Sipariş sistemimiz başarısını birçok restoran tipi işletmede kanıtlamış bir sistemdir.

Bununla birlikte, sipariş sistemi, işletmeniz için gerekli araçlar çantanızda yer alan bir dijital araçtır.

Temel hatalar yaparsanız, yani hakkını vererek kullanmazsanız, beklediğiniz faydalar ortaya çıkmayabilir.

En temel denklem şudur: Ziyaretçi + Dönüşüm = Satış

Yapabileceğiniz en temel hatalar şunlar olabilir:

  • Sipariş sistemine ziyaretçi oluşturmamak: Aynı fiziksel mekanınız gibi, online sipariş sistemine ziyaretçi (kullanıcı) oluşturmak için çaba harcamazsanız, susuz kalan çiçek gibi solar, gelişemez. Yeni kurduğunuz sistemi, potansiyel ve mevcut müşterilerinize tanıtmalısınız (hem ilan dağıtmak gibi geleneksel, hem de Facebook sayfanızda paylaşmak gibi dijital pazarlama yöntemlerini kullanmalısınız.
  • Sipariş sisteminin dönüşüm oranını umursamamak: Sisteme oluşturduğunuz ziyaretçilerin sipariş veren müşterilere dönüşmesi için gerekenleri yapmalısınız (web sitenizde içeriğiniz, web sitenizin hızı, menünüz ve resimli / açıklamalı ürünleriniz, müşteri gruplarına özel teklifleriniz vb).
  • Sipariş sisteminin temel bilgisini / eğitimini vermemek: Müşterilerinizin ve çalışanlarınızın bir kısmı (hepsi değil), bu tür bir sistemin nasıl kullanılacağı konusunda temel eğitime ihtiyaç duyabilir. Bunu birkaç dakikada veya sitenizde paylaşacağınız birkaç foto ve metinle temel olarak yapabilirsiniz. Özellikle ilk uyum aşamasında umursamanız gereken bir konudur.
  • Müşterileri sipariş sisteminizi kullanmaları için teşvik etmemek: Eğer potansiyel veya var olan müşterilerinizi teşvik etmezseniz, uyum ve kullanım oranlarınız olması gerekenden düşük kalacaktır. Bu sistemin hem siz, hem de müşterileriniz için sağlayacağı faydaları düşünerek, onları sisteme girip istediğiniz gibi kullanmaları için teşvik etmelisiniz.
  • Sipariş sistemi raporlarını umursamayıp iyileştirmeler yapmamak: Sistem düzenli ve anlık olarak raporlar üretmektedir. Bu raporları inceleyerek nerede eksik veya yanlışlarınız olduğunu görebilir, gerekli düzeltmeler için eylemler belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu anlık değil, sürekli bir yolculuktur.
online sipariş sistemi - butik internet limited şirketi