Modern restoran teknolojisi sistemlerinin, özellikle günümüz ikliminde, restoran sahiplerine nasıl fayda sağlayabileceğine dair gerçekle birlikte, birçok restoran işletmecisinin zihninde kendilerini pekiştirmiş olan dört yaygın restoran teknolojisi efsanesini burada bulabilirsiniz.

Artık teknoloji, insan etkileşiminin yerini aldığı için restoran operasyonlarının önemli bir parçası haline geldi. Halk sağlığı krizi karşısında, teknoloji bir gereklilik haline geldi ve restoranların açık kalmasına yardımcı oldu.

Restoranların verimliliği korumanın, müşteri hizmetlerini iyileştirmenin ve çalışanların güvende ve mutlu olmasını sağlamanın yollarını bulması gerekir.

Teknoloji tüm bu alanlarda yardımcı olabilir. Aslında, restoran işletmecilerinin çoğu (yüzde 85 ve üzeri) restoran teknolojisinin iş verimliliğini artırdığını kabul ediyor. Restoran operasyonlarınıza otomasyon uygulamak, restoranınızın en hayati yönlerinin akıcı ve iyi organize edilmiş bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Teknolojinin restoran ortamındaki yaygınlığına rağmen, etkinliğiyle ilgili birçok yanlış anlama hala devam etmektedir.

Burada, birçok restoran işletmecisinin zihninde kendilerini pekiştirmiş olan dört yaygın restoran teknolojisi efsanesi ve modern, restoran teknolojisi sistemlerinin, özellikle günümüz ikliminde restoran sahiplerine ne kadar fayda sağlayabileceğine dair gerçek var.

Restoran teknolojisi çalışanların işlerini ortadan kaldırır

Restoran teknolojisi çalışanların işlerini ortadan kaldırır

Restoran operasyonlarını yönetmek için teknoloji uygulamak yeni bir şey değil. Envanteri, finansmanı, çalışanların takvimlerini ve daha fazlasını denetleyen yazılıma yatırım, restoran işletmecileri için bir norm haline geldi.

Restoran teknolojisinin işleri ortadan kaldırdığı şeklinde bilinen efsaneye gelince, restoranınız için yazılım kullanmak aslında iş yaratabilir ve çalışanların moralini artırabilir. Mükemmel bir örnek, online sipariş yazılımıdır.

Mevcut restoran kapanmalarının ışığında, online sipariş seçeneğine sahip olmak bir zorunluluktur. Bu, personelin siparişleri hazırlamasını ve teslim alma sırasında müşterilerle etkileşimde bulunmasını gerektiriyor, aslında online sipariş, bir restoranın yalnızca telefon görüşmeleri veya mekâna ziyaretler ile karşılaştırıldığında aldığı siparişlerin sayısını artırıyor.

Müşteri deneyiminin temeli olduğu için hizmet temelli endüstrisindeki insan etkileşimi asla değiştirilemez. Restoranlar bu salgından kurtuldukça bu durum ortadan kalkmayacak.

Şu anda teknoloji, çalışanların restoranlar yeniden açıldığında geri gelebilecekleri işlere sahip olmalarını sağlamaya yardımcı oluyor.

Restoran teknolojisi bilgisayar korsanlığına ve veri ihlallerine karşı hassastır

Restoran teknolojisi bilgisayar korsanlığına ve veri ihlallerine karşı hassastır

Çevrimiçi olarak daha fazla iş yapılması gerektiğinden, mevcut verilerde bir artış olacaktır. Ancak güvenlik ve veri ihlali riski tamamen kullanılan yazılım ve sistemlere bağlıdır.

Restoranlar yalnızca PCI uyumlu donanım ve tamamen şifrelenmiş kredi kartı okuyucuları olan işlemcileri kullanmalıdır.

Dolandırıcılık saldırılarını önlemeye yardımcı olmak için restoranların ödeme kartı bilgilerinin işlenmesini yöneten standartlara uyduklarından, satıcılarla ilişkili riskleri yönetebildiklerinden ve bir ihlal olması durumunda etkili bir müdahale planına sahip olduklarından emin olmaları gerekir.

Otomasyon, sanal zeka (AI) ve POS yazılımı gibi yeni teknolojiler, özel verilerin çevrimiçi suçlulardan daha iyi korunmasını sağlar.

Verilerinizi işlemek için doğru yazılımı kullanmak, müşteri verileriyle ilgili riskleri en aza indirecek, müşteri yolculuğuna daha az zorluk (direnç) katacak ve satın alma sürecinde erken sahtekarlık sorun noktalarını kapsayacaktır.

Tüm restoranların kendi mobil uygulamalarına ihtiyacı vardır

Restoran personelinin teknolojiyi kullanmak için teknoloji konusunda bilgili olması gerekir

Pek çok restoran teknolojisi platformu ve uygulaması, personelin sahip olduğu teknoloji deneyimi ne olursa olsun, sezgisel ve kolay kullanım için tasarlanmıştır.

Örneğin, POS yazılımı çok az BT bilgisi gerektirir veya hiç gerektirmez. Çalışanların zaten aşina oldukları iPhone, iPad veya tablet gibi teknolojileri kullandıkları için minimum eğitim süresi sağlar.

Küçük veya büyük restoranların hem perde önünde hem de perde arkasındaki operasyonlarda kullanması ve verimliliği artırması için çok kullanışlı bir araçtır.

Pek çok restoran sadece gel al ve paket servis işletmesi olmaya adapte oluyor, bu genellikle yeni sistemler öğrenmek anlamına gelebilir.

Çevrimiçi bir sipariş sistemine sahip olmak karmaşık olmak zorunda değildir. İşletmeniz doğru araçla kurulabilir ve hızlı bir şekilde çalışmaya hazır olabilir.

Restoran personelinin teknolojiyi kullanmak için teknoloji konusunda bilgili olması gerekir

Tüm restoranların kendi mobil uygulamalarına ihtiyacı vardır

Tek konumlu restoranlar, mobil uygulama (app) geliştirmekten büyük bir yatırım getirisi elde edemeyebilir.

Mobil uygulamalar, zincir hızlı yemek (fast food) veya hızlı günlük rutin yemek sunan restoranların büyük ölçüde yararlanabileceği harika bir müşteri deneyimi sağlayabilir. Ancak bu mobil uygulamaların maliyeti, daha küçük operasyonlar için avantajlarından ağır basabilir.

Neyse ki başka seçenekler de var.

Kendinize ait bir online sipariş platformu, restoranlara kendi kişiselleştirilmiş online vitrinleri ve bağlılık programları ve e-posta pazarlama yetenekleri gibi yerleşik pazarlama araçları sağlar. Bu, restoranların bir mobil uygulamanın engelleyici maliyeti olmadan müşterilere sorunsuz hizmet sunmasına olanak tanır.

Teknolojiye yatırım yapmaya devam edin

Mevcut iklim, restoran endüstrisindeki teknolojiye olan ihtiyacı daha da kanıtladı.

Teknolojiye yatırım yapmak zor olabilir, ancak faydaları ortadadır.

Teknoloji, restoran endüstrisinin bu halk sağlığı krizinden kurtulmasını sağlamada hayati bir rol oynayacaktır.

Teknoloji oyununuzu geliştirmek isteyen bir restoran işletmeciyseniz, şimdi tam zamanıdır.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN