Piyasada sunulan online yemek siparişi yazılımları tipik olarak aşağıdaki iki kurulum modelinden birine sahiptir. Bizim size sunduğumuz sipariş sistemi bulut tabanlı modeldir:

Bulut tabanlı model:

Yazılımı barındırma ve yönetme sorumluluğu satıcıya aittir ve yazılıma bir tarayıcı veya mobil / web / masaüstü uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Yazılımın kurulumu, geliştirilmesi, onarımı ve bakımı ile uğraşmak istemeyenler için idealdir.

Yazılımı hizmet şeklinde almış olursunuz.

Bununla birlikte, bulut tabanlı yazılımlar genellikle birden fazla sınırlamaya sahip olabilir ve istediğiniz her şeyi özelleştirmek zor olduğunda nispeten daha az esnektir.

Bu seçenek, ülke çapında çok fazla online trafiğe sahip olmayan ve online yemek sipariş dünyasına ayak uydurmak isteyen küçük ve orta ölçekli restoranlar ve kafeler için daha iyi bir seçenek olabilir.

İşletme içinde olma modeli:

Yazılımı barındırma ve yönetme sorumluluğu restorana aittir, bu nedenle bu tür araçları kullanmak için yeterli teknik bilgiye ve biraz BT altyapısına (bir sunucu veya bulut barındırma aboneliği gibi) ihtiyacınız olacaktır.

Açık kaynaklı araçlar bu kategoriye girer ve benzersiz gereksinimlerinize göre ayarlayabileceğiniz için işlevlerinin artırılması için daha fazla alan sunar.

Bu seçenek, bir yazılım (bilişim sistemi) kurulumunun devam eden yüksek maliyetlerini karşılayabilen büyük ve çok şubeli (genellikle 10 veya daha fazla) restoranlar ve kafeler için daha uygun bir seçenek olabilir.

Bulut Tabanlı Sipariş Sistemi Daha İyidir