Dünyadaki ilk pizzacı Napoli’de açıldığından bu yana geçen yaklaşık 280 yılda şüphesiz çok şey değişti. Bu harika lezzetin insanları etkisi altına alma kapasitesi ise bir an olsun düşmedi Bugün tüm dünyadaki her 5 restorandan 1 tanesini pizzacılar oluşturuyor.

Pizza restoranları yemek sektöründe en hızlı şekilde online sipariş dünyasına geçmiş işletme türüdür, neredeyse sektörde online sipariş hizmeti onlarla başladı dense yeridir. Aslında, yalnızca satışları artırmakla kalmayıp aynı zamanda rakiplerinize karşı avantaj elde etmek için sağlam bir online sipariş sistemine sahip olma ihtiyacını yaratan da bu kategoriydi.

2010’lu yıllardan beri, büyük pizza markaları yurt içi pizza dağıtım pazarının yarısından fazlasını paylaştı. Büyük markaların bu siparişlerinin yaklaşık yarısı masaüstü ve mobil sitelerindeki online sipariş sistemleri aracılığıyla geliyor. 2019 verileri ile toplam yaklaşık 75 Milyar TL’lik ülkemiz yeme-içme pazarı içinde, 2 Milyar TL’lik pizza segmenti var, yani yaklaşık yüzde 4 diyebiliriz.

Pizza restoranları için online sipariş hem pizza restoranı hem de müşteri için bir kazan-kazan olarak ortaya çıktı. Bu tür bir sistem, işçilik maliyetinden büyük ölçüde tasarruf sağlar ve aynı zamanda işletmeye başka bir gelir kanalı ekler.

Pizza Restoran Online Sipariş Sistemi

Online pizza paket servis pazarının büyümesini destekleyen temel faktörler:

6 temel etken görebiliyoruz:

  • Kolaylık
  • Doğruluk
  • Özellleştirme
  • Teklifler
  • Toplu siparişler
  • Özel talimatlar

Şimdi bu etmenlere tek tek bakalım:

Kolaylık:

Pizza siparişlerinde, bir müşteri online olarak sipariş verdiğinde, farklı seçimler, sos seçenekleri, soslar, değişik boylar vb. gibi pek çok unsur vardır.

Dolayısıyla pizza siparişlerinde müşterinin telefonda eklemek istediği malzemeleri tek tek hatırlamak yerine sipariş sayfasında göründükleri şekilde ve onun istediği şekilde seçmesi daha kolaydır.

Doğruluk:

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok malzeme olduğundan müşteriler, doğruluktan emin oldukları için online sipariş vermekte kendilerini rahat hissederler. Restoran için de insan hataları en aza indirilir ve memnun olmama kaynaklı çok daha az sipariş restorana geri döner.

Özelleştirmeler:

Pizza ile, müşterinin aradığı çokça özelleştirme seviyeleri vardır ve böyle bu durumda bir telefon siparişi vermek zorunda olmak çok sıkıcıdır. Müşteri çevrimiçi olarak kendi pizzasını oluştururken özelleştirmeler eğlenceli hale gelir.

Orada bir tür zihinsel ilişki var özünde, müşteri pizzanın yaratıcısı olduğunu hissediyor ve ona bazı unsurlar eklemekten hoşlanıyor.

Teklifler:

Bugün Butik İnternet Limited gibi önde giden online sipariş sistemi hizmet sağlayıcıları, pizza restoranlarının “Bu cuma 1 pizza alana 1 bedava” gibi ve çok daha fazla pazarlama kampanyalarını yönetmesine olanak tanıyan dahili pazarlama motorlarına (kuponlar ve daha fazlası) sahiptir.

Güzel olan, pizza restoranlarının sistemde promosyon (örneğin kupon) oluştururken sunulan seçenekleri işaretlemeleri ve promosyonun 1-2 dakika içinde müşteriye sunulacak şekilde hazır olmasıdır. Online sipariş sistemimizdeki sunabileceğiniz promosyonları bu yazıda detaylı anlattık, tıklayın: sipariş sistemi promosyonları nelerdir

Toplu Siparişler:

Pizza gibi yüksek düzeyde özelleştirme sunan öğeler için, bir öğenin ayrıntılarını diğeriyle karıştırarak onu mahvedebileceği için müşteri genelde telefon siparişi vermekten çekinir. Böyle bir durumda, restoranın web sitesinde online sipariş verme seçeneğine sahip olmak bir nimettir.

Özel Talimatlar:

İnternet üzerinden verilen siparişlerde özel talimatların telefonla verilen siparişlere göre %15 daha fazla olduğu görülmüştür. Bunun nedeni, müşterilerin hem restoranın hem de kendilerinin zamanından tasarruf etmek için, telefon görüşmesinin uzaması durumunda verecekleri özel talimatları atlamalardır.

Bağlılık ödülleri veya ödül puanları gibi diğer tetikleyici etkenler de pizza restoranlarının online sipariş sistemlerinin adaptasyonunu artırmada önemli bir rol oynamaktadır.

Butik İnternet Limited Şirketimiz’in sunduğu restoran cafe lokanta türü işletme için online sipariş sistemindeki bağlılık (düzenli) müşteri seçeneklerini bu yazımızda okuyabilirsiniz, tıklayın: düzenli müşterilerinize yapabileceğiniz promosyonlar

Ne dersiniz?

Sizin de hızlı, kullanımı kolay bir sipariş sistemi kullanmanızın zamanı gelmedi mi?

Gıda müşterileri neden gerçek zamanlı sipariş sistemimizi seviyor?

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de işinizde memnun olursunuz. Hem onları, hem de sizi memnun edecek kullanışlı 7/24 çalışan çözüm sunuyoruz.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN