QR menü, 2020 yılından itibaren popülerliği artan yeni nesil dijital menü veya temassız menü türüdür ve restoran cafe türü işletmelerde kullanımı artmaktadır.

Bu tür bir menü kullanarak işletmenizde kağıt veya plastik menü baskı maliyetlerini azaltmanız mümkündür. QR menüde ürünlerinizi dijital olarak gösterebilir ve özellikle dijital dünya ilgili müşterinizin memnuniyetini ve buna bağlı olarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal mesafe ve hijyen gibi konuların yoğun yaşandığı 2020 ve sonrası dünyada, sağlık açısından tek kullanımlık malzeme tercihi de giderek artmaktadır. Tabii bu tip malzemeleri kullanmak işletmenize ek maliyet demektir. Bu tip gereksiz maliyet yaratan kalemlerden biri de tek kullanımlık menüler ve bundan kurtulmanız mümkün.

QR menü uygulaması ile bu maliyetlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca işletme müşterilerinize kolay ve hızlı bir şekilde seçim yapma özgürlüğü ve kolaylığı sağlarsınız.

Müşterilerinizin en kısa zamanda QR menü ile tanışmalarını sağlayın. Böylece servis personelinin etkileşiminin en az olduğu bir tablo ortaya çıkar ve müşterileriniz kendi başlarına dijital menü kullanarak sipariş vermeleri mümkündür.

QR Menü veya Temassız Menü Temelde Nasıl Çalışır?

Dijital menü, müşterilerinize cep telefonlarından menünüze bakma konusunda yepyeni bir fırsat sunar. Kolay ve anlaşılır bir arayüz sayesinde, kayıt ve giriş yapmaya gerek kalmadan mevcut ürünlerinize ve açıklamalarına, kendi seçimlerini yapmalarına ve doğrudan telefonlarından sipariş verme fırsatı verir.

Bu tip bir karekod veya QR menünün en önemli özelliği hiçbir müşterinin mobil uygulama indirmek zorunda olmamasıdır. Menüyü görmek için uygulama indirtmek, çoğu müşterinin tercih etmeyeceği bir uygulama olur.

Temel adımlar şöyledir:

 • Müşteriniz mekanda kendi cep telefonunun kamerasını açar
 • İşletmede bulunduğu masada yer alan QR kodu (karekod) okutur
 • İşletmenizin dijital menüsünü kendi telefonundan inceler
 • Ürünleri seçer ve siparişini kendi verir

İşte bu kadar basit ve kolay bir süreçtir. Sonrasında servis görevliniz siparişi alır, onaylar ve işletme POS sisteminize yükler. Bu sipariş alma işlemi ile siparişleriniz hızlanır, bekleme süreleri kısalır. Daha hızlı ve kolay hizmet nedeni ile müşteri memnuniyetiniz artacaktır.

QR Menü - Temassız Menü - Dijital Menü İş Akışı

QR Menü veya Dijital Menü Temel Avantajları Nelerdir?

Dijital menü veya temassız menü sisteminin hem siz, hem servis personeliniz, hem de müşteriniz açısından birçok faydası vardır.

 • Müşteriniz zaman tasarrufu sağlar, daha az bekler.
 • Hizmet personelleriniz daha verimli çalışır.
 • Müşteriniz dilediği an menüyü görebilir, hemen sipariş verebilir.
 • Her zaman ürün ve fiyat açısından güncel menünüz olur.
 • Dijital menünüzü yönetim panelinden dilediğinizi gibi yönetin.
 • Düzenli fiziksel menü maliyetlerinden kurtulursunuz.
 • Beklemelere dayalı işgücü ve zaman kaybı ortadan kaldırın.
 • Daha az personel ile daha verimli hizmet verebilirsiniz.
 • Müşteri ve servis personeli arasında tartışma ortadan kalkar.
 • Sipariş sistemleri için donanım maliyetlerini en aza indirin.
 • Mekan dışında online dünyada satış potansiyeli sağlar.

Tüm bu avantajlara yüksek yatırım maliyetine katlanmadan sahip olmanız mümkündür.

Tek seferlik kurulum ücreti ve aylık barındırma / bakım ücretleri ile işletmenize uygun QR menü sistemi sahibi olabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin, size yol gösterelim, işletmenizin dijital dönüşümünde destek olalım.

Gıda müşterileri neden gerçek zamanlı sipariş sistemimizi seviyor?

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de işinizde memnun olursunuz. Hem onları, hem de sizi memnun edecek kullanışlı 7/24 çalışan çözüm sunuyoruz.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!