Örneğin, restoranınız aynı menüde hem Türk, hem de Hint yemekleri servis etmektedir. Aynı kategorilere sahipsiniz (örneğin: başlangıçlar, tatlılar, salatalar vb.), ancak bunları 2 kez, bir kez Türk yemekleri için, bir kez Hint yemekleri için kullanmanız gerekir.

Önerimiz, kategorilerinizi şu şekilde oluşturup adlandırmanızdır: Türk başlangıçlar, Hintli başlangıçlar, Hint tatlıları, Türk tatlıları vb.

Sistem tasarımımızın ana fikri, müşterilerin karmaşık menülerle kafası karıştığından ve bu durum online satışlar için asla iyi olmadığından menüleri kolaylaştırmaktır. Müşterinizin işini kolaylaştırdığımızda sizin de işiniz aslında kolaylaşır.

Menüler arasında net bir ayrım yapmanız gereken diğer lojistik / pazarlama nedenleriniz varsa, iki restoran hesabına kaydolmak ve iki farklı mobil cihazdan sipariş almak daha iyidir (örneğin iki farklı tavuk yemeği, iki farklı yerde, iki farklı şef tarafından hazırlanmaktadır ve insanlar Hintli menüden bir öğe ve Türk menüden bir öğe çapraz sipariş edemez).

Planınız binlerce gıda maddesi içeren tek tıklamayla sipariş platformu sağlamaksa, ücretsiz sipariş sistemi çözümümüzü üst sınırlarına zorlamak, online satışlarınız için doğru şey değildir. Böyle bir durumda, lütfen en iyi seçenekler, hızlı arama, promosyon ürünleri, en popüler ürünler, derecelendirmeler, yorumlar ve benzer özelliklere sahip geniş kapsamlı ve çok daha yüksek maliyetli bir yemek portalına yatırım yapmayı düşünün.