Sosyal medya pazarlama, sohbet robotuna dayalı pazarlama ve canlı video yayınlama, şu anda dijital pazarlamada çok sıcak konular. Bununla birlikte, geçmişten gelen güvenilir e-posta hala yeni müşteriler edinmenin ve onları elde tutmanın en güçlü yollarından biridir.

Restoranınızda bir e-posta stratejisi yoksa, bir tane uygulamaya başlamak için en iyi zaman şu andır.

Araştırmalar, tüm satış artışının yaklaşık yüzde yirmisinin e-posta pazarlamasından kaynaklandığını gösteriyor. Çünkü insanlar aktif olarak fırsatlar ve indirimler arıyorlar.

Siz de işletme yöneticisi olarak, e-posta gelen kutularına mesaj göndererek ve kitlenize cazip teklifler yaparak bundan kolayca yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, e-posta çalışmalarınızı artırmanız için başka nedenler de var.

Neden 1: E-posta Kişiseldir.

Pazarlama uzmanları, abone listenizi bölümlere (segmentlere) ayırmanızı ve en çok ilgilendiklerine göre ayrı e-postalar göndermenizi önerir. Bu, her bir kişiye ilgi alanlarına ve hatta adlarına göre hitap etmenizi sağlar.

Örneğin, restoranınızın soğuk içecekler alanı ile ilgilenen abonelerin bir listeniz varsa, hizmetlerinizi iyileştirmeniz ile ilgili olarak işletmenizdeki yeni bir ticari buz makinesi, ticari buzdolabı veya gömme dondurucu hakkında e-posta gönderebilirsiniz. İlgileneceklerini bildiğiniz e-postalar göndererek etkileşimi yükseltebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Neden 2: E-posta Uygun Maliyetlidir.

TV veya sosyal medyada reklam verme gibi diğer pazarlama çabalarının aksine, e-posta pazarlaması son derece uygun maliyetlidir. E-posta göndermek için harcadığınız her TL için, daha yüksek etkileşim oranı nedeniyle büyük bir yatırım getirisi elde edersiniz.

E-posta ayrıca, diğer iletişim kanallarını kullanırken websitenize veya sosyal medya sayfalarınıza bağlantılar sağlayarak, normalde kitleniz tarafından kullanılamayacak takip / iletişim bilgileri sağlamanıza olanak tanır.

Neden 3: E-posta Eyleme Yöneliktir.

İnsanlar e-postaları genelde bir eylem adımı olarak görür. İnsanlar bir e-posta aldıklarında, bu konuda bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünürler. Ya e-postayı yanıtlar, iletir, çöp kutusuna veya istenmeyenler (spam) dizinine gönderir veya içindeki bir bağlantıyı tıklayarak açarlar.

Sizin için bir şey yapmalarını isteyerek ve e-postanın sonunda bir harekete geçirici mesaj ekleyerek bundan yararlanabilirsiniz.

Örneğin, abonelerinizden e-postalarını yararlı bulmaları durumunda, e-postalarını arkadaşlarına göndermelerini veya özel kuponlar veya indirim kodlarını kullanabilecekleri çevrimiçi sipariş sayfanıza yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Neden 4: E-posta Her Yerdedir.

Web’de gezinme veya sosyal medyada başkalarıyla bağlantı kurma işlemlerinden daha fazla kişi telefonlarında e-postalarını kontrol etmek için zaman harcıyor. Bu, neredeyse her zaman gelen kutularının içinde oldukları için daha fazla müşterinize ulaşmanızın daha kolay olduğu anlamına gelir.

Neden 5: E-posta Ölçülebilirdir.

Abonelerinize toplu e-postalar göndermenize izin veren ücretsiz veya ücretli olarak sunulan çok çeşitli e-posta pazarlama araçları vardır. Bu araçların birçok özelliği vardır, ancak en değerli olanlardan biri, e-postalarınızın ne kadar etkili olduğunu izleme yeteneğidir.

Örneğin, e-postalarınızı kimin açtığını, en sonuna kimin okuduğunu, hangi bağlantıların tıklandığını ve listenizden kimlerin aboneliğini kaldırdığını bilirsiniz. Bu, stratejinizi geliştirmek ve katılımı daha da artırmak için kullanabileceğiniz faydalı veriler sağlar.

Bu konuda sorularınız var mı? E-posta pazarlama kullanıyor musunuz? Aldığınız sonuçlardan memnun musunuz?

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN