Günümüzde insanlar bir anlamda dijital göçebelerdir. Dijital bir yaşam sürmeyi seviyoruz ve ihtiyacımız olan her şey bir tık uzağımızda olmalı.

Restoran endüstrisi bunun bir istisnası değildir.

Bugün, ülkemizdeki insanların büyük çoğunluğunun internetten yemek siparişi vermesini sağladığı teknoloji, restoranların pandemi zamanında bile ayakta kalmalarına ve gelir elde etmelerine katkı sağlamıştır. Sadece buna dayalı hayatını sürdüren işletmeler bile vardır.

Ama restoranların da ileri tarihli (daha sonrası için) sipariş ile yemek satabileceğini biliyor musunuz? Aslında, online sipariş, paket servis ve gel al hizmetleri için ön sipariş veya ileri tarihli (daha sonrası için) sipariş özelliklerinden yararlanan işletmeler, siparişlerinde %15’e kadar artış bildiriyor.

Ön sipariş veya ileri tarihli yemek siparişi, uzun kuyruklarda beklemekten hoşlanmayan, zaman kaybetmeyi sevmeyen ve kapılarının önünde yemek tesliminin rahatlığını tercih eden müşterilere hizmet vermenizi sağlar.

Ön sipariş özelliğine sahip online bir sipariş sistemi, restoranların ileri zamanlı siparişleri yakalamasına, kısa sürede daha fazla müşteriye hizmet vermesine ve kârı artırmasına yardımcı olur.

Tabii ki yalnızca online sipariş sisteminizde bu özellik varsa ve web sitenize müşterilerinizin kullanması için ‘İleri Tarihli Sipariş Ver‘ özelliği ve seçeneği eklenirse.

Hızlıca ilerleyelim ve restoranların satışları artırmak için daha sonrası için sipariş ver özelliğinden nasıl yararlanabileceklerini temelde inceleyelim.

Ortalama Sipariş Boyutunu Artırın

Dokunulmamış Müşteri Grubunu Yakalayın

Daha önce yeterince umursanmamış veya dokunulmamış müşteri segmentine hitap edebilirsiniz.

  • Şirket çalışanları
  • Grup etkinlikleri düzenleyenler (toplantı, parti, buluşma günü ve benzeri)
  • Çalışma grupları
  • Anaokulları

Üzerinde düşünürseniz bu liste bitmek bilmiyor.

Online sipariş ile tüm bu insanlara ve ötesine, mahallenizdeki veya sonraki mahalledeki ve birkaç kilometre ötedeki insanlara tek bir dokunuşla ulaşabilirsiniz.

Şimdi ileri tarihli / daha sonrası için sipariş verme esnekliğini ekleyin ve birçok aday müşteriler (henüz müşteriniz olmamış, ama sunduğunuz ürün / hizmet ilgili insanlar) kazandınız.

Online sipariş sisteminize İleri Tarihli veya Daha Sonrası İçin Sipariş Ver seçeneğini eklemek, zaman baskısı olan müşterilerin akıllı cihazlarındaki birkaç düğmeyi tıklatarak paket servis ve gel al yemeklerini önceden sipariş etmelerini sağlayabilir.

Ortalama Sipariş Boyutunu Artırın

Vaktinden önce sipariş verebilmek ve beklemek zorunda kalmadan paket servis istemek / yemek yiyebilmek, Y kuşağını (1980- 1999 yılları arasında doğanlar) daha fazlasını keşfetmeye ve daha fazla sipariş vermeye teşvik ediyor.

Müşteriler, ileri tarihli sipariş verdiklerinde siparişleri için acele etme gereği duymazlar.

Etrafındaki insanlarla siparişleri tartışmak, farklı menü seçeneklerini keşfetmek ve çoğu zaman planlanandan daha fazlasını yerleştirmek için bolca zaman harcarlar.

Bu aynı zamanda restoranlara, online sipariş sistemi kullanıcılarını (müşterileri) daha fazlasını siparişe eklemeye teşvik etmek için, en çok satanlarının yanında daha fazlasını satmaları veya sipariş sürecinde yan ürünler önermeleri için geniş fırsatlar sunar.

Operasyonları Kolaylaştırın

Öğle yemeği için kaç öğün hazırlamanız gerektiğini ve ne kadara mal olacağını bilmek ne kadar harika olurdu.

En önemlisi, bir günde elde edeceğiniz gelirin yaklaşık rakamını elde edebilirsiniz! Ön sipariş / İleri tarihli sipariş teknolojisinin büyüsü budur.

Çalışanlarınızın mutfak operasyonlarını kolaylaştırmasına, envanteri etkin bir şekilde yönetmesine ve gelen ön siparişlere göre tam olarak ne hazırlayacaklarını bildiklerinden teslimat verimliliğini artırmalarına yardımcı olur.

Buna ek olarak, doğru bir sipariş sayımına sahip olmak, işletme ekibine siparişleri zamana göre mutfaktan iletmek için yeterli süre verir.

Bu, şeflerin müşterilerin yemeklerini son dakikada hazırlamak için herhangi bir baskı altında olmayacağı anlamına gelir.

Operasyonları Kolaylaştırın

Fikir veren temel faydaları gördünüz. Öyleyse ne bekliyorsunuz?

Restoran web sitenizi veya uygulamanızı kısa sürede işlevsel olarak yükseltin ve Butik İnternet Limited gibi teknoloji ortağı şirketinizden, müşterileriniz için “İleri Tarihli Sipariş Ver” veya ”Ön Sipariş Ver” özelliğini en kısa sürede isteyin.

Bu küçük değişiklik, işletmenizin gelir hanesinde, elbette olumlu olarak, büyük fark yaratabilir!

Restoranlar ve Cafeler İçin Online Yemek Siparişi ve Teslim Sistemi

Tek Çözümde Müşterilerinize Gel Al, Teslimat, Ön Sipariş ve Masa Rezerve Etmeyi İçeren Online Sipariş Sistemi Sunun

DEMOMUZU GÖRÜN

Restoran Cafe Lokanta Facebook Grubumuza Katılın

Restoran Cafe Lokanta Sektöründe İşletme Sahibi veya Yöneticisi İseniz, Özellikle Yeni Müşteri Edinme ve Var Olan Müşteri Sadakatini Artırma Konularında Yeni Dijital Teknolojileri ve Stratejileri Bu Grupta Öğretiyoruz. Sizi de Bekleriz!

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN