

Kupon koduna dayalı olan promosyonlarınızı ise sadece bu kodu paylaştığınız kişiler tarafından görülüp kullanılabilir.

Kupon kodunu istediğiniz şekilde belirleyebiliriz.

Veya sistme tarafından otomatik üretilen kodu kullanabilirsiniz.

Soru Cevap - Kupon Kodu
Neden yazılımı hizmet olarak sunuyorsunuz? Tek seferlik paket olarak alabilir miyim?2020-07-27T10:23:21+03:00

Toplam sahip olma maliyetinizi düşürmek istiyoruz.

Ayrıca ilk ödeme tutarınızı düşük tutmanıza yardımcı oluyoruz.

Bir yazılım ürününde ana maliyet kalemlerini bilmeniz gerekir:

 • Donanım ücreti
 • Barındırma ücreti
 • Bakım ücreti
 • Onarım ücreti
 • Yedekleme ücreti
 • Güvenlik ücreti
 • Kurulum ücreti
 • Geliştirme ücreti
 • Eğitim ücreti

Ayrıca bu tür bir teknik ürünü kendi başınıza destek almadan devam ettirmeniz zor. Dolayısı ile istisnalar hariç yazılımımızı tek seferlik ödemeli paket olarak sunmuyoruz.

Neden Yazılımı Hizmet Olarak Sunuyorsunuz?
Müşterimin sipariş isteğine zamanında yanıt vermezsem ne olur?2020-07-14T18:37:26+03:00

Müşterinizin siparişine olumlu veya olumsuz yanıtı 3 dakika içinde vermezseniz müşterinize ekranında bildirim yapılır ve ayrıca e-posta gönderilir.

Bildirimde ve e-postada gerekirse sizi araması için işletme telefonunuz da yer alır.

Tabii ki müşteri memnuniyeti ve sadakati açısından en iyi durum her siparişe yanıt vermenizdir (kabul veya ret).

Müşterinize Giden E-posta Örneği

müşterinin aldığı e-posta başarısız sipariş

Müşterinizin Gördüğü Bildirim Örneği

masa rezervayonu kaçtı bildirimi
Websitem olması önemli midir? Olmasa olmaz mı?2020-07-14T14:25:39+03:00

Sipariş sistemimizi websiteniz olmasa da, Facebook işletme sayfanıza da kurabiliyoruz. Bu kapsamda sorunuzun cevabı, websiteniz olmasa da olur.

Ancak bunun kadar önemli diğer perspektif, dijital dünyadaki varlıklarınız ve sürekliliği açısındandır.

İşletme websitesi ana ve temel dijital varlığınızdır.

İster 3. taraf siteler (Facebook, Google vb), ister basılı ürünler olsun, kullanıcıyı yönlendirerek ana trafiği ve tüketici alışkanlığını websitenizde oluşturmalısınız. 🙂

Diğer siteler websitenizi destekleyen trafik ve etkileşim kaynakları olabilir, ama bir başkasının kontrolu / yönetimi nedeniyle işletmeniz açısından risk içerir. 🙂

Oyunun kurallarını sizi umursamadan ve hatta zararınıza olacak şekilde istedikleri zaman değiştirebilirler.

Dolayısıyla, bu perspektif ile, websiteniz önemlidir ve olmalıdır. Eğer yoksa uygun zaman / bütçe bulduğunuz ilk fırsatta yaptırın, bize de danışabilirsiniz.

Websitesi Ana dijital Varlığınızdır
Müşteri bilgilerini pazarlama etkinliklerim için kullanabiliyor muyum?2020-07-14T13:13:01+03:00

Size sunduğumuz online sipariş sisteminde, müşteri iletişim bilgisi onayı ile alınır.

Vve daha sonra pazarlama etkinlikleriniz için kullanılabilir (eposta, SMS, Facebook reklamları vs).

Müşteriye onay / red seçenekleri sunulur (izinli pazarlama).

Bir defa bilgisi girmiş müşteri bir dahaki sefere aynı bilgileri girmek zorunda değildir.

Müşteriniz bilgilerini girmeden siparişi tamamlayamaz. Bilgisini girmeyen müşterinin sistemi sadece dijital menü olarak kullanmış olur.

Müşteri iletişimi, etkileşimi ve daha sonra teklifler sunmak üzere müşteri temel iletişim bilgilerini almak için müşterinizi teşvik edin.

Sipariş Onay Sayfası
QR kodu nedir?2020-07-13T21:19:11+03:00

QR kodu (veya Türkçesi ile karekod) adını İngilizce Çabuk Tepki (Quick Response) kelimelerinin baş harflerinden alır.

Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks barkod (veya iki boyutlu barkod) türüdür.

Wikipedia makalesini okumak için tıklayın: QR kodu

Restoran sektöründe genellikle fiziksel ve dijital eylemleri birleştirmek için kullanılır.

Örneğin, menüyü veya websitesini açmak veya sadakat kartına damga eklemek.

QR kodu websiteme yönlendirme yapabilir mi?2020-07-13T21:13:57+03:00

Dijital menüyü açmak için kullanılan karekod (QR kodu), websitenizi gösterecek şekilde tasarlanabilir.

Yani, karekodu tarayan müşteriniz websitenizin anasayfasına veya menü sayfasına yönlendirilir, oradan siparişini verebilir (sipariş ver tuşuna tıklayarak).

Bu örnekte, karekod Restoran Ödül sitesindeki Mini Demo sayfasına yönlendirilmektedir.

Yani tarattığınızda açılan sayfa şudur

www.restoranodul.com/mini-demo-websitesi-ve-facebook-sayfasi/

qr kodu örneği
Bu sistemde QR kodu kullanabilir miyim?2020-07-13T21:03:19+03:00

Evet, kullanabilirsiniz.

Örneğin dijital menünüzü karekodu (QR kodu) okutarak açabilirsiniz.

Veya karekodu müşteriniz tarayınca websitenizin anasayfasına veya menü sayfasına ulaşabilir.

Aşağıda iki örneği görüyorsunuz.

Kare kod örneği

Online menü açılır (Facebook sayfasında)

qr kodu örneği

Websitesi açılır (mini demo sayfası)

Sipariş sistemi dijital pazarlama sistemi midir?2020-07-13T18:59:41+03:00

Hayır, online sipariş sistemimiz dijital pazarlama sistemi değildir.

Temel müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve sadakat kart programı (loyalty) özellikleri vardır, ancak gelişmiş özellikler isteyenler için ilave pazarlama sistemlerinin eklenmesi ve harmoni içinde çalıştırılması gerekir.

Başka dijital pazarlama platform ve yazılımları ile bütünleşecek şekildedir ve dışa açık arayüzü (API) vardır.

Bizim sunduğumuz dijital pazarlama hizmetlerinin hepsi ile bütünleşebilir (entegre edilebilir).

Bu sisteme eklenebilecek örnek dijital pazarlama yazılımlarımız / platformlarımız:

 • E-posta pazarlama
 • SMS pazarlama
 • WiFi pazarlama
 • Dijital sadakat kartı pazarlama
 • Messenger pazarlama
 • Ve arayüz sağlayan (API) diğer başka sistemler
dijital pazarlama butik internet
Menüde yaptığım promosyonların sonuç raporları var mı?2020-07-13T18:06:46+03:00

Evet, var.

Menüde yaptığınız promosyonların (pazarlama kampanyalarının) raporları sistemimizde vardır.

Bu raporları anlık görebilirsiniz veya dilediğiniz sıklıkta (örneğin her gün veya hafta) Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Örneğin bu sayfadaki resimde belirli bir zaman aralığındaki raporu görüyorsunuz.

Her gün hangi ürünün ne kadar satıldığını inceleyebilmektesiniz.

Yani miktar – zaman aralığı grafiğidir.

Aynı şekilde gelir – zaman aralığı olarak da görebilirsiniz.

Hangi Tanıtım Çalışır - İyileştirilebilir
Müşterilerimi farklı şekillerde hedefleyebilir miyim?2020-07-13T17:55:50+03:00

Dijtal menünüzde müşterilerinizi farklı şekilde hedefleyen promosyonlar oluşturabilirsiniz.

Müşterilerinizi, ilk kez satın alanlar, düzenli sipariş verenler ve belirli bir satış kanalı üzerinden ve belirli bir ödeme yöntemi ile sipariş veren müşteriler olarak sınıflandırabilirsiniz.

Ortalama sipariş değerini artırmak için satış stratejileri oluşturabilirsiniz.

Sistem, temel müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve sadakat programı (loyalty) özelliklerini barındırır.

Bu özellikleri dilediğiniz zaman değiştirebilir ve kullanabilirsiniz.

Satışlarınızı artırmanın ve daha verimli operasyonun sırlarından biri budur.

Yani farklı müşterilere menüde farklı teklifler sunmak.

Akıllı hedefleme ve Segmentasyon
Mobil sipariş uygulamamın kullanımı kolay mı?2020-07-13T17:49:17+03:00

Evet.

Mobil sipariş uygulaması birden fazla cihaza kurulabilir (mobil telefon veya tablet).

Uygulamaya kendi belirlediğiniz e-posta adresi ve şifre ile girersiniz.

Kullanımı son derece kolaydır. Öğrenmesi dakikalar içinde mümkündür.

Gelen müşteri siparişleri ana ekranda görünür, 3 dakika içinde kabul / ret vermeniz gerekir.

Uygulama sipariş geldiğinde, sizden yanıt gelene kadar sizi sesli uyarır.

1-2 dakika geçtiği halde müşterinize cevap vermezseniz telefonla size (acil durum kişisi olarak belirlediğiniz kişiye) otomatik hatırlatma araması yapılır ve cevap vermeniz sağlanır. 🙂

Sipariş Uygulaması Birden Fazla Cihaza Kurulabili
Sipariş süreci müşterim için kolay ve hızlı mı?2020-07-13T17:11:57+03:00

Sipariş süreci müşteriniz için kolay ve hızlıdır.

Müşteriniz için online sipariş süreci ne kadar kolay olur ise o kadar çok yemek siparişi alırsınız.

Yani sipariş sürecini yarıda bırakan müşteriniz olmaz.

Bu sistemde müşteriniz ilk seferde teslimat ayrıntılarını hızlı bir şekilde doldurduktan sonra siparişini tamamlayacaktır.

Ve bir daha sizden sipariş verirken aynı iletişim / adres bilgilerini girmesine gerek yoktur.

Resimde gördüğünüz gibi siparişi tamamlamak için son ekran:

 • İletişim
 • Sipariş yöntemi
 • Zaman (gün ve saat)
 • Ödeme şekli
Online sipariş süreci ne kadar kolay olursa, o kadar çok yemek siparişi alırsınız
Sipariş gelince bildirim alıyor muyum?2020-07-13T16:59:27+03:00

Müşteriniz işletmenizin içinde veya dışında (ev, ofis, otel, yolda) sipariş verdiğinde, mobil cihazınızda gerçek zamanlı bir bildirim alırsınız.

Tek yapmanız gereken hemen onaylamak için bir tıklamadır.

Eğer müşterinin istediği zaman size uygun değilse, bunu değiştirebilirsiniz.

Örneğin 30 dakikada hazır olmasını istiyorsa bunu 45 dakika olarak değiştirebilir ve bildirebilirsiniz.

Müşteri iletişim bilgileri ekranınızda görüldüğü için gerekirse müşterinizi arayabilirsiniz.

Özellikle siparişi reddettiğiniz durumlarda, yanlış anlamayı önlemek için müşterinizi aramanızı öneririz.

Sistemdeki dijital menü yapısı nasıldır?2020-07-13T17:00:45+03:00

Her tür durumunuza uygun dijital menü oluşturulabilir.

Online menüde ürün kategorileri (örnek pizza), ürün isimleri (örnek peynirli pizza), ürün açıklamaları (içinde malzemeler), ürün boyları (örneğin küçük ve büyük), ürün eklentileri (örneğin sos çeşitleri), ürün seçimleri (örneğin hamur tipi) ve komboları (örneğin pizza artı kola) kurulabilir ve gösterilebilir.

Bir örneğini gösterelim:

Kategori: Pizza

Ürün: 4 peynirli pizza

Ürün açıklaması: İçinde şunlar vardır / şöyle hazırlanır

Ürün boyları: Küçük ve büyük

Ürün eklentileri: Sos çeşitleri

Ürün seçimleri: Hamur tipleri

Ürün komboları: Pizza + İçecek

restoran menüsü seçenekli ve ekli oluşturulabilir - küçük
Müşteri promosyonlarıma kural ve özel koşullar uygulayabilir miyim?2020-07-08T14:22:30+03:00

Sipariş sisteminde farklı promosyonları farklı koşullarda dilediğiniz zamanlarda müşterilerinize sunmanız mümkündür.

Farklı Promosyonlar Farklı Koşullarda Mümkündür

Resimde örneklerini görüyorsunuz.

Müşterinize sunabileceğiniz farklı kampanyalar ve farklı koşullarla ilgili şu yazımızı da okumanızı öneririz:

Online sipariş sistemi menü promosyon çeşitleri nelerdir?

Bu sistemde yeni müşteriler için ayrı, sadık müşteriler için ayrı kampanyalar yapabilir miyim?2020-07-06T20:52:27+03:00

Evet, yapabilirsiniz. Sistemimiz ilk defa sipariş verenle daha önce sipariş vermiş olanı ayırt edebilmektedir.

Yaptığınız tekliflerin (pazarlama kampanyası) farklı müşteri grupları için farklı olması daha iyi sonuçlar (sipariş ve gelir) almanızı sağlar.

Farklı Müşteriye Farklı Teklif
Mobil sipariş uygulamamın açık ve kapalı zaman raporu var mı?2020-07-06T20:45:39+03:00

Evet, bu rapor da gün ve saat olarak sistemimizde mevcuttur.

Mobil sipariş uygulamasını ne zamanlar açık (çevrimiçi), ne zamanlar kapalı (çevrimdışı) tuttuğunuzu görürsünüz.

Kapalı tuttuğunuz zamanın boyutunu bilirsiniz (30 dakika veya 90 dakika gibi).

Kapalı tuttuğunuz zamanlarda sipariş kaçırıp kaçırmadığınızı bilirsiniz.

İdeal durum, çalışma saatlerinizde mobil uygulamanın sürekli açık olmasıdır.

Ama tabii ki istisna durumlar olabilir, onun için minimum olarak 95% ve üzeri açık zaman hedeflemelisiniz ki hiç sipariş kaçırmayın.

Bu sistemde istediğim zaman sipariş raporu alabilir miyim?2020-07-06T20:38:13+03:00

Evet, istediğiniz zaman sipariş raporu alabilirsiniz veya biz size düzenli aralıklarla teslim edebiliriz (günlük / haftalık / aylık).

Müşteri Sipariş Raporu

Resimde gördüğünüz gibi sipariş raporları oldukça detaylıdır.

Müşterinin sipariş verdiği konumun detayını bile (enlem ve boylam) gösterir.

Ayrıca pazarlama faaliyetleri için kullanacağınız müşteri iletişim bilgilerini içerir.

Sizin Firmanız İstanbul’da, benimki başka şehirde. Kurulum mümkün mü?2020-07-06T17:57:27+03:00

Sistemimizi size hizmet olarak yazılım modelinde sunuyoruz. Tek ürün olarak satmıyoruz.

Kısaca söylemek gerekirse, yazılımın donanımı (sunucu vs) ve bakımı / onarımı gibi size yük (zaman / efor) getirecek konularla sizi uğraştırmıyoruz.

Dolayısı ile, kurulumu da uzaktan yapabiliyoruz (mekanınızda olmamız gerekmiyor).

Hangi şehirde veya yerde olursanız olun, websitenize ve / veya Facebook sayfanıza uzaktan kurulum yapabiliriz, hem de hızlıca.

Tabii websitenizi başkasına yaptırmışsanız, o zaman 5-10 satırlık yazılım kodumuzu size iletiyoruz, websitenizin yöneticisi kodu sitenize ekliyor.

Eğer websitenizi biz yapmışsak veya yaparsak, bu işlemi de biz yerine getiriyoruz.

Websitemde en üst menüde bu sistemin tuşlarını nasıl yayınlarım?2020-06-29T11:24:28+03:00

Websitenizin en üst menüsünde (navigasyon) “Online sipariş ver” veya “Masa rezerve et” bağlantısına sahip olmak ister misiniz?

websitesi navigasyona online sipariş tuşu yerleştirme

Örneğin bu üstteki resimdeki gibi. Hiç zor değil.

Düzgün nasıl yapılacağı aşağıda örnek yazılım kodu olarak gösterilmiştir:

<ul class=”nav”>
    <li class=”nav-item”>
        <a class=”nav-link” href=”#”>Anasayfa
    </li>
    <li class=”nav-item”>
        <a class=”nav-link” href=”#”>İletişim Kurun
    </li>
    <li class=”nav-item”>
        <a href=”javascript:;” data-glf-cuid=”e73750d2-6a9f-41c4-a8ce-b82d4fd5748e” data-glf-ruid=”107a4f60-e293-41d1-bc27-85ad1df39520″>Online Sipariş Verin
    </li>
    <li class=”nav-item”>
        <a href=”javascript:;” data-glf-cuid=”e73750d2-6a9f-41c4-a8ce-b82d4fd5748e” data-glf-ruid=”107a4f60-e293-41d1-bc27-85ad1df39520″ data-glf-reservation=”true”>Masa Rezerve Edin
    </li>
</ul>

Notlar:

 • Data-glf-cuid ve data-glf-ruid alanlarını, kendi değerlerinizi girmek için değiştirmeyi unutmayın. Bize sorabilirsiniz.
 • Sayfada bir yere eklemeyi unutmayın: <script src=”https://www.fbgcdn.com/embedder/js/ewm2.js” defer async></script>
Sipariş sisteminizin tuşlarını websitemde nereye yerleştireyim?2020-06-29T10:38:39+03:00

Sipariş verme vey rezervasyon yapma tuşu sitenizde üst alanda görünür olmalıdır.

Online sipariş sisteminde, düğmeleri ana sayfada, ekranın üst kısmında yayınlayın.

Sipariş tuşunun yerleştirilmesi online satışlarınızı artırabilir veya kesintiye uğratabilir.

Sipariş tuşu, ana sayfada, ekranın üst kısmında, görünür şekilde, dikkat dağıtıcı başka öğeler olmadan, oldukça görünür bir şekilde yerleştirilmiş olan websitesi, ortalama 60%’lık bir tıklama oranı elde eder.

Bu tuşu, “gizleyen” websiteleri 10% veya daha az bir tıklama oranı elde eder.

Anasayfanın dışında websitenizde temel sayfalarda da olması gerekir (iletişim, ürün sayfaları vb). Neden? Çünkü ziyaretçiniz websitenizde nerede olursa olsun, sipariş vermeye sadece bir tıklama uzakta olması gerekir.

Dilerseniz en üst site menüsüne veya en alt alana (footer) da ekleyebilirsiniz.

Sitenizin ziyaretçisinin işini kolaylaştırmak için görünür ve kolay ulaşır olması temel düşüncedir.

sipariş sistemi websitesinde nerede olmalı
Sözleşme yapmamız gerekiyor mu?2020-06-28T21:01:30+03:00

Sözleşme yapmak isterseniz, tabii ki yapıyoruz.

Ancak sözleşme yapmadan da çalışmamız mümkündür.

Dilerseniz deneme sürecinde işleri kolaylaştırmak için sözleşmesiz başlayıp sonra sözleşme ile de devam edebiliriz.

Sunduğumuz sisteme ve size faydasına güveniyoruz.

Fayda gördüğünüzü bir sistemi bırakmayacağınızı düşünüyoruz.

İnstagramda bu sistemi yerleştireceğim ilk yer hangisidir?2020-06-28T20:57:00+03:00

İnstagram işletme (ve isterseniz kişisel) profiliniz ilk yerleştireceğiniz yer olmalıdır.

Size vereceğimiz kısa bağlantıyı (link) profilinize yerleştirmelisiniz.

Profilinizi ziyaret eden ziyaretçilerin ilk gördüğü alanda olmalıdır.

Yanına kısa açıklayıcı metin de eklemelisiniz.

Örneğin ”şimdi online sipariş verin / rezervasyon yaptırın”.

İnstagram profilinize nasıl bağlantı (internet sitesi vs) ekleyeceğinizi burada öğrenin:

https://www.facebook.com/help/instagram/362497417173378

instragram profilinize yerleştirin
Sistemi instagramda kullanabilir miyim?2020-06-28T20:46:06+03:00

Evet, kullanabilirsiniz.

Hem İnstagram profilinizde, hem paylaşımlarınızda, hem de paralı reklamda kullanabilirsiniz.

Bunun yolu size vereceğimiz kısa bağlantıyı (link) ilgili yerde paylaşmaktan geçer.

Örnek kısa bağlantı (Cafe Bahane Ataşehir): https://bit.ly/cafebahaneonlinemenu

Özellikle paralı reklam yapacaksanız İnstagram’da alışveriş özelliğini etkinleştirmelisiniz.

Bunun nasıl yapılacağını bu sayfada görebilirsiniz: https://tr-tr.facebook.com/help/instagram/1108695469241257

instagramda alışveriş özelliği etkinleştirme
Sipariş uygulamasını kuracağım cihazım nasıl olmalıdır?2020-06-28T14:55:44+03:00

Temel olarak güncel mobil telefon veya tablet kullanabilirsiniz, iOS veya Android işletim sistemi olabilir.

Güçlük çekmeden müşterinizden sipariş almak için kurulumu ve kullanımı kolay olan uygun bir cihaza (mobil telefon veya tablet) ihtiyacınız var.

Ve uygulamanızı dilerseniz birden fazla cihazda da kullanabilirsiniz. Güvenlik için bir cihazdan giriş yaptığınızda diğerlerinden otomatik çıkış olur.

Sipariş alan bir tablet / akıllı telefon için minimum gereklilikler şunlardır:

 • Cihaz açıkken şarj etmek (pilin bitip siparişi kaçırmanız riskine karşı)
 • İyi bir Wi-Fi sinyali (WiFi üzerinden bağlanmak istiyorsanız)
 • Sesli hoparlör (sipariş uyarı sesi ve / veya acil çağrı almak için)
 • Android v 4.1 veya üstü (Google Play destekli)
 • Yeterince iyi malzemeler (2 aylık kullanımdan sonra parçalanmamak ve kırık bir şarj cihazı soketi olmaması, yer değiştirmiş ekran olmaması vb.)
E-posta veya faks ile sipariş alabilir miyim?2020-06-28T14:40:42+03:00

Sipariş almak için bir e-posta, faks veya masaüstü çözümünü desteklemiyoruz veya teşvik etmiyoruz.

Bunun yerine bir mobil uygulama sunmayı seçmemizin birçok iyi nedeni var.

Kısacası, sağladığımız uygulama olmadan sipariş alırsanız çevrimiçi satışlarınız düşük olacaktır.

İşinizi artırmanın bir yolu, mevcut müşterilere tekrar tekrar sipariş verebilmeleri için gerçekten mükemmel bir hizmet sunmaktır.

Çevrimiçi sipariş deneyimi bu hizmetin bir parçasıdır.

Siparişleri saniyeler içinde kabul edip onaylayabilir ve ayrıca bireysel bir teslimat / teslim süresi vererek müşterileriniz memnun olacaktır.

Restoran tarafından neredeyse gerçek zamanlı bir tepki (evet / hayır) elde etmek için, öncelikle müşterinize, restoranın sipariş almaya hazır olduğunu ve yeni bir sipariş geldiğinde biraz ses yaptığımızı (uyarı sesi veya acil arama) temin etmeliyiz.

Geleneksel olarak, telefon müşteriye restoranın sipariş almaya hazır olduğunu garanti eder.

Telefonu zamanında cevaplamazsanız, insanlar sadece başka bir yeri ararlar, değil mi?

Mobil uygulama kullanmak, müşteriler tarafından telefon siparişlerinde nelerin takdir edildiğini görerek tekrar etmek ve çevrimiçi işlemin avantajlarının üstüne eklemek için idealdir.

Sadece, çok fazla güçlük çekmeden müşterinizden sipariş almak için kurulumu ve kullanımı kolay olan uygun bir cihaza (mobil telefon veya tablet) ihtiyacınız var. Ve uygulamanızı dilerseniz birden fazla cihazda da kullanabilirsiniz.

Sipariş alan bir tablet / akıllı telefon için minimum gereklilikler şunlardır:

 • Cihaz açıkken şarj etmek (pilin bitip siparişi kaçırmanız riskine karşı)
 • İyi bir Wi-Fi sinyali (WiFi üzerinden bağlanmak istiyorsanız)
 • Sesli hoparlör (sipariş uyarı sesi ve / veya acil çağrı almak için)
 • Android v 4.1 veya üstü (Google Play destekli)
 • Yeterince iyi malzemeler (2 aylık kullanımdan sonra parçalanmamak ve kırık bir şarj cihazı soketi olmaması, yer değiştirmiş ekran olmaması vb.)
Websiteme eklenecek yazılım kodu nedir?2020-06-25T15:09:19+03:00

Kodunuzun güncel ve eksiksiz olduğundan emin olun

Bu, restoranınız için sağladığımız özel koddur:

Kodunuzun eksiksiz olduğundan emin olmak için uygulamanızı kontrol edin.

Şunun gibi şeyler iyi değildir: <span class=”glf-button” > Menüyü Görün ve Sipariş Verin</span>

Data-glf-cuid ve data-glf-ruid özellikleri orada olmalıdır. Bunlar olmadan, düğmelerinizin ne zaman yüklendiğini düzgün bir şekilde izleyemeyiz.

Bu, size doğru websitesi dönüşüm hunisi verilerini (kaç kişi ziyaret ettin, menüyü açtı, sipariş verdi vs) sağlayamayacağımız anlamına gelir.

Websitemi hazırlamanız ne kadar sürer?2020-08-19T16:07:12+03:00

Eğer kendi websiteniz var ise, sipariş sistemimizin 5-10 satırlık yazılım kodunu sitenize yerleştirmeniz için size veriyoruz ve bu kodu siteye (arka plana) siz (veya websitenizi yapan kişi veya firma) yerleştiriyorsunuz. Birkaç dakikalı kısa bir işlemdir ve kolaydır.

Eğer sizin için özelleştirilmiş websitesi (tasarım, farklı sayfalar, içerik vb) hazırlamamızı isterseniz ortalama 3 ile 7 gün arasında hazırlıyoruz (isteklerinize ve iş kapsamına bağlı olarak).

Tabi ki bu durumda websitenizde kullanılmasını istediğiniz içeriği (metin, foto / resim, video) en kısa sürede iletmenizi bekliyoruz.

Websitesi tasarımı için size sunabileceğimiz farklı örneklerimiz vardır, size yol gösteriyoruz.

Bir başka yol olarak, eğer satış için eniyilenmiş websitesi seçeneğimizi istiyorsanız 1 gün içinde hazır ediyoruz.

satış için eniyilenmiş websitesi
Websitem yok, bu sistemi kullanabilir miyim?2020-06-25T12:32:08+03:00

Websiteniz yok, ama Facebook sayfanız var ise sistemimizi kullanabilirsiniz.

İkisi de yoksa, en az birini yaptırmanız gerekir. İşletme websitesinin dijital dünyada temel dijital varlığınız olduğunu unutmayın.

Hem kendi websitenizin, hem de Facebook’daki büyük kullanıcı (potansiyel müşteri) kitlesinden yararlanmanız en iyi durumdur.

Dolayısı ile her ikisinin de olması sizin için gerekli ve faydalıdır.

Eğer websiteniz yoksa size temel (tek sayfa) veya gelişmiş websitesi (çoklu sayfa, teknik özellikler) yapabiliriz. Bizimle iletişime geçiniz.

Başka bir menü kategorisinde kategori yapmak mümkün müdür?2020-06-25T11:25:54+03:00

Örneğin, restoranınız aynı menüde hem Türk, hem de Hint yemekleri servis etmektedir. Aynı kategorilere sahipsiniz (örneğin: başlangıçlar, tatlılar, salatalar vb.), ancak bunları 2 kez, bir kez Türk yemekleri için, bir kez Hint yemekleri için kullanmanız gerekir.

Önerimiz, kategorilerinizi şu şekilde oluşturup adlandırmanızdır: Türk başlangıçlar, Hintli başlangıçlar, Hint tatlıları, Türk tatlıları vb.

Sistem tasarımımızın ana fikri, müşterilerin karmaşık menülerle kafası karıştığından ve bu durum online satışlar için asla iyi olmadığından menüleri kolaylaştırmaktır. Müşterinizin işini kolaylaştırdığımızda sizin de işiniz aslında kolaylaşır.

Menüler arasında net bir ayrım yapmanız gereken diğer lojistik / pazarlama nedenleriniz varsa, iki restoran hesabına kaydolmak ve iki farklı mobil cihazdan sipariş almak daha iyidir (örneğin iki farklı tavuk yemeği, iki farklı yerde, iki farklı şef tarafından hazırlanmaktadır ve insanlar Hintli menüden bir öğe ve Türk menüden bir öğe çapraz sipariş edemez).

Planınız binlerce gıda maddesi içeren tek tıklamayla sipariş platformu sağlamaksa, ücretsiz sipariş sistemi çözümümüzü üst sınırlarına zorlamak, online satışlarınız için doğru şey değildir. Böyle bir durumda, lütfen en iyi seçenekler, hızlı arama, promosyon ürünleri, en popüler ürünler, derecelendirmeler, yorumlar ve benzer özelliklere sahip geniş kapsamlı ve çok daha yüksek maliyetli bir yemek portalına yatırım yapmayı düşünün.

Hangi yollarla iletişim kurabilirim?2020-06-24T16:10:44+03:00

Destek kapsamında ve tercih ve önem sıramıza göre bizimle 3 şekilde iletişim kurabilirsiniz:

Facebook Messenger üzerinden iletişim kurmak:

Sorularınız ve genel iletişim için uygundur. Önem ve aciliyeti düşük konular için uygundur.

Facebook Messenger İletişim

Whatsapp üzerinden iletişim kurmak:

Sorularınız ve sorunlarınız için uygundur. Önem ve aciliyeti orta seviyeli konular için uygundur.

Whatsapp İle İletişim Kurun

Telefon ile iletişim kurmak:

Sorunlarınız için uygundur. Önem ve aciliyeti yüksek seviyeli konular için uygundur.

Telefon İle İletişim Kurun
Online menümü ben değiştirebilir miyim?2020-06-24T15:39:32+03:00

Menüdeki hatalar, müşteri memnuniyetsizliği, imaj kaybınız veya gelir azalması gibi sorunlara yol açtığı için önemlidir.

Dikkatli, doğru, tam ve zamanında yapılması gereken iştir.

Menü değişimi ilgili (ürün ekleme veya çıkarma, foto ekleme, ürün saklama veya silme vb) bu sorunun iki safhalı cevabı var:

İlk kurulum safhası (14 günlük deneme süresi):

Bu safhada menü kurulumunuzu biz yapıyoruz ve 2 haftalık test süreci boyunca gereken değişiklikleri biz yapıyoruz.

Kullanım safhası (İlk 14 gün sonrası):

Bu safhada 2 seçeneğiniz var:

 • Ya bu işi tamamen size devrediyoruz (yaklaşık 1 saatlik eğitim sonrası) ve siz yapıyorsunuz (bizden bağımsız)
 • Ya da bu işi biz sizin adınıza yapıyoruz (ücretsiz aylık saat limiti artı ücretli destek birleşimi olarak)

Hangi seçeneğin size uygun olduğunu görüşmelerimizde belirliyoruz.

Online menüm fotolu mu olmalı? Fotosuz olur mu?2020-06-23T20:25:23+03:00

Müşterinize ve size faydaları nedeni ile menünüzde ürünlerin orijinal fotoları olması en iyi durumdur.

Dolayısı ile ürün fotolarınızın olmasını şiddetle tavsiye ederiz.

Eğer bunu yapamayacak durumda iseniz, 2 seçeneğiniz var ve seçim size ait:

 • Yazıya dayalı menü: Fotosuz olarak menünüzü hazırlarız (sadece kategori fotoları olur, ürün fotoları olmaz).
 • Genel ürün fotolarına dayalı menü: Sizin yerinize biz genel ürün fotoları buluruz ve onlarla hazırlarız.
Online menü kurulması için size ne göndermeliyim?2020-06-23T20:17:20+03:00

Online menünüzü kurmak için sizden menünüzün bilgilerine ihtiyacımız var:

 • Hangi kategoriler var? (örneğin kebaplar, tatlılar gibi)
 • Hangi ürünler var? (örneğin kıymalı pide, sütlaç gibi)
 • Ürünlerin boyları var mı? (örneğin küçük, orta, büyük)
 • Ürünlerin fiyatları nedir? (tek başına ve varsa boyutuna göre)
 • Ürünlerin tek tek fotoları (eğer fotosuz menü olacaksa göndermeyebilirsiniz)

Fiziksel menünüzü fotoğraflarını çekerek bize gönderebilirsiniz (örneğin Whatsapp veya Fb Messenger üzerinden).

Eğer Türkçe dışında farklı dillerde menünüz de varsa onu da aynı şekilde ayrıca göndermenizi istiyoruz.

Müşterinize ve size faydası nedeniyle menü ürünlerinizin fotolarını göndermenizi şiddetle öneririz. Göndermezseniz fotosuz olarak da hazırlıyoruz.

Sipariş mobil uygulaması her zaman açık mı olmalıdır?2020-06-23T20:27:34+03:00

Hangi tür mobil cihaz olursa olsun, sarj edilmiş şekilde açık ve internete bağlı ve sesi açık olmalıdır.

Günümüzde cihaz markaları ve modelleri çok artmıştır. Her duruma uygun cevap vermek kolay değildir.

Dolayısı ile, en iyisi işletmenizdeki bu işe adanmış cihazınızı (mobil telefon / tablet) test edip bu sorunun cevabına karar vermektir.

Öte yandan cihaz işletim sistemine dayanarak genel bilgi olarak şu söylenebilir.

 • Android cihazınız varsa, mobil uygulama arka planda veya kapalı olabilir. Sipariş süreci bu durumda olumsuz etkilenmez.
 • iOS (Apple) cihazınız varsa, uygulama açık ve ekranda önde olmalıdır. Bu tip cihazlarda, uygulama arka plana alındığında veya kapatıldığında düzenli sesli ve titreşimli uyarı size gönderilmektedir.

Bu konuda hassasiyet göstermeniz, size gelen siparişleri ve rezervasyonları kaçırmamanız için çok önemlidir.

iOS (Apple) cihazlarınızla ilgili uymanız gerekenler aşağıdaki resimlerde sırayla gösterilmiştir.

sipariş mobil uygulama uyarı 1
sipariş mobil uygulama uyarı 3
sipariş mobil uygulama uyarı 4
sipariş mobil uygulama uyarı 5
Sipariş yönetim uygulaması nedir?2020-06-23T20:27:49+03:00

Sipariş yönetim uygulaması bir mobil uygulamadır.

Sistemimizin size ücretsiz sunduğumuz bir bileşenidir.

Müşterilerinizden gelen siparişleri ve rezervasyonları yönetirsiniz.

Cihazınıza (mobil telefon veya tablet) indirip kullanabilirsiniz.

Hem iOS (Apple), hem de Android (Google) sürümleri vardır.

Kullanacak kişi, işletmenizde siparişleri yönetecek kişi olmalıdır.

Kurulumu ve kullanımı ücretsizdir, ilerde de ücret alınmayacaktır.

Gelen siparişlere olumlu / olumsuz yanıt verebilirsiniz. Olumsuz yanıt verdiğinizde müşterinizi telefonundan arama seçeneği bulunmaktadır.

Ayrıca gelen sipariş veya rezervasyon isteğinin saatini değiştirebilmeniz mümkündür.

Uygulamada, gelen siparişler için 3 dakikalı bekleme süresi bulunmaktadır.

3 dakika içinde olumlu / olumsuz yanıt vermediğinizde sipariş iptal olur.

Uygulamada, siparişe yanıt vermenizi beklerken sesli uyarı bulunmaktadır.

Yeterince uzun süre yanıt vermezseniz, acil durum çağrısı yapabilmektedir. Çağrının yapılacağı kişi, siparişleri almakla sorumlu kişi veya yöneticisi olmalıdır.

sipariş yönetim uygulaması nedir
Online yemek sipariş sistemi nasıl çalışıyor?2020-05-29T20:46:32+03:00
Online Sipariş Nasıl Çalışıyor

Süreç hem müşteriniz için, hem de sizin için kolay ve rahattır.

 • Müşteriniz websitenizde veya Facebook sayfanızda bir yemek siparişi verir. (veya mekanınızda QR kod okutarak)
 • Sipariş, size sağladığımız ücretsiz sipariş alma uygulaması aracılığıyla inceleyebileceğiniz şekilde akıllı telefonunuza veya tabletinize anında aktarılır.
 • Gel al / paket servis / teslimat süresine siz karar verirsiniz ve cevabınız hemen müşterinize iletilir, bu da tüm süreci kısa ve etkili hale getirir.
 • Pişirmeye başlarsınız ve geçmiş ya da bekleyen sipariş taleplerini görmek için her zaman mobil uygulamanıza bakabilirsiniz.

Yani karmaşık, zaman alıcı, zahmetli bir süreç değildir.

Siparişi aldıktan sonra kendi iş işleyişiniz başlar.

Siparişi reddetme veya müşterinin istediği saatte değişiklik yapma hakkına da sahipsiniz.

Müşteri bilgileri sizinle paylaşıldığı için iletişim de kurabilirsiniz (örneğin telefon ile arama).

Bunu ayrı bir başlıkta anlatıyoruz.

Bu sistem hangi dillerde kullanılabilir?2020-05-29T19:03:33+03:00

Sipariş sistemimiz Türkiye’de doğal olarak Türkçe’dir, ancak özel eğer istek olursa, yani müşterileriniz farklı bir dilde konuşuyorsa farklı dillerde de (İngilizce, Almanca vs) sunulabilmektedir. Bu özellikle turistlere hizmet veren işletmeler için düşünülebilecek bir özelliktir tabii.

Müşterim sipariş için uygulama yüklemek zorunda mı?2020-05-29T16:18:03+03:00

Hayır, müşteriniz sipariş için mobil uygulama kullanmak zorunda değildir.

Mekanınızda bulunan müşteri için sistemimizde müşterinizin online menünüzü açması için masada duran QR kodunu (karekod) teliyle taratması yeterlidir. Ayrı bir uygulamayı telefonuna yüklemesine gerek yoktur. iPhone ve Android telefonlarda QR okuyucu artık standart olarak vardır.

Mekan dışında bulunan müşteriniz de websiteniz veya Facebook sayfanız üzerinden kolaylıkla sipariş verebilir.

Eğer işletmeniz için ücretli sunduğumuz mobil uygulama yaptırır iseniz, müşterinizin onu da kullanması (seçenek olarak) mümkündür.

Hangisi olursa olsun, müşterinizin sipariş verme deneyimi aynıdır, profesyonel, hızlı ve kolaydır.

Müşterim hangi ortamlarda sipariş verebilir?2020-05-29T16:18:20+03:00

Müşteriniz hem dijital platformlardan, hem de fiziksel ortamlardan sipariş verebilir.

Dijital platform olarak sipariş için kullanabileceği yerler:

 • Websiteniz (temel paketimiz içinde)
 • Facebook sayfanız (temel paketimiz içinde)
 • Facebook Messenger (ücretli paketimiz içinde)
 • İşletme mobil uygulamanız (ücretli paketimiz içinde)

Fiziksel ortam olarak sipariş için kullanabileceği yerler:

 • Mekanınızda websitenizi / Facebook sayfanızı ziyaret etmek
 • Mekanınızda masada bulunan QR kodu (karekod) teli ile taramak
 • Evinde / Ofisinde / Yolda websitenizi / Facebook sayfanızı ziyaret etmek
 • Evinde / Ofisinde işletmenize ait QR kodlu broşürü / magneti cihazıyla taratmak
Neden birçok restoranın listelendiği bir yemek sipariş portalı yerine bu tür bir online sipariş sistemi kullanmalıyım?2020-08-07T11:06:31+03:00

Birçok nedeni bulunmaktadır. Detaylarını bu yazımızda okumak için tıklayınız.

Dilerseniz burada bu videomuzu da izleyebilirsiniz.

Online yemek sipariş sisteminin avantajları nelerdir?2020-08-07T11:08:57+03:00

Birçok avantajı bulunmaktadır. Detaylarını bu yazımızda okumak için tıklayınız.

Dilerseniz burada bu videomuzu da izleyebilirsiniz.

Sisteminize POS entegrasyonu hazır olan POS sistemlerinden bir örnek verebilir misiniz?2020-05-28T14:03:45+03:00

Tabii, SAMBA POS bizim sipariş sistemine entegrasyonu hazır olan POS sistemlerinden biridir.

Online sipariş sistemine POS entegrasyonu gerekli midir?2020-05-28T13:54:11+03:00

Hayır, gerekli değildir. Özellikle POS bağımsız uyguladığımız kendi ayakları üstünde duran bir sistemdir. Öte yandan, işletmeden işletmeye durum farklılık göstermektedir. Dolayısıyla bazı işletmeler POS entegrasyonu olmadan, bazıları POS entegrasyonu ile kullanmayı tercih etmektedirler. Tecrübemize göre özellikle günlük online siparişi 50’nin altında olmayan işletmelerde POS entegrasyonu olmadan kurmak ve kullanmak, işletme için daha zaman ve maliyet verimli çalışma şeklidir.

Online sipariş sisteminizin POS entegrasyonu var mı?2020-05-28T13:49:51+03:00

Temel sunduğumuz pakette POS entegrasyonu bulunmamaktadır. Öte yandan işletmenin böyle bir talebi olursa değerlendiriyoruz ve işletmeye için en iyi senaryoya göre POS entegrasyonu yapmadan veya yaparak işletebiliyoruz. Genel olarak, POS entegrasyonu ilave maliyet çıkaran ve zaman gerektiren bir çalışmadır.

Fiyat teklifi alabilir miyim?2021-01-06T18:45:01+03:00

Tabii.

Size ilk önerimiz şudur:

Canlı demo talebinde bulunduktan sonra yaptığımız telefon görüşmesinde isteklerinizi ve beklentilerinizi net şekilde anlıyoruz ve sonrasında eğer sunduklarımız ve beklentileriniz örtüşüyorsa, size 1 işgünü içinde fiyat teklifinizi iletiyoruz.

Örtüşmüyorsa, süreci zaman kaybetmemeniz için ilerletmiyoruz.

İkinci önerimiz de şudur:

Canlı demo görmeden fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki tuşa basarak karşınıza çıkan formu doldurup gönderiniz.

Restoran Ödül | Online Sipariş Sistemi Fiyat Teklifi İstiyorum
Ücretler Ne Kadar?2020-05-27T15:13:25+03:00

Ücretlerimiz hakkında bilgi almak için Ücretlendirme sayfamızı ziyaret ediniz. Ücretsiz ve ücretli hizmetlerimizi göreceksiniz.

Online sipariş sisteminiz ilgimi çekti, nasıl ilerleyelim?2020-05-27T15:02:29+03:00

İşletmeniz değer katacak sistemimizin ilginizi çekmesine sevindik.

Gösterildiği şekilde, yani önce canlı demo talebinde bulunarak ilerleyebilirsiniz. Daha öncesinde mini demo sayfamızı görmenizi öneririz.

Sipariş Sistemi İlgimi Çekti, Süreç Nasıl İşliyor?

Kurulum hangi dijital varlıklara yapılabiliyor?2020-05-27T14:56:01+03:00

Sistemimizi, işletme websitenize, Facebook sayfanıza, Messenger uygulamanıza ve mobil uygulamanıza kurabiliyoruz.

Kurulum ne kadar sürüyor?2020-05-27T14:55:45+03:00

Sizden istediğimiz bilgileri iletmeniz sonrası ortalama 3 iş günü içinde sisteminizi hazırlanmaktadır. Sonrasında websitenize ve Facebook sayfanıza eklenecek kodu hazır edip, siz kuralım kararı verdiğinizde 5 dakika içinde kurulum yapılabilmektedir.

Kurulum nasıl yapılıyor?2020-05-27T14:55:32+03:00

Kurulumu uzaktan yapıyoruz, yani işletmenize bu amaçla gelmemize gerek olmuyor. Websitenize eklemeniz için küçük bir kod parçası hazırlıyoruz ve website yöneticiniz bu kodu sitede uygun yerlere ekliyor (üst menü ve sayfalar). Facebook sayfanıza kurulum için bize 2-3 dakikalık yönetici hakkı tanımanızı bekliyoruz, hemen sonrasında sayfanıza sekme (Menü ve Sipariş) olarak kurulumu yapıyoruz.

Kurulum ücretli midir?2020-05-27T14:55:21+03:00

Evet, kurulum için tek seferlik ücret alıyoruz. Ücreti canlı demo için başvurunuz sonrası telefon görüşmemizde öğrenebilirsiniz.

Kurulum öncesi hazırlık için bizden hangi bilgileri istiyorsunuz?2020-05-27T14:55:10+03:00

Bunun için lütfen kurulum öncesi sizden beklediğimiz bilgiler ve öğeler sayfamıza bakınız.Detayları orada görebilirsiniz.

Kurulum için websitemizin veya Facebook sayfamızın olması mı lazım?2020-05-27T14:51:48+03:00

Evet, en azından ikisinden birinin, idealinde de ikisinin de olması lazım.

Websitemiz yok, istersek websitemizi bize yapabilir misiniz?2020-08-19T16:00:12+03:00

Evet, websiteniz yoksa ücretli hizmet olarak size websitenizi hazırlayabiliriz.

Sunduğumuz seçeneklerden biri satış için eniyilenmiş websitesidir, detaylarını bu sayfada okuyabilirsiniz.

Bu seçenek uygun değilse, websitesi ile ilgili istek ve beklentilerinizi netleştirdikten sonra başka seçenek de sunabiliriz.

satış için eniyilenmiş websitesi
Facebook sayfamız yok, istersek bize Facebook sayfası yapabilir misiniz?2020-05-27T14:54:21+03:00

Evet, ücreti karşılığında bu hizmetimiz vardır veya ücretsiz olarak sizin nasıl yapacağınız konusunda yol gösterebiliriz, siz yaparsınız.

Kurulumu sizin yerinize biz yapabilir miyiz?2020-05-27T14:50:29+03:00

Maalesef. Teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için biz yapıyoruz.