Restoranlar ve cafeler gibi şiddetli rekabetin olduğu bir işletme sektöründe, kârı artırmak kolay bir iş değildir.

İşletme sahipleri veya yöneticileri, restoran promosyon fikirleriyle çok yaratıcı olabilirken, onları kurmak için doğru araca sahip olmak oldukça zor olabilir. Bunun nedeni, promosyonların büyük olasılıkla satışlarınızı ve iş yükünüzü artıracağı, ancak karınızı da artırmayacağıdır.

Ve bu, online sipariş sistemimizde yenilenmiş pazarlama modülümüzün çözmeye yardımcı olduğu gerçek sorundur.

Promosyonlarınızı yalnızca teşvike ihtiyaç duyan müşterilere gösterecek şekilde şekillendirebilirsiniz.

Kampanyalarınız için net hedefler tanımlayın ve bu hedeflere minimum harcama ile ulaşacaksınız.

Menünüzde ne tür promosyonlar yapabilirsiniz konusunda ayrı bir yazımız var, biliyorsunuz.

Dilerseniz tekrar burada okuyunuz: online sipariş sistemi promosyon çeşitleri

Bu yazımızda, sistemimizde yapabileceğiniz promosyonlar arasından seçtiğiniz herhangi bir promosyonu, düzenli müşterileriniz (yani tekrar gelen veya sadık) için ne tür tanımlar ile yapabileceğinize bakalım.

Başka bir ifade ile sistemimiz sadakat programı temel özelliklerini içerir. Tabii bunun ötesinde daha gelişmiş dijital sadakat kartı programları da sunuyoruz (ayrı bir hizmet olarak).

Yaptığınız promosyonu, müşteri tipine göre 3 şekilde ayırabilirsiniz:

 • Sadece yeni müşteriler için (ilk defa sipariş veren)
 • Sadece düzenli müşteriler için (daha önce sipariş vermiş)
 • Her müşteri için (hem yeni hem düzenli müşteriler için)

Yaptığınız promosyonu, sipariş tipine göre 4 şekilde ayırabilirsiniz:

 • Her tür sipariş tipi için
 • Gel Al hizmeti için
 • Paket servis için
 • Ön sipariş için

Yaptığınız promosyonu, ödeme yöntemine göre 2 şekilde ayırabilirsiniz:

 • Nakit ödeme yapanlar
 • Kredi kartı ile ödeme yapanlar

Ayrıca yaptığınız promosyon için limitli stok belirleyebilirsiniz (belirli sayıda).

Sipariş Sistemi Üzerinde Sadakat Programı Mümkün

Yaptığınız promosyonu, sipariş durumuna göre 3 şekilde seçebilirsiniz:

 • Belirli sayıda siparişi olanlar için: Örneğin 3. siparişte teklif veya her 2 siparişte bir teklif veya 10 siparişten az ise / çok ise teklifi – Bu teklifi, restorandan alınanlar veya gönderimi yapılanlar diye de ayırabilirsiniz.
 • Toplam sipariş miktarı belirli değerde ise: Örneğin toplam siparişi 200 TL ve üzeri olanlar için teklif – Bu teklifi, restorandan alınanlar veya gönderimi yapılanlar diye de ayırabilirsiniz. Ayrıca ortalama sipariş değerini de kullanabilirsiniz.
 • Müşterinin son siparişine göre: Kaç ürün vardı, ortalama tutarı neydi, siparişi nereden verdi, ne zaman verdi, sipariş durumu, hangi sipariş tipiydi – Bu bilgilerin bazılarına dayalı teklif

Dikkat ederseniz, müşteri önceki sipariş tipine göre promosyon kısmında anlattıklarımızda, en temel sadakat programlarından birini kurmanız mümkündür:

Her onuncu gelişinize bizden içecek veya tatlı hediye buna bir örnektir.

Tabii sistemimiz daha detaylı tanımlamalara da izin veriyor, ancak gördüğünüz gibi günlük hayatta karşılaştığımız temel sadakat programı tekliflerinden birini uygun fiyata kurup işletebilirsiniz.

Ayrıca promosyonun gösterim zamanını 2 şekilde ayarlayabilirsiniz:

 • Her zaman
 • Sınırlı

Sınırlı olarak seçtiğinizde, hangi günlerde, hangi saatlerde gösterilecek, hak eden müşterilerin hepsine gösterilecek mi, yoksa sadece belirli bir kupon kodu olanlara gösterilecek mi seçimlerini yapmanız gerekir.

Yalnızca belirli bir anda ödüllendirmek istediğiniz belirli bir müşteri türüne bir şeyler sunmak için bu seçenekleri birleştirmenin çok sayıda yolu vardır.

Kısaca:

Çeşitli müşteri türleri için daha gruplanmış (uygun seçenekler ve teklifler ile bezenmiş) promosyonlar oluşturun, daha çok satış yapın.

Özellikle ilk siparişi veren müşteriyi düzenli müşteriye çevirmek için dikkat ve ilgi çekici promosyon sunmanız önemlidir. Yapılan araştırmalar, bir restoran için gerçek sadakat davranışının genellikle müşterinin 3. veya 4. ziyareti sonra oluştuğunu gösteriyor.

Anlattıklarımızdan gördüğünüz gibi sipariş sistemimizde akıllı hedefleme ve müşteri gruplama (segmentasyon) vardır.

Tek bir seçenek her şeye uymaz, dolayısı ile müşterilerinizi davranışlarına göre hedeflemenizi mümkün kıldık: İlk kez satın alanlar (yeni müşteriler), uzun süredir düzenli gelenler (düzenli müşteriler) veya belki belirli bir satış kanalı aracılığıyla sipariş veren müşteriler. Ortalama sipariş değerini artırmak için üst (yukarı) satış stratejileri bile oluşturabilirsiniz (hamburger yanında patates kızartması teklifi gibi).

Sistemimizi analitik ve pazarlama araçlarıyla olması gerektiği gibi kullanarak satışlarınızı artırmak sizin elinizde, online sipariş sistemimiz ile size bu bağlamda güçlü bir teknoloji ve satış aracı sunuyoruz. Gösterdiklerimizi uygulayın, işinize olumlu katkısını kendiniz deneyimleyin!

Gıda müşterileri neden gerçek zamanlı sipariş sistemimizi seviyor?

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de işinizde memnun olursunuz. Hem onları, hem de sizi memnun edecek kullanışlı 7/24 çalışan çözüm sunuyoruz.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN