Online işletmeler için site hızının neden önemli olduğunun en hızlı özeti şudur:

daha hızlı web sitesi = daha iyi kullanıcı deneyimi (UX) = daha fazla dönüşüm (sipariş / satış)

İnternet bağlantı hızları artıyor. İnsanlar her zamankinden daha sabırsız.

Çevrimiçi rekabet etmek istiyorsanız web siteniz hızlı yüklenmelidir. Ve bunun ölçütleri vardır, örneğin Google sayfa hızı aracında görebilirsiniz.

Pek çok insan bu farkındalığa yeni uyanıyor. Bunun en büyük nedeni, Google’ın 2020 yılında Temel Web Vazgeçilmezleri (Core Web Vitals) puanının web siteleri için bir sıralama sinyali olacağını 2020 yılında duyurmasıdır. 2021 yılında uygulamaya başlayacaktır.

Ancak site hızı, en az 10 yıldır başarı için çok önemli bir faktör olmuştur.

Neyse ki, çoğu işletme hala bu gerçek üzerinde umursamaz şekilde yattığı için, web sitenizin yüklenme süresini iyileştirerek büyük bir avantaj elde edebilirsiniz.

Bunu, çeşitli teknikler uygulayarak ve birden çok araç kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz. Ancak bunu doğru yapmak için çok zaman, çaba ve teknik beceri gerekir.

Diğer tarafta, size sunduğumuz SOW (satış optimize web sitesini) kullanabilirsiniz.

Ancak SOW yerine kendi daha yavaş web sitenizi kullanacaksanız, ayrı bir hizmet olarak site hızlandırma hizmetimiz var, size sunabiliriz. Tüm site hızı sorunlarınızı bu yazılım kurulduktan sonra 5 dakika içinde çözebilirsiniz. Hızlıdır, kolaydır ve kodlama gerektirmez. Bu hizmetimizi risksiz bir şekilde başlangıçta ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Seçiminiz ne olursa olsun, site hızı ilgilenmeniz gereken bir şeydir. Ve bunu daha sonra değil daha erken yapmalısınız.

temel web vazgeçilmezleri - Google sayfa deneyimi değerlendirmesi

Açıklayıcı Not:

Temel Web Vazgeçilmezleri, Google’ın bir internet sitesinde, son kullanıcı deneyimi açısından önemli olduğunu düşündüğü bir takım özel teknik faktörlerdir. Google’ın genel sayfa deneyimi değerlendirmesinin bir parçasıdır.

Daha öncekilere ilave olarak, 3 özel sayfa hızı ve kullanıcı etkileşimi ölçümlerinden oluşuyor. (LCP, FID, CLS) Bu ölçümlerin web siteniz için ne olduğunu Google sayfa hızı test adresinde görebilirsiniz. Adres: Google Sayfa Hızı İçgörüleri

Sayfa deneyimi puanınızın en büyük bölümünü oluşturacağını öngörmekteyiz, 2021 yılı içinde uygulanması sonrası daha net göreceğiz.