Forbes dergisine göre, restoran sahiplerinin neredeyse yüzde yüzü gelecek yıl Facebook’ta bir varlığa sahip olmayı planladıklarını söylediği için, Facebook işletme sayfasında kurulacak bir sipariş sistemi, restoran veya cafe işletmesi için önümüzdeki yıl yapılacak en büyük teknoloji sıçramalarından biri olabilir.

Yani bir restoranınız ve bir Facebook işletme sayfanız varsa, bu sizin için harika bir haber!

Facebook, her geçen gün sayısı artan 2,7 milyar aktif kullanıcısı ile dünya çapındaki en büyük sosyal ağdır. İnsanlar Facebook’u on yıldan fazla bir süredir arkadaşlarıyla ve aileleriyle bağlantı kurmak için kullanıyor ve günümüzün sosyal mesafeli dünyasında, bariz nedenlerden ötürü önemi ve kullanımı on kat arttı.

Bu nedenle şaşırtıcı olmayan şekilde, bu platform aynı zamanda reklam vermek ve işletmeyi tanıtmak için kullanışlı bir araç olarak ortaya çıktı ve Facebook verilerine göre platform kullanıcılarının %57’sinden fazlası ürün ve hizmetleri doğrudan işletmelerin sayfalarından satın alıyorlar veya satın almak için talepte bulunuyorlar.

Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler (markalar), Facebook’tan yararlanıyor ve her zamankinden daha fazla müşteri çekmek için hizmetlerini tanıtıyor. Facebook, işletmelerin hedeflenen kitleye ulaşmasını ve onları sadık müşterilere dönüştürmesini sağlıyor.

Bununla birlikte, sosyal medyada bir işletme sayfasına sahip olmak, özel bir web sitesine sahip olmaya benzerdir. Dolayısıyla, bir restoranınız varsa ve dijital operasyonlarınıza ilave olarak başka bir gelir akışı eklemek istiyorsanız, Facebook sayfanızda yer alacak bir online sipariş aracını (yazılımını) etkinleştirmek iyi bir karar olacaktır.

Facebook Online Sipariş Sistemi

Facebook’ta online yemek siparişi sistemini neden kullanmalısınız? Sizin için ne var?

Kısaca: Kullanıcı deneyimini bozmadan üstün yemek siparişi

Facebook, etkileşim ve ilgi çekici içerik yoluyla potansiyel müşterileri ve yeni takipçileri restoran sayfanıza çekmenize yardımcı olur. Dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü web sitesi olan platform, yiyeceklerinizi sıcak nefis kekler gibi satmanıza katkıda bulunabilir.

Facebook online yemek siparişi sistemi, kullanıcıların uygulamanın kendisinde (başka bir yere gitmeden) online yemek sipariş etmesine olanak tanır. Bu, kullanıcıların yemek sipariş etmek için Facebook’tan ayrılmak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor (daha iyi kullanıcı deneyimi).

  • Basit, kısa ve hızlı ödeme süreci:

Çevrimiçi alışveriş sepetinden çıkan insanların %40’ından fazlasının hantal / sorunlu bir ödeme süreci nedeniyle olduğunu biliyor musunuz? Güvenilir ödeme yöntemleriyle desteklenmiş tek adımda kolay gezinme, insanların sizden satın almalarını sağlar.

Facebook, online yemek siparişi verme yolunu kısalttı. İnsanlar fazla zaman kaybetmeden birkaç tıklama ile hızlı ve kolayca yemek sipariş edebilir.

  • Göz atması ve gezinmesi kolay menü:

Menü, herhangi bir restoran işletmesinin kalbidir. Facebook’ta online sipariş sistemi, menüye dinamik olarak yemek seçenekleri eklemenizi sağlar.

Sistemin kullanıcı arayüzü müşteriler için ilgi çekicidir. Restoran sahipleri, bir kullanıcının (müşterinin) çevrimiçi sipariş deneyimini etkilemeden hareket halindeyken yemek seçenekleri ekleyebilir, kaldırabilir veya güncelleyebilir.

Her gün, haftalık, iki haftada bir ve benzeri sıklıkta, menüde farklı öğeler ayarlayabilirsiniz.

  • Doğrudan Promosyonlar:

İşletmenizin Facebook sayfasından sipariş veren müşteri, bunu platformdaki bağlantıları, yani dijital çevresi ile paylaşılır. Platform ayrıca müşterilerden işletme ile olan deneyimleri hakkında geri bildirim bırakmalarını da ister.

Bu, doğal olarak restoranınıza erişimi artırır ve müşteriler arasında restoranınıza yönelik daha fazla ilgi yaratır.

  • “Yemek Siparişi Ver” düğmesiyle dönüşümü artırın:

Özel bir kebap tabağının çarpıcı bir görüntüsüne 5000 beğeni, 200 yorum ve 50 paylaşım?

Restoranınız yemek severlerin ilgisini çekme konusunda harika bir iş çıkarıyor olabilir, ancak aynı zamanda insanları bir sonraki adımı atmaya ve yemek sipariş etmeye teşvik etmeniz veya daha çok ikna etmeniz gerekir.

Facebook’ta sekme olarak yer alabilecek “Menüyü Gör ve Sipariş Ver” tuşu, sosyal medya deneyimlerinden ayrılmadan sipariş vermelerine olanak tanır.

Bir Facebook kullanıcısının açlık ihtiyacını gidermek için yapması gereken tek şey, restoran sayfasındaki “Şimdi Sipariş Ver” tuşunu tıklamaktır ve sonrası da kolay gelir.

Sipariş verme yolculuğu ne kadar kısa olursa, o kadar iyi satışlar bekleyebilirsiniz!

Yemek Sipariş Sistemi Facebook Sayfasında Kullanımı – Mini Demo

Size sunduğumuz online sipariş sisteminin Facebook sayfası entegrasyonu nasıl görünüyor?

Bu konuda daha önce şu yazımızı ve mini demo videosunu yayınlamıştık.

Tıklayıp görebilirsiniz.

Müşteriniz Facebook işletme sayfanızdan nasıl online yemek siparişi verir?

Sosyal Medya Online Yemek Sipariş Sistemi

Facebook’u Şirketimizin Size Sunduğu Sipariş Sistemi ile Bütünleştirin

Butik İnternet Limited, restoranlar için tasarlanmış online sipariş sistemlerinin lider sağlayıcılarından biridir. Platform, restoran taleplerinize uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış online sipariş sistemleri sağlar. Şirketimizin en güncel tekliflerinden biri Facebook üzerinden online sipariş sistemidir.

Müşterileriniz herhangi bir yemek uygulamasına geçmek zorunda kalmadan doğrudan işletme Facebook sayfasından sipariş verebilir. En iyi yanı, profesyonel bir yazılım geliştiricinin yardımına bile ihtiyacınız olmamasıdır.

Hızlı ve kolay bir kurulum süreci ile dakikalar içinde Facebook üzerinden siparişleri kabul etmeye başlayabilirsiniz!

Butik İnternet Ltd. Şirketi, yemeğinizi daha geniş bir kitleye sunmanıza katkıda bulunur. İnsanlar Facebook’un sipariş verme aracıyla mobil iken, yani hareket halindeyken yemek sipariş edebilir. Bu, daha yüksek bir dönüşüm oranı ve daha yüksek bir ortalama sipariş değeri sağlar.

Dijital devrim, hayatlarımızı nasıl yaşadığımızı değiştiriyor. Her büyüklükteki restoran, oyunun zirvesinde kalmak için sosyal medya teknolojilerinden yararlanmaya devam ediyor.

Facebook artık sadece bir tanıtım aracı değil. Restoranlar, katlanarak büyümek, müşterilere daha iyi hizmet vermek ve her zamankinden daha fazla rekabetçi olmak için Facebook üzerine kurulacak online sipariş sisteminden yararlanabilir.

Soru, görüş ve yorumlarınızı bekleriz, hayırlı kazançlı günler dileriz.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN

Gıda müşterileri neden gerçek zamanlı sipariş sistemimizi seviyor?

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de işinizde memnun olursunuz. Hem onları, hem de sizi memnun edecek kullanışlı 7/24 çalışan çözüm sunuyoruz.