Bir zamanlar telefonla sipariş vermek müşteriler için kolaydı ama artık neredeyse kimsenin telefonla uzun konuşmaya vakti yok.

İnsanlar metni sese tercih ediyor. İlerde eninde sonunda, telefonla sipariş vermenin çok azalacağı, hatta ortadan kalkacağı bir zaman görmeyi bekleyebiliriz.

Bizim için online sipariş yemek sipariş etmeyi çok daha kolaylaştırdı, en sevdiğimiz yemeği ayağımıza getirdi- sadece birkaç tıklama ile.

Yıllar geçtikçe, teknoloji daha iyi bir kullanıcı (müşteri) deneyimini garanti etme yarışını körükledi.

Günlük görevlerimizi gerçekleştirmeyi kolaylaştırmak için büyük çaba harcanmaktadır. Ve belki de bazı şeylerin diğerlerinden daha iyi satılmasının nedeni budur.

Ve ne zaman bir iyileştirme veya daha iyisini yapmak için kalan alanın çok az olduğu bir konuma ulaştığımızı düşünürsek düşünelim, teknoloji sınırları tekrar zorluyor ve bize daha uygun ve kullanışlı bir şey getiriyor.

Görünüşe göre, daha iyi bir hizmet sağlamak için sürekli olarak sınırlarını zorlayan işletmeler (markalar) daha başarılı oluyor.

Tüketicileri yeni bir teknolojiyi benimsemeye ikna etmek söz konusu olduğunda, hiçbir şey, herhangi bir şeyi onlar için kullanışlı hale getirmekten daha iyi sonuç vermez.

Online sipariş, bu kadar büyük bir kolaylık düzeyine ulaştı. İşlerin bizim yolumuzda ilerlemesini ve online siparişin bu şekilde çalışmasını gerçekten seviyoruz- tam da mobil cihazımızdaki düğmelere basış şeklimizde olduğu gibi.

Tamamen kendimiz uygun olduğunda, kendimiz için tanıdık bir yerin rahatlığında ve keyfini çıkarırken ve kendi zamanımızın belirlediğimiz uygun anlarında sipariş veriyoruz.

Online Sipariş Yükselmeye Devam Ediyor

Yoğun saatlerde fazladan 5-6 dakikadan tasarruf edebilir misiniz?

Telefonu almamız, çevirmemiz, menüyü okumamız, siparişi söylememiz ve siparişin onaylanmasını beklememiz 5-6 dakikadan fazla sürüyor.

Yoğun saatlerde, yalnızca telefonla sipariş alan özel bir personelinizin olması gerekir ve yine de müşterileriniz yoğun telefon hatları nedeniyle beklemek zorunda kalır.

Bu nedenle, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için “ön sipariş”, sahip olunması gereken bir online sipariş özelliğidir. Müşterilerinizi yoğun saatlerde sipariş verme zahmetinden kurtaracaktır.

Telefonla konuşmak, siparişi yazmaktan restoran tarafında not almaya kadar, zaman alır. Sürece dahil olan birçok değişken var. Çoğu zaman, iletişim kanalı anlama ve anlaşılma açısından çok berrak ve sorunsuz değildir. Düşük sinyal gücü veya gürültülü ortam, yanlış bilgilerin aktarılmasına ve dolayısıyla yanlış siparişlere neden olabilir.

Çok fazla israf edilmiş kaynak söz konusudur

Bu iletişim sürecinde herhangi bir yanlış bilgi oluştuğunu düşünelim ve müşteri, sipariş ettiğinden tamamen farklı bir şey alabilir. Müşteri teslimatınızı (paket servis) alacak ve yine de memnun olmayacaktır. Ve bunun da ötesinde, doğru sipariş için başka bir teslimat (paket servis) ayarlamak için fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Güvenli ödeme arayüzleri ile online ödeme mümkün:

Güvenli olmayan bir telefon hattı üzerinden gizli kredi kartı bilgilerini ifşa etmek her zaman büyük bir hatadır. Telefonla sipariş söz konusu olduğunda ödeme seçenekleri sınırlıdır. Müşterilerin hassas kredi kartı bilgilerini kayıtlarında güvenli bir şekilde saklamak restoranlar için her zaman büyük bir baş ağrısıdır.

İyi bir deneyim ve müşteri her zaman sizinle birlikte:

Online sipariş, müşterinin menüyü keşfetmesi için yeterli zaman sağlar. Müşteriler satın almadan önce menüye bakabilir ve açıklamaları iyice okuyabilirler. Onlar için bu hoş karşıladıkları bir değişikliktir, artık siparişi aceleye getirmeye gerek kalmamıştır. Sosyal medya platformları ve arama motorlarındaki insanların değerlendirme ve yorumları ile restoranı online olarak kontrol edebilirler.

Online olduğunda, müşteri herhangi bir teklif veya indirim hakkında daha iyi bilgilendirilir. Ayrıca rekabetçi ve güncel fiyatlandırma ve birçok ürün arasından seçim yapma seçeneği bekleyebilir.

Online Sipariş Telefonla Var Olmaya Devam Ediyor

Sonuç:

Telefonla sipariş sizin işletmeniz için iyi çalışıyorsa ne güzel, adınıza sevindik, ancak telefonla sipariş azalan eğri (talep) üzerindedir ve tüm paranızı buna harcamak istemezsiniz. Restoranınız için online sipariş sistemine yatırım yapmak ve müşterilerin (en azından dijital olan ve sayıları her geçen gün artanların) ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak akıllıca bir seçimdir.

Bu nedenle, yalnızca çevrimdışı kanala (örneğin telefon) güvenmeyin, yaptığınızdan daha fazlasını yapabilmek ve karşılamadığınız müşteri isteklerinden birini sunar hale gelmek için kanatlarınızı açın ve yemek servisiniz için online sipariş sisteminin potansiyelinden yararlanın.

Daha fazla soru için bize (Butik İnternet Limited) iletişim sayfamızdan veya sitemizdeki sohbet eklentisinden ulaşabilirsiniz. Size restoranınız için online sipariş sistemimizin ücretsiz bir deneme sürümünü sağlamaktan memnuniyet duyarız.

NOT:

Tabii 2020 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan salgın sürecinde, ilave nedenler olarak, sağlık ve güvenlik de bu nedenlere eklenmiştir. Ayrıca işletmelerin zorunlu kapalı olmalarının istenebildiği bu tür ortamda, online sipariş bazı işletmelerin ayakta kalmasını sağlayan tek ana yoldur.

Gıda müşterileri neden gerçek zamanlı sipariş sistemimizi seviyor?

Müşterilerinizi memnun ederseniz siz de işinizde memnun olursunuz. Hem onları, hem de sizi memnun edecek kullanışlı 7/24 çalışan çözüm sunuyoruz.

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN