Otomatik Pilot Satış, e-posta ve SMS yoluyla otomatik mesajlar göndererek satışları ve müşteri bağlılığını artırmanıza yardımcı olan bir hizmettir. Müşterilerinizi satın alma geçmişlerine göre hedefleyen önceden oluşturulmuş bir dizi kampanyayla birlikte gelir.

Otopilot Satış Hizmeti Nasıl Çalışır?

Otopilot hizmetini etkinleştirdikten sonra kampanyalarınızı özelleştirebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Otopilot aktif olduğu sürece müşterilerinizi son sipariş tarihlerine ve toplam sipariş sayısına göre gruplara (segmentlere) ayırır. En son müşterilerinizin kim olduğunu, en sık kimin sipariş verdiğini ve kimin kayıp gittiğini bu şekilde bilir.

Otopilot her gün müşteri gruplarını (segmentlerini) izler ve uygun mesajları iletir:

 • Bir müşterinin ilk siparişi vermesinden 7 gün sonra “İkinci siparişi teşvik et” kampanyasını gönderir.
 • Sipariş başlatılıp tamamlanamadığında 1-2 saat sonra “Sepet terk” kampanyasını gönderir.
 • Müşterinin son sipariş tarihini izler ve müşteriyi kaybetmeye başladığınızda, yani tekrar gelmeme olasılığı yükseldiğinde, “Yeniden etkileşim” kampanyasını başlatır.

Bu Hizmeti Nerede Bulabilirsiniz?

Otopilot Satış hizmetini online sipariş sistemi yönetim panelinizde Hızlı Başlangıç bölümünde bulabilirsiniz.

sipariş sistemi otopilot satış hizmeti genel görünüm

Güncel Olarak Mevcut Otopilot Kampanyaları Nelerdir?

Şu anda sipariş sistemimizde mevcut 3 otopilot kampanyası var:

1. İkinci Siparişi Teşvik Edin

Müşteri sadakati oluşturmanın anahtarı, tek seferlik alıcılarınızı olabildiğince hızlı bir şekilde tekrar eden müşterilere dönüştürmektir.

Bu kampanya türü için:

 • Alıcılar: İlk çevrimiçi siparişlerini yakın zamanda vermiş müşteriler
 • Mesaj türü: e-posta ve / veya SMS
 • Zamanlama: İlk sipariş verildikten 7 gün sonra

“SMS” i tıklarsanız, her şey biraz farklı görünür ancak mesaj e-posta ile temelde aynıdır.

2. Müşterilerle Yeniden Etkileşime Geçin

Yeni müşteriler edinmek ve sadakati teşvik etmek zor bir iştir. Kaybolanları belirlemek ve yeniden sipariş vermeleri için onlara hedefli teklifler göndermek çok daha ucuzdur.

 • Alıcılar: Bir süredir sipariş vermeyen müşteriler*
 • Mesaj türü: Bir dizi e-posta ve / veya SMS
 • Zamanlama: Kampanya, müşterinin kaybedilmeye başladığı tespit edilir edilmez başlar. Müşteri tekrar sipariş verir vermez kampanya durur.

* Normal müşterilerinizin sipariş sıklığı, mevsimsellik veya diğer olaylara (şu anda karşı karşıya olduğumuz pandemi gibi) bağlı olarak yıl boyunca değişir. Bu nedenle, “risk altındaki müşterileri” belirlemek için gruplama (segmentasyon) tekniğini kullanıyoruz. Son 6 ay içinde sipariş veren tüm müşterilerinize bakıyoruz. Bu listeden, en son sipariş vermiş olan%60, bu kampanya tarafından hedeflenenlerdir.

3. Alışveriş Sepeti Terk Edenlerin Siparişi Tamamlamasını Sağlayın

Müşterilerinize geri gelip bitmemiş siparişlerini tamamlamalarını hatırlatarak kayıp satışların bir kısmını kurtarabilirsiniz.

 • Alıcılar: Bir siparişi başlatan ve tamamlamayan müşteriler
 • Mesaj türü: e-posta ve / veya SMS
 • Zamanlama: Siparişe başladıktan 1-2 saat sonra

Lütfen bu kampanyaları gönderdiğimizde, her zaman hem e-posta hem de SMS kullanmadığımızı unutmayın. Müşterinin yanıtına (oluşturulan siparişler ve abonelikten çıkma oranı) bağlı olarak yalnızca birini veya diğerini gönderebiliriz.

sipariş sistemi otopilot satış hizmeti 3 kampanya çeşidi

Kampanyaları Kendi İsteğinizce Ne Kadar Özelleştirebilirsiniz?

Herhangi bir kampanyada “Etkinleştir” tuşuna tıkladığınızda gördüğünüz mesajlar, müşterilerinize sunduğunuz promosyonlardan alınmıştır.

Ancak bunlar yalnızca önerilerdir, bu nedenle promosyonlar ve bu kampanyalarda kullandığınız metin üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

İyi bir kullanıcı deneyimi için, bu kampanyalardaki mesajların, kullanıcının sipariş ekranında gördükleriyle eşlenmiş (orada ne ise burada da o) olmasının önemli olduğunu unutmayın. Bu nedenle promosyonlarınızda kullandığınız görseller ve başlıklar otomatik olarak e-postalara da uygulanır.

Bu mesajların içeriğinin çoğunu özelleştirebilirken, değiştiremeyeceğiniz şey şablondur. Bu, seçilen kampanya mantığı ile yakın ilişki içinde satış için tasarlanmıştır. Temel olarak, platformun otopilot mantığını doğru bir şekilde yürütmesi için bazı şeylerin “yerinde kalması” gerekir.

Promosyon içermediği için hiçbir şeyi düzenleyemeyeceğiniz tek kampanya “alışveriş sepetinin terk edilmesi” kampanyasıdır. “İkinci siparişi teşvik et” ve “müşterileri yeniden etkileşime sok” kampanyaları için, mesajların düzenle düğmesine tıklarsanız, promosyonunuzun başlığını ve açıklamasını düzenleyebileceğiniz ve bunun yanı sıra kampanyada da değiştirecek bir ekrana yönlendirilirsiniz.

satın alma geçmişine dayalı akıllı satış

Amacınız markanıza odaklanmaksa ve daha yaratıcı olmanız gerekiyorsa, bu kampanyalar size uygun olmayabilir ve 3. taraf bir e-posta pazarlama sistemi kullanmayı düşünebilirsiniz (örneğin Sendgrid).

Otopilot Satış Hizmetinin Ücreti Nedir?

İyi haber şu ki, ücretli olan otopilot satış hizmeti ile ile sadece sonuç getirirse ödeme yaparsınız!

Yani yolladığınız e-posta veya SMS’ler sonucu hiç satış yoksa, bize de ödemeniz gereken ücret yok. Yani bu durumdaki riskinizi biz karşılıyoruz veya üstleniyoruz. (Satamama riskiniz, hizmet bedeli ödeyip gelir elde edememe riskiniz)

Öte yanda eğer sipariş alırsanız sipariş başına komisyon modeli ile sizi ücretlendiriyoruz.

Siparişi kabul etseniz, reddetseniz veya kaçırsanız da, otopilot programı sonucunda verilen her siparişin toplam değeri üzerinden sabit bir yüzde dönüşüm ücreti alıyoruz. Organik olarak veya diğer pazarlama çabalarının (Facebook ve benzeri) bir sonucu olarak ürettiğiniz siparişler bu ücrete tabi değildir. Güncel yüzde oranını öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Peki, “Otopilot programının bir sonucu olarak” ne anlama geliyor?

Anlam şudur: Otopilot satış mesajının (SMS veya e-posta) satın alma bağlantısına tıkladıktan sonra doğrudan verilen siparişler veya bir otopilot mesajının satın alma bağlantısına tıkladıktan sonra 24 saat içinde verilen siparişler (hangi bağlantıdan olursa olsun).

online sipariş - otomatik sms veya e-posta gönderin

Doğru Şekilde Ücretlendirilip Ücretlendirilmediğimi Nasıl Kontrol Edebilirim?

Müşterinin gelecekte vereceği veya geçmişte vereceği tüm siparişler için değil, yalnızca otopilot tarafından oluşturulan belirli bir sipariş için ücret ödersiniz. Siparişlerinizin listesini her zaman dışa aktarabilir ve otopilot tarafından hangi siparişin oluşturulduğunu, ne zaman, o müşterinin kim olduğunu görebilir ve isterseniz sipariş listesine dönebilir ve bu sırada ne olduğunu görmek için sipariş kimliğine dayalı özet alabilirsiniz.

Sorularınızı, görüşlerinizi, isteklerinizi her zaman bize iletebilirsiniz.

Butik İnternet Limited Şirketi müşterileri için her zaman yenilikçi hizmetler oluşturmak için çalışıyor!

sadece sonuçlara para ödeyin - satış yoksa ödeme de yok

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN

Sipariş Sistemi İlgimi Çekti, Süreç Nasıl İşliyor?