Herkes online oluyor, ancak herkes sistemin faydalarından yararlanamıyor- kabul etmesi zor, ama gerçek!

Müşterilerin mevcut talebini karşılamak için online sipariş ve teslimata dönmek sadece en son online sipariş sistemini mevcut restoran yazılımlarınız ile entegre etmek ile başlamaz, öncelikle sipariş sistemini kendi özellikleriyle hakkını vererek işletme içinde kullanmanız gerekir! Bu da işletme sahibi ve yöneticisi dışında, en azından bir veya birkaç personelinizi eğitmeyi gerektirebilir.

En büyük adım, personelinizi bu yeni teknolojiyi doğru şekilde nasıl kullanacağınız konusunda eğitmektir.

İster paket servisi siparişleri için satışlarınız yükseliyor olun, ister yeni sipariş almaya başlıyor olun- arka planda süreçleri oluşturmak ve kolaylaştırmak için biraz zaman harcamak, verimliliği artırmada ve maliyetleri en aza indirmede size büyük katkı sağlayacaktır.

Online siparişleri işleme alma deneyimi olmayan veya teknoloji dostu olmayan çalışanlar, tüm büyük operasyonel değişikliklerden bunalmış hissedebilirler. Bu, onları doğru şekilde eğiterek uyum sağlamalarına yardımcı olmanın tam zamanı demektir.

Personelinizi online sipariş teknolojisini yönetme konusunda eğitmek için en önemli 7 ipucunu burada anlatalım:

Net hedefler içeren bir online sipariş eğitim planı oluşturun

Net hedefler içeren bir eğitim planı oluşturun

Net ve kısa hedefler içeren bir eğitim planı oluşturmakla başlayın. Her çalışan için ulaşılabilir hedefler belirleyin, ancak bunları aşırı zorlamamaya dikkat edin.

Onları ertelemek istemezsiniz, özellikle de kendi paylarına düşen zorluklarla mücadele ederken. Restoranınız için nelerin işe yarayıp yaramadığını takip ederek planı özelleştirin. Bu, yeni altyapının başarılı bir şekilde uygulanması için en iyi planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Çalışma takvimlerine ve uygunluk durumlarına saygı gösterin. Yeni beceriyi öğrenmek için işte her hafta birkaç saat ayırmalarını isteyin ve kullanmayı planladığınız başlangıç yöntemini net bir şekilde özetleyin.

Gerekirse planınızı aşamalara ayırın ve her aşama için bir zaman sınırı belirleyin.

Eğitime başlarken bu zaman çizelgelerine sıkı sıkıya bağlı kalın.

Online sipariş platformunda çalışanlara sağlanan faydalar hakkında konuşun

Çalışanlara sağlanan faydalar hakkında konuşun

Daha önce de belirtildiği gibi, personelinizin ayakta kalmak için yönetim tarafından tasarlanan yeni yaklaşım ve stratejiler konusunda emin olması gerekir.

Yeni bir teknolojiye sahip olmanın tüm faydaları hakkında iletişim kurun. Yeni bütünleşmenin (entegrasyonun) faydaları konusunda heyecanlanacaklar ve eğitim başladığında tamamen zihinsel olarak hazır olacaklar.

Sadece yeni sürecin kuruluşa getireceği ivmelerden değil, aynı zamanda personelin bundan nasıl yararlanacağından da söz edin.

Çalışanlarınıza yeni online sipariş teknolojisinin hayatlarını nasıl kolaylaştıracağını, geliri nasıl sağlayacağını ve iş akışlarını kolaylaştıracağını tam olarak anlatın.

Bazı avantajlar arasında siparişler için daha az telefon görüşmesi süresi, daha hızlı ciro, daha mutlu müşteriler ve daha iyi ipuçları bulunabilir.

Yeni teknolojiyle pratik yapmanın, tüm sektör dijitalleştirme yolunu seçtiği için yalnızca deneyimlerine değer katacağını belirtmeyi unutmayın. Bu belki de kendi alanlarında büyümeleri için en iyi fırsattır.

Online sipariş için etkileşimli demolar ekleyin

Etkileşimli demolar ekleyin

Bir şeyi öğretmenin en iyi yolu, personelinize canlı demolar sağlamak ve onlara çevrimiçi sipariş sistemi sağlayıcınızın sunduğu denemelere erişim sağlamaktır.

En başından sonuna kadar çevrimiçi sipariş sürecini gösterin. Onlara çevrimiçi siparişler, özelleştirmeler, kişiselleştirilmiş teklifler, analizler ve tabii ki teslimat izleyicileri hakkında bilmeleri gereken her şeyi gösterin.

Görseller ve etkileşimli içerik aracılığıyla büyük resmi görmelerine yardımcı olun. Mümkünse, deneme hesabına erişim izni verin, böylece kendi hızlarında pratik yapabilirler, hatta çalışma saatlerini bildirebilirler.

Rol yapma oturumları düzenleyin

Eğlenceli aktiviteler, eğitim planınızın bir parçası olmalıdır ve siparişlerin nasıl verildiği ve bunları verimli bir şekilde nasıl tamamlayacağınız konusunda canlı uygulama oturumları düzenlemek, birçok aktivite tasarlayabileceğiniz eğlenceli bir fikirdir.

Çalışanlarınızın çevrimiçi sipariş sistemine giriş yapmasına ve müşteriymiş gibi test siparişleri vermesine izin verin. Onlardan basit siparişler, özel siparişler vermelerini, özel notlar veya öneriler eklemelerini vb. isteyin.

Bir kullanıcının bakış açısından sistemin nasıl göründüğü ve hissettiği konusunda uygulamalı deneyim kazanmalarına izin verin.

Çevrimiçi sipariş platformundaki müşteri yolculuğunu bilmek, personelinizin süreç boyunca müşterilerinize rehberlik etmesine de yardımcı olacaktır. Tüm özelleştirilebilir özelliklerden yararlanabilmeleri için test siparişlerini özelleştirmelerini isteyin.

Online siparişte farklı duraklar için özel oturumlar düzenleyin

Farklı duraklar için özel oturumlar düzenleyin

En iyi eğitmen, her bir ekip üyesi için aynı eğitim stilini kullanmaz. Personelinize online sipariş teknolojinizin temelleri hakkında eğitim verdikten sonra, sonraki adım grubu farklı kategorilere ayırmaktır. Bu çeşitlendirilmiş segmentleri işleriyle en alakalı şeyler konusunda eğitin.

Örneğin, yapmanız gerekebilir:

Yeni sistemle ilgili endişelerini ve zorluklarını dile getirmeleri için onları cesaretlendirin ve etkili çözümlerde onlara yardımcı olun. Her çalışana departmanlarıyla ilgili soruları cevaplayan bir hazır metin dosyası sağlayın.

Örneğin, hazırlık süresi, siparişin nasıl iptal edileceği, sipariş verdikten sonra özel ipuçlarının nasıl ekleneceği, teslimat sürücüsünün takibi vb.

Özel eğitim seanslarının amacı, her çalışanın online sipariş teknolojinizi kısa bir şekilde anlarken, aynı zamanda bireysel bölümlerinin ve rollerinin tüm ayrıntılarını bilmelerini sağlamaktır.

Onlara işletme içi siparişler ile çevrimiçi siparişleri nasıl ayırt edeceklerini öğretin

Onlara işletme içi siparişler ile çevrimiçi siparişleri nasıl ayırt edeceklerini öğretin

İşletme içi siparişler ile online siparişler arasında ayrım yapmak, özellikle siparişler zirve yaptığında çok önemlidir.

Çok uzun süre beklemekten dolayı öfkesi artmış ve kötü deneyim yaşayan kızgın bir müşteri istemezsiniz.

Çoğu durumda, sipariş yazıcınız bu görevi otomatik olarak gerçekleştirebilmelidir.

Bununla birlikte, böyle bir sistem yoksa, basit bir manuel sistem oluşturun.

Örnek: Yemek siparişleri için renkli bir fosforlu kalem kullanmak gibi ve bunu personelinize açıklayın.

Sipariş sistemi için takip eğitimleri düzenleyin

Takip eğitimleri düzenleyin

Eğitiminiz, ihtiyacınız olan her şeyi öğretmekle bitmiyor. Öğrenme süreci, lansman tarihinin çok ötesinde devam ediyor. Devam eğitimleri yapmak, eğitiminizin işe yarayıp yaramadığını görmek için çok önemlidir. Takip seansları her hafta veya iki haftada bir düzenlenebilir.

Bu oturumlar tüm personel üyelerinizin aktif katılımını içermelidir. Geri bildirimlerini alın ve sistemle ilgili zorlukları ele alın. Bırakın soru sorsunlar ve etkili çözümler bulmalarına yardımcı olun.

Personeliniz arasında olumlu bir problem çözme tutumu oluşturun ve bu takip seanslarıyla enerjilerini artırın.

Online sipariş teknolojisi çok uzun süre kalacak bir teknolojidir.

Restoranınız için online sipariş sistemlerinizi ayarlayın ve personelinizi doğru şekilde eğiterek bundan en iyi şekilde yararlanın.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN