Yemek (gıda) dağıtım pazarı ivmelenmiş bir hızla değişiyor. Bir restoran sahibi veya yöneticisi olarak, çevrimiçi (online) olmak, mevcut müşteri tabanınızı genişletmek ve gelir akışınızı artırmak söz konusu olduğunda tercih edeceğiniz yollardan biridir.

Kullandığınız dijital araçlara, restoranlar için, müşteri dostu bir çevrimiçi sipariş sistemi gibi kullanımı kolay bir özellik eklediğinizde, satışları ve kâr marjınızı artırma şansınızı artırırsınız.

Yeni müşterileri yakalamak için yarışan dünyanın dört bir yanındaki ve ülkemizdeki restoran sahipleri, şimdiden çevrimiçi dağıtım trendine uygun hareket etmeye başladılar.

Kullanıcılar (hedef kitleniz / müşterileriniz) çevrimdışı sipariş vermeden çevrimiçi sipariş vermeye, kolay, kullanışlı ve tamamen şeffaf olduğu için geçiş yaptı.

Sonunda, eski yemek siparişi yollarının yarattığı koşuşturmaya veya karmaşaya veda edebilir duruma ulaştılar.

Potansiyel ve gerçek müşterilerinizin istedikleri bu olduğuna göre sormanız gereken soru şudur: Öyleyse neden insanlara istediklerini vermiyorsunuz?

Peki online yemek sipariş sisteminin restoranlar için avantajları nelerdir?

1. Sadece Bir Tık Uzakta.

Bugün, akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde insanlar her zamankinden daha kolay çevrimiçi sipariş verebilirler. Çalışmalar, yaklaşık müşterilerin 2/3’ünün bir mobil cihaz kullanarak çevrimiçi yemek siparişi verdiğini gösteriyor.

İster bir molada, ister trafikte sıkışmış veya otobüse binmek üzere olsun, neredeyse herkes hızlı ve sorunsuz bir şekilde sipariş verebilir.

Aslında, bu eve gelene ve telefon üzerinden sipariş verene kadar beklemek yerine daha iyi ve çok daha arzu edilen bir alternatiftir.

2. Hızlı, Kolay ve Rahat:

Özetle, müşterileriniz tam anlamıyla parmaklarının ucunda olduğu için çevrimiçi yemek siparişi vermeyi tercih ediyor.

Hemen hemen bir akıllı telefonu olan herkes restoranınızdan çevrimiçi yemek sipariş edebilir.

Bu nedenle, çevrimiçi sipariş sistemi kullanmak, genç müşteriler için en kolay yoldur. Muhtemelen en önemli, satış yaratan hedef kitleniz için yani.

Ama dahası da var. Neredeyse herkesi restoranınızdan yemek sipariş etmeye ikna etmenin bir yolunu bulmak üzeresiniz.Ve nedenini biliyor musunuz?

3. Bütün Aç Müşteriler İçin Görsel Olarak Çekici ve Tetikleyicidir.

Açlık, yiyecek arama, edinme ve tüketme hakkında düşünmemizi sağlar. Edinme ile ilgili düşünceler ortaya saçılabilir ve açlığımızı tatmin etmekten aciz olmalarına rağmen bizi gıda dışı ürünler alma moduna sokabilir.

Aç müşteriler çevrimiçi çok daha fazla yemek siparişi verir. Bu, daha büyük ve daha yüksek siparişlere ve gelir hesaplarınızı besleyen önemli ölçüde daha büyük bir para akışına çevrilebilir.

Söylendiği gibi, önce gözümüz doyar. Böylece müşterilerinizin çevrimiçi olmalarını ve aç olduklarında tüm menüyü görmelerini sağlamak, onları normalde telefonda sipariş etmeyecekleri kadar daha fazla yiyecek sipariş etmeye iter.

Aslında farkına varmadan, her alışverişe gittiğimizde aynı şeyi yapabiliyor ve en açıkmış halimizde olabiliyoruz.

Bu yüzden bunu kendi alışveriş deneyiminizi göz önüne alarak düşünün: Aç olduğunuzda, size hitap eden hemen hemen her şeyi satın alma eğilimindesiniz, dolayısıyla sonunda yiyecek dolu bir sepet ile ayrılırsınız.

Peki bu içgörüyü kendi yararınıza nasıl kullanıyorsunuz?

Müşterileriniz menüyü gerçekten gördüklerinde, normal olarak telefonla sipariş vermeyeceklerinden daha fazla yiyecek siparişi vermek için görsel olarak uyarılırlar.

Ve bu sizin için daha büyük ve daha yüksek siparişler anlamına gelir. İşinizi kolaylaştırmak için en iyi yöntemlerden biridir.

Yani online yemek siparişi sisteminin avantajları çoktur. Ne kadar iyi olursanız olun, çevrimdışı siparişin çevrimiçi olmayan sınırlamaları vardır.

4. Genişletilmiş Erişim:

Müşteriler menünüze fiziksel restoranınızın dışında erişebildiklerinde, birçok yeni fırsat açılır. Yakınınızda yaşayan müşteriler, menünüze çevrimiçi olarak erişebilir ve bir düğmeyi tıklayarak sipariş verebilirlerse sizden sipariş vermeye daha eğilimli olabilirler. Unutmayın: Müşterilerin evden sipariş vermesi sadece kolay değildir, aynı zamanda bu onlar için keyiflidir.

Restoranınızın çevrimiçi bir varlığı varsa, dijital dünya üzerinde zaman içinde otomatik olarak hız kazanacaktır. Belirli bir konum veya işletme için, çevrimdışı seçeneğin yanı sıra sosyal medya aracılığıyla daha fazla insana ulaşma şansı vardır. İnsanlar yemeğinizi beğenirlerse, tanıdıklarına bunu neredeyse otomatik olarak yayarlar. Facebook gibi sosyal medya kanallarında müşterilerinize karşılık verebilir, güvenilirlik kazanmak ve sosyal medyada güçlü bir varlık oluşturmak için geri bildirimlerini ve yorumlarını isteyebilirsiniz.

5. Müşteri Veritabanını Geliştirmek:

Çevrimiçi sipariş çözümleri genellikle müşterilerin, yiyecek satın aldıktan sonra e-posta fişi veya e-posta onayı alabilmeleri için adlarını ve e-postalarını girmelerini gerektirir. Ve yerlerinde teslim alacaklarsa, elbette adreslerini girmelidirler. Bu bilgiler, aynı zamanda restoranların bir müşteri veritabanı oluşturmasına ve pazarlama amaçları için kullanmalarına olanak tanır.

6. Yanlış Anlamalar ve Karışıklıklar Yok:

Telefon konuşmaları ile ilgili en büyük sorunlardan biri, yanlış anlamaların oldukça kolay olabilmesidir.Genellikle restoranda ya da hattın diğer ucundaki gürültü nedeniyle, tek gereken bir siparişten ödün vermek veya bir müşteriyi hayal kırıklığına uğratmak için basit bir hata yapmaktır. Çevrimiçi siparişte, tüm tercihler doğrudan müşteri tarafından belirlenir, bu nedenle karışıklık veya yanlış anlamalara yer yoktur.

7. Online Yemek Siparişi 7/24 Açıktır:

Restoranınız 7/24 (gün / saat) açılmamış olabilir, ancak online sipariş sisteminiz kesinlikle açıktır. Ve uyurken bile para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Çevrimiçi yemek siparişi sistemi kullanarak müşterilerinize siparişleri kendileri için en uygun olan zamanda verme esnekliği sağlarsınız. Bu, çalışma saatleriniz dışında olsa bile sorun değildir.

Bu da sipariş boyutunuzu (dolayısıyla gelirinizi) önemli ölçüde ölçeklendirmenize yardımcı olabilir. Çünkü çalışma süreniz içinde tercih edilen bir teslim alma (gel al) veya yerinde teslimat süresini kolayca seçebilirler.

Ve böylece, işletmenizi açtığınızda, incelemek ve işlem yapmaya başlamak için zaten bir yapılacaklar (siparişler) listeniz önünüzde vardır.

8. Online Menüyü Yönetmesi Daha Kolaydır:

Müşterilerinizi her gördüklerinde sizden sipariş vermeye zorlayacak mükemmel görünümlü bir menü oluşturmak ve sürdürmek çok daha kolay ve çok daha ucuzdur (hatta ücretsizdir).

Sadece kağıt baskı yükünden ve baskı ücretlerinden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda istediğiniz zaman menüyü değiştirme konusunda da büyük bir esneklik kazanırsınız.

Ayrıca, şunları kolayca yapabilirsiniz:

• En çok yemek yiyenleri ikna etmek için menüdeki yemeklerinizin farklı yerleşimlerini test edin.

• Günlük promosyonlar oluşturun ve menüde gösterin.

• Veya sınırlı raf mevcudiyetine sahip stoktaki gıda maddelerinin reklamını yapın.

Dahası, harika bir çevrimiçi menü ve siparişi çevrimiçi olarak kendisi yapılandıran bir müşteri ile yukarı satış (ilave ürün satma) gerçekleşebilir.

Bu, örneğin tatlılar sayfasını görürlerse, bunu en sevdikleri ana yemeğin yanı sıra siparişlerine de ekleyebilecekleri anlamına gelir.

9. Sizin İçin Daha Az Çaba ve Zaman Gerekir:

Müşteriler çok hızlı bir şekilde sipariş verebilir veya karar vermek çok uzun zaman harcayabilir. Artık sizin için bu sorun değildir. Odağı çevrimdışı siparişten çevrimiçi siparişe geçirmek, kararsız arayan müşterileri ve süreçte kaybedilen personel süresini ele alma konusunda daha az güçlük anlamına gelir.

Bu da sizin için önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu anlamına geliyor.

Ve bunu bir profesyonel gibi yaparsanız, takip çağrılarını bile ortadan kaldırabilirsiniz. Bizim size sunduğumuz gibi bir komisyonsuz sipariş sistemi ile, sipariş onayı müşteri tarafından gerçek zamanlı olarak alınır.

Bu nedenle, siparişlerini onaylamak için onları geri arayarak zamanınızı boşa harcamanıza gerek kalmaz.

Yani kısaca:

Şirket websitesi veya bir uygulama aracılığıyla çevrimiçi sipariş, rakiplerinizin rekabet gücünüzü hissetmesine ve yemek (gıda) işinde rekabetin önünde kalmanızı sağlamanın kesinlikle iyi bir yoludur. Nihayetinde geride kalma riski taşıyamazsınız.

Toplum günlük görevleri tamamlamak için bilgisayarlarına ve mobil cihazlarına güvenmeye devam ettikçe, online (çevrimiçi) sipariş verme zamanla yalnızca büyümeye devam edecektir. Çevrimiçi sipariş, öngörülebilir gelecekte tüm siparişlerin yerini almayacak olsa da, restoran işletmenizin verimliliğini ve karlılığını artırmak için gerekli bir eklentidir.

yemek online sipariş sistemi
restoran ve cafe için online sipariş sistemi yararlarını öğrenin
yemek online sipariş sistemi

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!