Restoran sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri menüdür. İyi bir menü bir dengeleme eylemidir. Çok fazla veya çok az menü öğeniz mi var? Yemekleriniz uygun şekilde fiyatlandırıldı mı? Menünüzün tutarlı bir teması var mı?

Menü boyutunuzu kontrol altında tutun. Örneğin beş sayfalık bir menü sunmak yerine, daha az sayıda yemek sunmayı ve gerçekten iyi yapmayı düşünün. İnsanların restoranınızın ne hakkında olduğunu bilmeleri gerekir. Menünüzü restoranınızın (rakiplerinden) benzersiz önerisiyle uyumlu tutun.

Odak eksikliği yüzünden, büyük menülerden sipariş alınması daha uzun sürer. Ayrıca daha fazla malzemeye ihtiyaç duyarlar. Menünüzde ne kadar çok öğe varsa, o kadar çok malzeme satın almanız gerekir.

Çok büyük bir menü daha uzun servis süreleri anlamına gelir. Aynı anda çok fazla farklı yemek pişirdiğinizde ve aynı tavalarda / fırınlarda aynı öğelerin yeterli olmadığı durumlarda, siparişleri gerçekleştirmek için daha fazla zaman harcarsınız. Her masaya servis sunulması daha uzun sürer ve bunları daha düşük bir oranda teslim edebilirsiniz.

Menünüzün düzenine odaklanın. Kolayca okunabilir mi?

Restoran menünüz için bazı ipuçları şunlardır:

En karlı öğelerinizi gruplandırın.

TL işareti kullanmayın.

Menünüz bir tur rehberi olsun. Bu, fotoğraflar ve / veya yaratıcı metinler aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Etkileyici bir menü oluşturmak için bir metin yazarı kiralamayı düşünün.

Menülerinizi temiz tutun – yani üzerinde yağ yok, yiyecek veya su lekesi olmasın. Aşınmış veya yırtılmış menülerden kurtulun.

Menünüzü ve fiyatlarınızı yılda en az bir kez güncelleyin.

Menünüzü popüler öğelerin etrafında oluşturun.

Personelinizin iyice eğitildiğinden ve menüyü ezberlediğinden emin olun.

Menünüzü websitenize koymayı ve bir cep telefonundan kolayca erişilebilir olmasını sağlamayı unutmayın.

Seyahat eden ve cep telefonlarını kullanan insanların, sunduklarınızı hızlı bir bakışta görebildikleri takdirde restoranınızı ziyaret etme olasılıkları daha yüksektir.

Umarım bu yaygın genel sorun hakkında temel fikir sahibi oldunuz.

Bu tür sorunları ve çözümlerini konuştuğumuz grubumuz var.

Restoran ve Cafe Dijital Pazarlama Facebook Grubu:

www.facebook.com/groups/restorancafepazarlama/

Sizin de katılımınızı ve etkileşiminizi bekleriz, teşekkürler.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN